لیزینگ خودرو چیست؟

در فارسی بهترین معنی‌ برای لیزینگ‌ (Leasing) اجاره دادن و کرایه کردن است. یعنی در فرایند لیزینگ، حق مالکیت جنس موردنظر با موجر و حق استفاده آن با مستأجر است و برطبق قراردارد، مستاجر مکلف به پرداخت هزینه ها طی اقساطی با نرخ سودی مشخص می باشد.

قراردادی که از همان ابتدا باید مشخص شود چه نوع قراردادی قرار است بین دوطرف معامله اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی منعقد گردد.

لیزینگ مجموعه‌ای است از مبادلات اقتصادی که شامل خرید، اجاره و در نهایت فروش و تملیک می‌شود.

قراردادهای لیزینگ خودرو به صورت ماهانه یا دوره ایی تعیین و مشخص می‌شود که پرداخت اقساط از سمت مستاجر بصورت سه ماهه، شش ماهه و سالانه پرداخت می‌گردد. همچنین در این قرارداد باید تمامی فاکتورها و مشخصات بصورت دقیق اعلام شود تا شفافیت قراداد برای طرفین مشخص و واضح باشد.

افراد زیادی هستند که مدت‌ها مبالغی را برای خرید خودرو پس انداز کرده‌اند، اما با توجه به نرخ تورم فعلی دیگر قادر به خرید خودرو نیستند، برای این دسته از افراد تنها راه ممکن خرید اقساطی خودرو می‌باشد.

از نکات مثبت خریدهای لیزنگی می‌توان به خرید بیش از سرمایه، سهولت بیشتر نسبت به سایر روش‌های دریافت قرض، مدیریت منابع مالی و دریافت سریع‌تر نسبت به خریدهای طولانی‌مدت اشاره کرد.

طبق اعلام بانک مرکزی، در حال حاضر 28 شرکت لیزینگ در کشور فعال بوده و همه آن‌ها  در تهران متمرکز هستند البته برخی شعباتی در شهرستان ها دارند اما عموماً برای دریافت کالای خود یا باید به تهران سفر کرده و یا هزینه انتقال آن را تقبل کرد.

نکته دیگر این است که این شرکت‌ها از نظر نوع وابستگی به سه گروه لیزینگ‌های وابسته به واحدهای تولیدی  مانند رایان سایپا و ایرانیان که مربوط به دو خودروساز سایپا و ایران خودرو هستند. گروه بعدی لیزینگ‌های بانکی هستند مانند لیزینگ ملت، پارسیان و پاسارگاد و گروه سوم هم لیزینگ‌های مستقل هستند.

ما در همراه ماشین با توجه به  تعامل با لیزینگ های بانکی، به دلیل دسترسی بهتر به منابع مالی، فعال‌ بوده و طرح‌های متنوع‌تری را اجرا می‌کنیم.

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com