بیمه خودرو

با دانلود اپلیکیشن همراه ماشین از خدمات بیمه خودرو بهره مند شوید.

بیمه خودرو

بیمه خودرو، بیمه خریداری شده برای وسایل نقلیه جاده‌ای مانند اتومبیل، کامیون و موتور‌سیکلت است که به‌طور کلی خسارات ناشی از حوادث رانندگی، برای خودرو و شخص ثالث را پوشش می‌دهد و بسته به نوع بیمه، این خسارت‌ها را جبران می‌کند.

داشتن بیمه خودرو یا هر وسیله نقلیه موتوری دیگر، قبل از استفاده در مسیرها و جاده‌های عمومی، اجباری است.

بنابراین، هنگامی‌که خودروی مورد نظرتان را خریداری کردید قبل از هرکاری باید اقدام به خرید بیمه شخص ثالث کنید تا بدون ایجاد مشکلی بتوانید تردد کنید.

همراه ماشین چیست

ما در همراه ماشین این امکان را برای شما فراهم می‌کنیم که با نصب و استفاده از اپلیکیشن به تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد انواع بیمه‌ها ، کاربرد آن‌ها، شرایط استفاده و از همه مهم‌تر به معتبرترین شرکت‌های بیمه دسترسی داشته باشید.

بیمه‌های خودرو در ایران به سه گروه تقسیم می‌شوند:

بیمه شخص ثالث

بیمه حوادث سرنشین

بیمه بدنه خودرو

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث پر مخاطب‌ترین نوع بیمه‌ای است که در ایران ارائه می‌شود که البته از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است. زمانی که تصادف  کرده و به فرد دیگری خسارت وارد کنید، چه خسارت مالی و چه خسارت جانی، کسی که مورد خسارت قرار می‌گیرد به عنوان شخص ثالث شناخته می‌شود که این خسارت برای او باید جبران شود.

دلیل نامگذاری این بیمه تعامل سه طرفه‌ای است که در آن وجود دارد و مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می‌آید، طرف دوم شرکت بیمه است که متعهد به جبران هزینه‌ها طبق قرارداد است و شخص ثالث فرد زیان‌دیده و غیرمقصردر حوادث رانندگی است.

امکان خرید و فروش خودرویی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست وجود ندارد.

بیمه بدنه

با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌بیمه به شرکت بیمه، شخص بیمه‌گذار می‌تواند خودروی خود را در برابر خطرات و حوادثی که ممکن است برای خودرو به وجود بیاید، بیمه کند. بیمه بدنه برخلاف بیمه شخص ثالث اختیاری است.

همانطور که می‌دانید بیمه شخص ثالث خسارات جانی و مالی وارد شده به افراد را جبران می‌کند و خودروی آسیب دیده‌‌ای که مقصر ماجراست نمی‌تواند هیچگونه خسارتی از بیمه ثالث دریافت نماید، همچنین با توجه به این موضوع که ارزش خودرو در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته، بهتر است دارندگان وسایل نقلیه برای جبران خساراتی که تحت پوشش بیمه ثالث نمی‌باشد این بیمه نامه را خریداری‌کنند.

بیمه ‌سرنشین

بیمه حوادث سرنشین در واقع پوششی از بیمه شخص ثالث است و نیازی نیست که بیمه حوادث راننده به صورت بیمه‌ای مجزا خریداری شود. بیمه حوادث سرنشین پرداخت خسارات جانی به بیمه‌گذار یا همان راننده مقصر را انجام می‌دهد. در واقع پرداخت غرامت هر شخصی که در اثر عمل راننده مقصر دچار خسارت شود به عهده بیمه شخص ثالث است و غرامت راننده مقصر از پوشش حوادث سرنشین پرداخت می‌شود.

بیمه خسارت بدنی

این بیمه یکی از بیمه‌های مخصوص خودرو است که تمام خسارات بدنی مانند دیه ناشی از صدمه، از کار افتادگی (جزئی یا کلی، موقت یا دائم)، شکستگی، نقص عضو و همچنین دیه‌ی ناشی از فوت را شامل می‌شود. در صورتی که شخص یا اشخاص آسیب دیده نیاز به درمان طولانی مدت یا بستری داشته باشند نیز بیمه‌ی خسارت مالی هزینه‌های آن را پوشش می‌دهد.

اگر فرد صاحب خودرو تحت پوشش این بیمه نباشد دیگر بیمه‌های موجود امکان پوشش هزینه‌ها را نخواهند داشت.

در تبصره ۲ ماده ۱ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری ذکر شده است «مسئولیت دارنده‌ی وسیله‌ی نقلیه مانع از مسئولیت شخصی که حادثه منسوب به فعل یا ترک فعل اوست، نیست» این جمله به آن معنی است که در جبران خسارت بدنی با بیمه، هم مقصر ایجاد حادثه باید مسئولیت آن را قبول کند و پاسخگو باشد. پس فراموش نکنید که استفاده از بیمه خسارت بدنی برای خودرو یکی از اصول واجب است و نباید تهیه‌ی آن را پشت گوش انداخت.

جالب است بدانید که بیمه خودرو آنلاین و غیرحضوری هم انجام می‌شود و به راحتی می‌توانید آن را برای خودروی خود تهیه کنید.

 

بیمه خسارت مالی

خسارات مالی در حوادث خودرویی شامل ضرر و زیان‌های مستقیمی می‌شود که به وسیله‌ی نقلیه‌ی مقابل وارد شده است. این هزینه‌ها شامل هزینه‌های تعویض، تعمیر یا استعلام قیمت است که به دلیل حوادث مشمول بیمه، موضوع آن به بیمه‌ی شخص ثالث نیز وارد می‌شود. همانطور که قبل‌تر در توضیحات بیمه شخص ثالث اشاره کردیم، شخص ثالث هر شخصی است که به دلیل حوادث ناشی از وسیله‌ی نقلیه با ضرر و زیان‌های مالی و بدنی شده است. البته لازم به ذکر است که به راننده‌ی خودرو شخص ثالث گفته نمی‌شود. هزینه‌ی بیمه خسارت مالی بر اساس مبلغ دیه‌ی یک مرد مسلمان که در ابتدای هر سال اعلام می‌شود محاسبه می‌شود و میزان آن حداقل ۵.۲٪ تعهدات بیمه خسارت بدنی است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و استفاده از این بیمه می‌توانید در همراه ماشین از سرویس استعلام بیمه غیرحضوری و آنلاین استفاده کرده و سپس تصمیم به خریداری آن بگیرید.

 

بیمه حوادث

در کارت هر خودرو تعداد سرنشینان مجاز آن ذکر شده و بیمه‌ی حوادث نیز همان تعداد را بیمه می‌کند. تمام سرنشینان مجاز خودرو شخص ثالث تلقی می‌شوند و به غیر از راننده‌ای که باعث ایجاد تصادف و وارد آمدن زیان به دیگران است، همگی تحت پوشش آن قرار می‌گیرند و می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

البته راننده‌ی مقصر هم می‌تواند خود را تحت پوشش بیمه حوادث قرار دهد اما در این مورد باید حتما با یک کارشناس بیمه‌ای خبره مشورت کند. این موضوع باید در زمان تنظیم بیمه‌نامه مشخص شود و در زمان استفاده نیز از یک کارشناس بیمه کمک گرفته شود.

اگر قبلا این بیمه را تهیه کرده‌اید و الان نوبت به تمدید آن رسیده است می‌توانید به راحتی و از طریق همراه ماشین تمدید بیمه آنلاین و غیرحضوری را انجام دهید.

 

 

مطمئن‌ترین و ساه‌ترین راه برای مرتبط شدن با معتبرترین شرکت‌های بیمه در ایران را ما در سایت و اپلیکیشن همراه‌ماشین در اختیار شما قرار دادیم تا با خاطری آسوده تمامی مراحل انتخاب و اخد بیمه خودرو خود را به ما بسپارید.

همراه‌ماشین پلتفرمی‌است که بستر ارتباطی شما و بهترین شرکت‌ها، برای خدمات‌رسانی همراه با راحتی و آرامش‌خاطر را برای شما فراهم کرده‌است.

با مشاوران ما در همراه‌ماشین استعلام قیمت بیمه، مقایسه انواع بیمه‌ها، انتقال بیمه شخص ثالث به مالک جدید خودرو، تمدید بیمه شخص ثالث با شرکت بیمه‌ای متفاوت، خرید اقساطی بیمه را بدون درگیر شدن در ترافیک شهری و اتلاف وقت را تجربه کنید.

بعد از بررسی اطلاعات مورد نیاز، انتخاب شرکت بیمه با شما و ادامه مراحل تا بیمه شدن ماشین در محل با ما.

سایر سرویس های همراه ماشین

کارشناسی خودرو

کارشناسی خودرو

حمل و امداد خودرو

با نصب و ورود به اپلیکیشن همراه‌ماشین، مبدا و مقصد را مشخص و سرویس حمل خودرو را دریافت کنیددرخواست دهید امنیت خودرویتان در سفر را تضمین کنید.

اجاره پارکینگ خودرو

پیدا کردن پارکینگ خالی و اجاره توافقی ساعتی، روزانه، ماهانه و سالانه هم از خدمات اپلیکیشن همراه‌ماشین است که به‌صورت رایگان در دسترس شماست.

خدمات شهرداری خودرو

پرداخت و انجام امور شهروندی شهرداری ها با اپلیکیشن همراه ماشین بسیار راحت و سریع تر از همیشه انجام خواهد شد. طرح ترافیک، پارک حاشیه ای، سهمیه تردد فصلی و…

خدمات در محل خودرو

خدمات در محل خودرو

کرایه خودرو

کرایه خودرو

لیزینگ خودرو

اطلاعات جامع و شرایط خرید لیزینگ خودرو با استفاده از اپلیکیشن همراه ماشین بسیار راحت تر از همیشه خواهد بود. نرم افزار خرید و فروش اقساطی خودرو

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com