کروز کنترل

کروز کنترل یا همان سیستم نگهدارنده سرعت، اجازه کنترل سرعت در یک وضعیت ثابت را به راننده خودرو می‌دهد. این آپشن که مدتی‌ست به خودروها اضافه شده در رانندگی‌های طولانی بسیار کاربردی بوده و به‌طور پیوسته و خودکار با تنظیم سرعت در مقایسه با خودرو جلویی همواره فاصله‌ی ایمن را حفظ می‌کند و دخالت راننده در کنترل پدال گاز و ترمز را به‌کمترین حد ممکن می‌رساند.

کروزکنترل چگونه کار می‌کند

روی فرمان خودرو یا روی اهرم‌های کنار فرمان، دکمه‌ای وجود دارد که توسط آن کروز کنترل فعال می‌شود. هنگامی‌که این دکمه را فشار دادید، شروع به رانندگی کنید تا به سرعت دلخواه و البته مطکئن برسید، سپس دکمه‌ی Set  را بزنید و پس از آن، سیستم کروز کنترل به صورت اتوماتیک سرعت وسیله نقلیه را در مقدار تعریف شده ثابت نگه می‌دارد.

دکمه‌ی کاهش سرعت (Coast) برای کاهش سرعت خودرو بدون گرفتن ترمز، و دکمه‌ی بازگشت به قبل  (Resume) سرعت را تا آخرین سرعت قبل فشرده‌شدن پدال ترمز افزایش می‌دهد.

در خودروهای دنده دستی با فشار دادن کلاچ و در خودروهای دنده اتوماتیک با فشردن ترمز می توان کروز کنترل را از مدار خارج کرد.

دکمه کنسل هم مانع از کنترل کروز می‌شود ، بدون اینکه سیستم کاملاً خاموش شود و دوباره کنترل کاملی به شما می‌دهد.

سیستم کروز کنترل تطبیق پذیر

این سیستم با دارا بودن حسگرهای خاص، می‌تواند فاصله خود را با خودروها و موانع جلو اندازه گرفته، فاصله ایمنی را حفظ کرده و با توجه به سرعت آن، سرعت خودرو را به صورت اتوماتیک تنظیم کند و حتی در مواقعی که لازم است، مسیر خودرو را تغییر دهد.

کروز کنترل تطبیق پذیر سیستم هوشمندی برای ایمنی خوردو است. در صورتی که در زمان استفاده از این سیستم به خودروی جلویی خیلی نزدیک شوید در ابتدا به شما هشدار داده و در ادامه و در صورت نیاز از ترمز استفاده می کند.

تکنولوژی کروز کنترل هوشمند با وجود کارایی بسیار بالا برای راننده، در شرایط سخت، مانند بارش شدید باران، مه و یا برف کمی با مشکل مواجه می شود.

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه ای خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com