کراس-اوور-جدید-ایران-خودرو

کراس اوور جدید ایران خودرو

اخیرا تصاویری از کراس اوور جدید ایران خودرو در محوطه کارخانه تهران ایران خودرو لو رفته است. با توجه به تصاویر منتشر شده، این خودرو احتمالا همان نسل جدید سوزوکی ویتارا است.

این در اصل یکی از پروژه‌های قدیمی، مربوط به دوران قبل از تحریم‌ها است. قبل از تحریم‌ها چند دستگاه سوزوکی ویتارا نسل جدید در اختیار ایران خودرو قرار گرفت و قرار بود در کارخانه خراسان ایران خودرو با هدف رقابت با خودروهای فرانسوی و کره‌ای تولید شود. اما مثل دیگر پروژه‌های آن دوره، بازگشت تحریم‌ها و رفتن سوزوکی از ایران سبب شد تا تولید نسل جدید ویتارا منتفی شود و فقط همان خودروهایی که در ابتدا به ایران خودرو تحویل داده شده بود، داخل انبارهای این شرکت باقی ماند!

اکنون بعد از چندین سال ویتارای نسل جدید سوزوکی داخل محوطه ایران خودرو دیده شده و این احتمال به وجود می‌آید که ایران خودرو به لغو تحریم‌ها امیدوار شده و منتظر بازگشت سوزوکی به ایران است. برخی می‌گویند که حضور مجدد این کراس اوور جدید در محوطه ایران خودرو و خروجشان از انبارها، نشان از انجام برخی تحقیقات فنی است و حتی شاید مذاکراتی هم برای حضور دوباره سوزوکی با نسل جدید ویتارا در ایران انجام شده باشد!

سوزوکی ویتارا نسل جدید

سوزوکی ویتارا پرفروش‌ترین محصول این شرکت ژاپنی به حساب می‌آید و حتی در ایران همچنان بسیار محبوب است.

این خودرو که احتمالا به عنوان کراس اوور جدید ایران خودرو تولید خواهد شد، یک کراس اوور نه چندان بزرگ با ساختار فنی کاملا متفاوت با گرندویتارا است.

ابعاد این خودرو نسبت به نسل قبلی از تمامی زوایا کوچک‌تر شده است اما با این حال طراحی به روز‌تر و زیباتری را شاهد هستیم.

نسل قبلی ویتارا طراحی ملایم‌تری داشت ولی در نسل جدید طراحی این خودرو مقداری خشن‌تر و جوان پسندتر ظاهر شده است.

سوزوکی-ویتارا-کراس-اوور-جدید-ایرانخودرو

این خودرو در بازار جهانی، با دو پیشرفته عرضه می‌شود که شامل ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی و ۱.۴ لیتری همراه توربوشارژ است.

نمونه تنفس طبیعی با حجم ۱.۶ لیتر، دارای ۱۲۰ اسب بخار قدرت در ۶۰۰۰ دور بر دقیقه و گشتاور ۱۵۶ نیوتون متر است. این موتور به همراه یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته در ۱۲.۵ ثانیه به صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و همین طور نهایت سرعت این خودرو ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت است. در این نسخه تنفس طبیعی مصرف سوخت ۶ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.

نسل جدید ویتارا در مدل اس هم عرضه می‌شود که در اصل دارای موتور ۱.۴ لیتری توربوشارژ است که دارای ۱۴۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور بر دقیقه و همینطور گشتاور ۲۲۰ نیوتون متر است.

سوزوکی ویتارا اس با نهایت سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و شتاب صفر تا صد ۱۰.۵ ثانیه عرضه می‌شود. مصرف سوخت این نسخه هم ۵.۵ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است.

آستانه قیمت جهانی نسل جدید ویتارا در بازار جهانی با موتور ۱.۶ لیتری با سیستم تک دیفرانسیل، از ۱۷ هزار دلار آغاز و در نسخه اس با موتور ۱.۴ لیتری توربوشارژ، سیستم دو دیفرانسیل فعال و آپشن‌های نسبتا کامل تا ۲۳ هزار دلار می‌رسد.

لازم به ذکر است که نسل جدید ویتارا به عنوان کراس اوور جدید ایران خودرو، می‌تواند به آپشن‌های سقف پانوراما، ۶ کیسه‌ی هوا، کروز کنترل، تهویه هوای اتوماتیک، سامانه‌ی کنترل پایداری، سنسور نور، سنسور باران، صندلی برقی برای راننده، گرمکن و سردکن برای صندلی‌های جلو، استارت دکمه‌ای و… مجهز باشد.

امیدواریم که به زودی شاهد کراس اوور جدید ایران خودرو در خیابان‌های ایران باشیم.

احتمالا ایران خودرو هم منتظر است تا با بازگشت سوزوکی به ایران یک کراس اوور جدید تولید و عرضه کند تا بازار تشنه ایران را اندکی تامین کند.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com