رکوردهای-جدید-BMW-در-فروش

حالا که وارد سال جدید میلادی شده‌ایم، خودروسازان یکی پس از دیگری آمار فروش خود را منتشر می‌کنند! با وجود محدودیت‌های ناشی از کرونا و مشکل کمبود تراشه، باواریایی‌ها توانسته‌اند ۲,۲۱۳,۷۹۵ دستگاه از محصولات خود را در سرتاسر جهان به فروش برسانند. نکته جالب توجه اینکه این رقم در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به اندازه ۹.۱ درصد رشد داشته و بهترین سالِ تاریخ BMW را از نظر فروش رقم زده است.

بنابر گفته‌های بی‌ام‌و حدودا ۵۱۰ هزار دستگاه از محصولات این کمپانی آلمانی در ۳ ماه آخر سال ۲۰۲۱ به فروش رسیده است. از میان بازارهای مختلف، فروش مدل ‌های مختلف بی‌ام‌و در ایالات متحده با رشد چشمگیر ۲۰.۸ درصدی همراه بوده و به ۳۳۶,۶۴۴ دستگاه رسیده است. جالب اینکه این رقم با آمار مربوط به قبل از شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۹ برابری می‌کند. در ایالات متحده اعضای سری X یا همان شاسی‌بلندها نیز پرطرفدار بوده و ۶۰ درصد از آمار فروش کلی این برند باوارایی را به خود اختصاص داده‌اند.

انتقاد طراح اسبق بی ام و به کانسپت XM

در قاره اروپا فروش محصولات دو برند هم‌خانواده بی‌ام‌و و مینی ۳.۹ درصد رشد کرده است. جالب اینکه بی‌ام‌و فاتح بازار کشور بلژیک بوده و بیشترین فروش را در بین تمامی برندها داشته است. لازم به ذکر است که دستیابی به عنوان پرفروش‌ترین برند یک کشور، برای نخستین بار است که برای بی‌ام‌و اتفاق می‌افتد و به همین دلیل یک موفقیت بزرگ محسوب می‌شود.

افزایش استقبال از تولیدات شاخه تیونینگ بی‌ام‌و، یعنی M نقشی پررنگ در رشد آمار فروش بی‌ام‌و ایفا کرده است. بر اساس داده‌های موجود در سال ۲۰۲۱ مشتریان این برند ۱۶۳,۵۴۲ دستگاه از مدل‌های مزین به نشان M خریداری کرده‌اند که در مقایسه با سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۳.۴ درصد بیشتر است. ناگفته نماند این میزان فروش بهترین رکورد تاریخ بخش M به شمار می‌رود.

بی ام و M4 کامپتیشن کانورتیبل و مشخصات آن

بی‌ام‌و تأکید دارد تقاضا برای دو مدل جدید M3 و M4 به طور چشمگیری افزایش یافته و کراس‌اوورهای اسپرت X5 M و X6 M سال بسیار موفقی را پشت سر گذاشته‌اند.

جالب اینجاست که در زمان رونمایی به مدل‌های M3 و M4 نسل جدید انتقادات بسیاری وارد بود، اما مثل اینکه گذشت زمان بهترین فروش ممکن را برای این دو مدل رقم زده است.

با توجه به عرضه iX M60 و i4 M50 نیز انتظار می‌رود بخش M در سال ۲۰۲۲ آمار فروش بهتری را ثبت کند.

شایان ذکر است که رقیب مستقیم و اصلی بی‌ام‌و یعنی مرسدس بنز در سال گذشته رکورد فروش جهانی ۲.۰۵ میلیون خودرو را ثبت کرده است. این امر سبب شده اشتوتگارتی‌ها برای اولین بار در پنج سال گذشته قائله را به باواریایی‌ها واگذار کنند! البته باید به این نکته اشاره کنیم که مرسدس بنز در آمار خود فروش برند اسمارت و مدل‌های ون را لحاظ نکرده است.

پیتر نوتا عضو هیئت مدیره بی‌ام‌و رکوردشکنی این کمپانی را به عملکرد میدانی قدرتمند و سبد محصولات فوق‌العاده نسبت داده است.

عجیب اینجاست که بی‌ام‌و رکورد خود را در شرایطی جا به جا کرده است که تولید به دلیل کرونا و خصوصا کمبود تراشه‌ها بسیار سخت شده بود.

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com