کم-مصرفترین-خودروهای-برقی

چرا کم مصرف‌ترین خودروهای برقی؟ در خودروهای بنزینی، خصوصا در خودروهای اقتصادی، همیشه میزان مصرف بنزین مورد توجه بوده است! در این دست خودروها ​​مصرف سوخت، معیار خوبی برای تشخیص راندمان و کارایی محسوب می‌شود اما در مورد خودروهای الکتریکی شاید برای فهمیدن این موضوع معیار خیلی واضحی وجود نداشته باشد. در این خودروها صرفاً نمی‌توان شعاع حرکتی با هر بار شارژ کامل باطری‌ها را در نظر گرفت، چرا که حتی یک غول زشت هشت تنی با آیرودینامیکی در حد یک آپارتمان هم در صورتی که به باطری‌های ظرفیت بالای سنگین و گران‌قیمت مجهز شود، می‌تواند به برد ۸۰۰ کیلومتری برسد؛ بنابراین، باید آن دسته از خودروهای الکتریکی را تحسین کرد که با هر کیلووات ساعت برق می‌توانند مسافت بیشتری را طی کنند.

برترین خودروهای برقی سال ۲۰۲۱

در ادامه شما را با کم مصرف‌ترین خودروهای برقی آشنا خواهیم کرد:

۵- هیوندای کُنا EV

هیوندای-کُنا-EV

مصرف انرژی: ۱۷.۴ کیلووات ساعت در هر صد کیلومتر

هیوندای کُنا EV در سال ۲۰۱۹ بی‌سروصدا راهی بازار شد. این خودروی الکتریکی کاربردی و ساده‌ای بود که برای جلب‌توجه نیازی به ظاهر عجیب وغریب یا هیاهوی تبلیغاتی نداشت. این خودرو در سومین سال حضور خود در بازار، دومین شاسی‌بلند الکتریکی کم‌مصرفی شده است که می‌توان خریداری کرد. داخل و خارج بروز شدهٔ کُنا EV برای مدل ۲۰۲۲ نیز به جذابیت آن بیش از پیش افزوده است.

۴- تسلا مدل Y محرک عقب برد استاندارد

 تسلا مدل Y-محرک-عقب-برد-استاندارد

مصرف انرژی: ۱۶.۲ کیلووات ساعت در هر صد کیلومتر

مدل Y در سال ۲۰۲۰ به‌عنوان نسخهٔ کراس‌اوور مدل ۳ معرفی شد و با هندلینگ اسپرت، برد مناسب و شتاب سریع، همه را تحت تاثیر قرار داد. البته تسلا دیگر مدل Y محرک عقب برد استاندارد را تولید نمی‌کند و کم‌مصرف‌ترین نسخهٔ این خودرو در حال حاضر مدل دوربرد با مصرف ۱۷.۱ کیلووات ساعت برق در حد صد کیلومتر است ولی درهرصورت، مدل Y کارآمدترین و کم مصرف‌ترین خودروهای برقی کراس‌اوور حال حاضر بازار محسوب می‌شود. البته مثل تمامی خودروهای این نیز ایراداتی دارد که کیفیت بسیار پایین تولید تسلا خصوصا در مدل Y یکی از آن ایرادات اساسی است.

۳- لوسید ایر گرند تورینگ

لوسید-ایر-گرند-تورینگ

مصرف انرژی: ۱۶.۰ کیلووات ساعت در هر صد کیلومتر

در میان خودروسازان الکتریکی نوپا، لوسید مثل یک ستاره می‌ماند. اولین محصول این شرکت یعنی ایر فقط کم‌مصرف‌ترین سدان فول سایز لوکس الکتریکی بازار نیست، بلکه این خودرو در نسخهٔ دریم ادیشن با باطری‌های ۱۱۸ کیلووات ساعتی و برد ۸۳۵ کیلومتری، از بیشترین شعاع حرکتی در بین همهٔ خودروهای الکتریکی بازار برخوردار است. کم‌مصرف‌ترین نسخهٔ ایر مدل گرند تورینگ با رینگ‌های ۱۹ اینچی و باتری ۱۱۳ کیلووات ساعتی است که بردی ۸۳۰ کیلومتری دارد. البته این خودرو در کنار عملکرد شگفت انگیز و امکانات خوب، هنوز جای کار بسیاری دارد که برای یک برند جدید هم قابل قبول است.

۲- هیوندای آیونیک الکتریک

 هیوندای-آیونیک-الکتریک

مصرف انرژی: ۱۵.۷ کیلووات ساعت در هر صد کیلومتر

آیونیک الکتریک همان لیفت‌بک کوچک و نه‌چندان جالبی است که راه را برای آیونیک ۵ هموار کرد. این خودرو اصلاً شیک نیست، رانندگی خوبی ندارد، کابین آن لوکس نیست و بردی تنها ۲۷۵ کیلومتری دارد، اما در عوض مصرف انرژی آن از بسیاری از خودروهای الکتریکی بازار کمتر است و جز کم مصرف‌ترین خودروهای برقی‌ست و از شارژ باطری‌های ۳۸.۳ کیلووات ساعتی خود به بهترین نحو استفاده می‌کند. البته هیوندای در پایان مدل ۲۰۲۱ به تولید آیونیک الکتریکی خاتمه داده است که دور از انتظار هم نبود!

۱- تسلا مدل ۳ محرک عقب برد استاندارد پلاس

 تسلا مدل ۳ محرک عقب برد استاندارد پلاس

مصرف انرژی: ۱۴.۷ کیلووات ساعت در هر صد کیلومتر

اگر خواهان خودرویی الکتریکی هستید که از هر کیلووات ساعت باطری خود به بهترین نحو استفاده کند، تسلا مدل ۳ برد استاندارد محرک عقب قطعا بهترین گزینه است. البته این فقط یکی از برتری‌های مدل ۳ است زیرا این ماشین یکی از بهترین سدان‌های کامپکت لوکس بازار نیز محسوب می‌شود. حتی کسانی که از تسلا متنفر هستند نیز نمی‌توانند برتری مدل ۳ را انکار کنند. این خودرو با امکانات عالی، قوای محرکه خوب و تکنولوژی بالای خود انتخاب جذابی به نظر می‌رسد البته که باز هم نمی‌توان کیفیت تولید پایین تسلا را در نظر نگرفت! شاید این تنها دلیلی باشد که یک نفر را از خرید تسلا منصرف کند چرا که از تمامی جهات تسلا مدل ۳ برتری خود را به ما ثابت کرده است.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com