کانسپت-مرسدس-eqg

 قدمی از گذشته به سمت آینده؛ گذشته‌ای با موتورهای بنزینی و آینده‌ای با موتورهای برقی!

کانسپت جدید مرسدس بنز، کانسپت مرسدس EQG حکایت از ۴۰ سال تولید مستمر با سبکی مشخص، خاص و تکرار نشدنی دارد. خودرویی که روزی با هدف کاربردهای نظامی به شکل یک مکعب دوست داشتنی پرداخته شد و در آخر با رعایت اصول لوکس مرسدس به دست مشتریان عادی رسید. مرسدس بنز تولید جی کلاس را موفق دید و هرگز طراحی کلی و فرم‌های  اصلی آن را تغییر نداد و امروز نیز پس از گذشت ۴۰ سال، این خودرو با طراحی خاص خود یکی از اصیل‌ترین خودروهای SUV شناخته می‌شود که همواره از فروش بالا و محبوبیت زیادی برخوردار بوده است.

شاید بخشی از محبوبیت جی کلاس در نسخه‌های خاص آن با موتورهای ۸ سیلندر، ۱۲ سیلندر و یا ۶ چرخ پنهان بوده باشد که با موتورهای حجیم احتراق داخلی نظر همه را به خود جلب می‌کرد. اما امروز که به حکم بازار جهانی خودرو در اواخر کار موتورهای بنزینی هستیم، مرسدس دست به رونمایی از کانسپت عضو جدید خانواده بزرگ جی کلاس، یعنی نسخه برقی این خانواده با نام EQG زده است.

مرسدس در کانسپت EQG، خاستگاه نمادین قابلیت‌های آفرود خود را با عناصر آینده نگر خانواده EQ ترکیب کرده و در نتیجه کانسپت مرسدس EQG، قدمی به سمت آینده‌ نشان داده می‌شود!

قدرت-بالای-مرسدس-بنز 

طراحی کانسپت مرسدس بنز EQG

هرچند این یک کانسپت یا مدل مفهومی است، اما کمپانی می گوید کانسپت EQG در نزدیک ترین حالت ممکن به نسخه تولیدی قرار دارد و آنچه در نهایت به تولید خواهد رسید، چندان با این کانسپت متفاوت نخواهد بود!

آنچه در ظاهر این کانسپت مشخص است این است که مرسدس به روال ۴۰ ساله خود ادامه داده است و تغییرات زیادی را بر نسل جدید خانواده G کلاس اعمال نکرده است. طراحی بدنه همان طراحی جعبه‌ای دوست داشتنی و باوقار است که با المان‌های خودروهای برقی ترکیب شده است. نکته جالب اینکه طراحان مرسدس، تنها از المان‌های نوین و سبک مدرن خودروهای برقی خانواده EQ برای طراحی این خودرو استفاده نکرده‌اند؛ نه تنها کلیت طراحی بدنه این کانسپت، ترکیبی از گذشته و آینده است، بلکه در جزییات نیز همین روند ادامه پیدا کرده است. برای نمونه طراحان از یک رینگ ۲۲ اینچی با الهام از رینگ‌های دهه نودی مرسدس استفاده کرده‌اند که در زمان خود بسیار پرطرفدار بودند.

در نمای جلو، برقی شدن این خودرو خود را با یک پنل مشکی رنگ که در جای جلوپنجره قرار گرفته است خود را نمایان کرده است. پنلی که وسط آن با لوگوی درخشان مرسدس که حاصل ترکیب ال ای دی و لوگوی سه بعدی است تزیین شده است. همچنین دور تا دور این لوگو درخشان، ال ای دی‌های آبی رنگ همراه یک نوار ال ای دی دور تا دور خط جلوپنجره دیده می‌شود که خانواده EQ مرسدس بنز را تداعی می‌کند.

چراغ‌های جلو تغییری نکرده و همچنان همان چراغ‌های گرد دوست داشتنی هستند. علاوه بر این یک لایت بار نازک به سبک خودروهای آفرود دیده می‌شود.

در نمای جانبی نیز یک خط نورانی بر روی شولدر لاین جی کلاس دیده می‌شود که نهایتا این ال ای دی‌های درخشان سفید بر روی جای زاپاس قدیمی Gکلاس تمام می‌شوند که در این کانسپت جای خود را به یک مکعب مربع کوچک‌تر داده است که طراحان آن را برای گذاشتن وسایل مرتبط با شارژر این کانسپت در نظر گرفته‌اند.

در بخش عقب چراغ‌ها در همان جای همیشگی با همان طراحی سابق خود قرار گرفته‌اند. در بالا نیز باز هم یک لایت بار نازک اما این بار قرمز می‌بینیم.

نمای-بیرونی-بنز-EQG

نکته عجیب این کانسپت در استفاده بیش از حد از چراغ‌ها دیده می‌شود که علاوه بر ایجاد حس برقی بودن، با همراهی ترکیب رنگ نقره‌ای و مشکی حس آینده نگری مرسدس و تکامل را هرچه بیش‌تر القا می‌کند.

استفاده از حرف G بزرگ بر روی سقف، خبر از اهمیت این خانواده برای مرسدس می‌دهد.

قوای فنی EQG

هنوز در مورد مشخصات فنی کانسپت EQG اطلاعاتی منتشر نشده است و هنوز مشخص نیست این خودرو با چه قدرتی عرضه می‌شود، اما آنچه می‌دانیم آن است که، سوار بر هر چرخ یک پیشرانه الکتریکی تعبیه شده است که در مجموع چهار موتور برقی همراه سیستم تمام چرخ محرک با توزیع گشتاور هوشمند و مرکز ثقل پایین، خودرویی قدرتمند و رضایت بخش خواهد بود. انتقال قدرت در کانسپت EQG از طریق جعبه دنده دو سرعته به چرخ ها انجام می شود که یک سرعت این سیستم مربوط به شرایط سخت و آفرودی است. علاوه بر این به نظر می‌رسد که با این سیستم جعبه دنده امکان کنترل هر موتور به صورت جداگانه برای راننده فراهم شده است.

قطعا مثل روال همیشگی نسخه نهایی و تولیدی این خودرو تفاوت‌هایی خواهد داشت هرچند بنابر وعده مرسدس تغییرات زیادی در پیشرو این کانسپت قرار نگرفته است. لازم به ذکر است که فعلا خبری از زمان رونمایی نسخه نهایی و تولید آن در دسترس نیست. اما باید در نظر داشت که این یکی از مهم‌ترین محصولات مرسدس است و می‌توان گفت کانسپت مرسدس EQG، قدمی به سمت آینده‌ای نزدیک است، بنابراین تولید این خودرو نباید خیلی دور باشد و احتمالا سریعا به خط تولید مرسدس بنز خواهد رسید!

کانسپت مرسدس بنز EQT

 مرسدس بنز EQS 

 

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com