کانسپت-جیلی-ویژن-استاربرست

 کانسپت جیلی ویژن استاربرست الگویی جدید برگرفته از کیهان، رونمایی شد!

کانسپتی که آینده نگری جیلی را با نام ویژن استاربرست به نمایش گذاشته است. کانسپتی که در استودیوی طراحی خود جیلی در شانگهای خلق شده است.

این کانسپت در اصل شروع جدیدی در طراحی محصولات این کمپانی چینی از نظر طراحی است که قدرت طراحانش را به رخ می‌کشد.

همانطور که از نام عجیب این کانسپت خوش قواره پیدا است در طراحان آن با نگاهی متفاوت به پدیده‌های فضایی مربوط به تولد یک ستاره دست به طراحی این کانسپت برده‌اند و طراحان آن تاکید دارند که کانسپت جیلی ویژن استاربرست یک برداشت جدید از فلسفه طراحی ( هستی در حال انبساط ) است!

Geely-Vision-Starburst

طراحی این کانسپت در مقایسه با مدل‌های حال حاضر جیلی، ویژن استاربرست طراحی بسیار متفاوتی دارد. جلوپنجره این خودروی مفهومی به تبعیت از ترند روز طراحی مانند بیشتر خودروهای روز بسیار بزرگ بوده و بیشتر عرض جلوی آن را فرا گرفته است. روی این جلوپنجره الگوهایی سهمی‌وار به چشم می‌خورد که طرفین آن ورودی‌های هوای مثلث گونه حجیم با چراغ‌های LED روشنایی در روز ( Day light ) عمودی جا خوش کرده‌اند.

در نمای عقب هم شیب زیاد شیشه، شکل خاص چراغ‌ها که با حالتی بومرنگی شکل به هم متصل شده‌اند، دیفیوزر، سپر و چراغ سوم ترمز که از اتومبیل‌های فرمول یک الهام گرفته شده، به چشم می‌آید.

در نمای جانبی شاهد استفاده از خطوط متعدد و تیزی هستیم که منجر به خلق فرمی جدید شده است که در کنار آنها فرم ۶ضلعی که دور تا دور چرخ‌ها را فرا گرفته جلب توجه می‌کند. اطراف چرخ‌ها داخل ۶ضلعی‌ها از چراغ‌هایی افقی استفاده شده که بسته به شرایط رنگ آنها تغییر می‌کند، به عنوان مثال هنگام شارژ شدن، پارک کردن یا حرکت شاهد تغییر رنگ در این چراغ‌ها هستیم.

خودروی-جدید-چینی-جیلی

با تمامی این تفاسیر در طراحی بدنه کانسپت جیلی ویژن استاربرست المان‌های مشابه زیادی با دیگر خودروهای جهان دیده می‌شود! از جمله آنها می توان به شباهت به کانسپت‌های کادیلاک، شباهت چراغ‌های عقب به چراغ‌های ولوو و یا چراغ‌های خطی افقی به کار گرفته شده که یادآور کانسپت‌های رنو است.

در داخل کابین با طراحی بسیار مدرنی روبرو هستیم. فرمان بکار گرفته شده در این کانسپت با فرم هندسی بسیار آینده نگر و جذاب طراحی شده است. همانطور که انتظار می‌رود از دو نمایشگر دیجیتال بزرگ برای ارائه تمام اطلاعات مورد نیاز راننده و سیستم اینفوتینمنت استفاده شده است. نورپردازی زیبای داخل کابین دیگر ویژگی‌های شاخص و جذاب این کانسپت است که به گفته طراحان آن در خلق آن نورپردازی‌ها از نورهای کیهان الگوبرداری شده است. لازم به ذکر است که نورپردازی داخلی نیز مثل نورپردازی اطراف چرخ‌ها بسته به شرایط خودرو تغییر کرده و راننده در جریان وضعیت موجود قرار می‌دهند.

داخل-کابین-کانسپت-جیلی-ویژن-استاربرست

چهار در ویژن استاربرست به صورت برعکس هم و روبه بالا باز می‌شوند تا به چهار صندلی آن دسترسی پیدا کنید که در میان آنها یک کنسول سرتاسری معلق وجود دارد! این کنسول در سمت راننده دارای یک اهرم دنده خوش فرم است که روی آن هم خطوطی رنگی برای نشان دادن وضعیت گیربکس تعبیه شده است.

طبق گفته‌های جیلی، ویژن استاربرست فقط یک خودروی کانسپت بوده و برنامه‌ای برای تولید آن تدوین نشده است. البته به زودی المان‌های طراحی آن در مدل‌های آتی این کمپانی چینی نمود پیدا خواهند کرد.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com