روش های کاهش مصرف سوخت

روش های کاهش سوخت خودرو

در این نوشته از دانستی های همراه ماشین در مورد روش های کاهش سوخت اتومبیل صحبت خواهیم کرد. شما با استفاده از راه های زیر تا حد قابل توجهی مصرف سوخت اتومبیل خود را کاهش خواهید داد. با ما همراه باشید.

 1. پنجره‌ها را در بزرگراه ها ببندید: وقتی شیشه‌های ماشین باز است، مقاومت هوا در خودرو زیاد است. بنابراین وقتی از سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت عبور کردید، پنجره‌ها را ببندید. این باعث بهبود پویایی و مقاومت خودرو در برابر هوا می‌شود و مصرف سوخت را ۴ تا ۵ درصد کاهش می‌دهد.
 2. فیلتر هوا را تعویض کنید: اکثر تولیدکنندگان اتومبیل توصیه می‌کنند فیلتر هوا را هر ۲۰ هزار کیلومتر تعویض کنید. انجام این کار با ورود هوای پاک به موتور، به بهبود کارایی احتراق کمک می‌کند. فیلترهای هوای کثیف ناخالصی ها و گرد و غبار را به موتور وارد می‌کنند که منجر به مصرف سوخت بیشتر می‌شود. تعویض فیلترهای قدیمی باعث کاهش حدود ۳ درصدی مصرف سوخت می‌شود.
 3. کاهش وزن در ماشین: از شر تمام وسایل غیرضروری در صندوق عقب و قسمت داخلی ماشین خلاص شوید. هر ۴۰ کیلوگرم اضافه شده به وزن خودرو ، ۱ درصد مصرف سوخت اضافی دارد.
 4. از گرفتن دورهای طولانی در دنده های اول و دوم خودداری کنید: میزان سوخت مصرفی اتومبیل‌های دنده دستی در دنده اول و دوم تقریباً ۲۰ درصد بیشتر از سوم و چهارم و ۳۵ درصد بیشتر از دنده پنجم است.
 5. بستن تهویه هوا: اگر سرعت شما کمتر از ۸۰ کیلومتر در ساعت است، سیستم تهویه هوا اتومبیل را خاموش کنید یا حداقل آن را روی “کم” تنظیم کنید.
 6. فشار تایر را چک کنید: راهنمای ماشین را بررسی کنید و لاستیک‌های خود را مطابق فشار مطلوب تنظیم کنید. فشار کنترل نشده تایر می‌تواند باعث ۵ درصد مصرف سوخت اضافی شود.
 7. شمع‌ها را بررسی کنید: شمع‌ها را در صورت نیاز تعویض کنید. حفظ ایمنی جرقه خودرو بازده احتراق را بهبود می‌بخشد و مصرف سوخت را ۱ درصد کاهش می‌دهد.
 8. میزان ترمز گرفتن را کاهش دهید: سعی کنید با جلوگیری از فشار شدید روی پدال گاز، میزان دفعات برخورد به ترمز را کاهش داده و سرعت شتاب را ثابت نگه دارید. حرکت از حالت سکون به حالت شتاب، مقدار زیادی سوخت مصرف می‌کند. تغییر ناگهانی حرکت و سرغت باعث می‌شود خودرو سوخت بیشتری بسوزاند.
 9. درب مخزن سوخت را ببندید: بنزین مایعی فرار است و به راحتی تبخیر می‌شود. اطمینان حاصل کنید که درب مخزن سوخت درب محکم بسته شده است.
 10. از کروز کنترل در بزرگراه‌ها استفاده کنید: اگر با اتومبیل دنده اتوماتیک رانندگی می‌کنید هنگام حضور در بزرگراه‌ها از گزینه کروز کنترل استفاده کنید. این کار باعث ثبات سرعت می‌شود و بدان معنی است که شتاب خودرو منجر به مصرف سوخت اضافی نمی‌شود.
 11. گرم کردن ماشین خود را متوقف کنید: در وسایل نقلیه مدرنی که به سیستم تزریق سوخت متکی هستند، موتور خودرو نیازی به گرم شدن ندارد، کاری که معمولاً در ماه‌های سرد انجام می‌شود. گرم شدن موتور بسته به مدت زمانی که این کار را انجام می‌دهید مقدار زیادی سوخت را هدر می‌دهد. قبل از شروع رانندگی فقط باید ۳۰ ثانیه پس از روشن شدن موتور صبر کنید –  زمانی کافی برای بستن کمربند ایمنی خود.
 12. فقط در صورت لزوم از اتومبیل خود استفاده کنید: در آخر، بهترین راه برای کاهش مصرف سوخت این است که به راحتی، رانندگی را متوقف کنید. اگر مقصدتان مناسب برای پیاده روی است، قدم بزنید. کمی برای شما خیلی دور است؟ با دوچرخه به آنجا بروید. رفتن به سر کار؟ همراه شدن با یک همکار که در همان نزدیکی زندگی می‌کند. این هم باعث صرفه جویی در هزینه شما می‌شود و هم سلامت شما را بهبود می‌بخشد.

 

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com