پورشه-911-GT2-RS

 پورشه ۹۱۱ GT2 RS برای دومین بار رکورد پیست نوربرینگ را به دست آورد! رقابتی بی پایان که معمولا به نفع پورشه به پایان می‌رسد! با ما همراه باشید.

پیست نوربرینگ یکی از قدیمی‌ترین و سخت‌ترین پیست‌های جهان معروف به جهنم سبز، جایی که راننده‌ها و کمپانی‌های بزرگ دنیا بهترین عملکرد ممکن خود را به نمایش می‌گذارند!

برای مدتی طولانی رکورد سریعترین خودروی تولید انبوه این پیست، دست پورشه ۹۱۱ GT2 RS با زمان ۶:۴۷:۲۵ بود که لامبورگینی با مدل اونتادور SVJ با زمان ۶:۴۴:۹۷ این رکورد را تغییر داد. پس از رکوردشکنی گاو وحشی ایتالیایی طولی نکشید که مرسدس بنز با مدل AMG GT Black series با زمان ۶:۴۳:۶۲ رکورد را تصاحب کرد! پس از این رقابت تنگاتنگ که بر سر چند ثانیه بود، حالا پورشه با اندکی اصلاحات بر روی همان مدل یعنی ۹۱۱ GT2 RS رکورد شکنی کرد البته با زمانی بسیار نزدیک به رکورد مرسدس بنز تنها با تفاوت اندکی یعنی ۶:۴۳:۳۰!

راننده‌ای که این رکورد جدید را به ثبت رسانده لارس کرن بوده است.

2018-porsche-911-gt2-rs-first-drive

لازم به ذکر است که این رکورد تنها با توانایی‌های راننده و مهندسین پورشه به دست نیامده است، بلکه با کمک شرکت Racing Monthey با اعمال تغییراتی در شاسی،ترمزها و همچنین در بخش آیرودینامیکی خودرو در قالب یک کیت به دست آمده است!

این شرکت با ساخت این کیت جدید پورشه را به این موفقیت رسانده و حالا قرار است به زودی این کیت توسط پورشه در سراسر دنیا عرضه شود. البته همکاری این دو شرکت سابقه درخشانی دارد که در همکاری قبلی منجر به پیروزی در مسابقه ۲۴ ساعته لمانز شد.

این کیت که به صورت اختصاصی برای پورشه طراحی و توسعه داده شده است شامل رینگ‌هاس منیزیومی Weissach Package که ۱۱.۴ کیلوگرم وزن را کاهش داده و از لحاظ آیرودینامیکی هم عملکرد بهتری را ارائه می‌کند.

همچنین در این کیت شاهد استفاده از فلپ و اسپویلر بزرگتر در جلو، قطعات کربنی فراوان در بدنه، یک دیفیوزر تقویت شده و اسپویلری کاملا جدید در عقب هستیم.

حاصل تمامی این تغییرات، افزایش نیروی روبه پایین محور جلو از ۴۹ کیلوگرم به ۷۰ کیلوگرم در حداکثر سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است که در محور عقب نیز این نیرو از ۹۳ کیلوگرم به ۲۰۰ کیلوگرم رسیده است!

در این همکاری از لنت‌های مسابقه‌ای به همراه آستر لنت فولادی برای کاهش فشاری کاری حین ترمزگیری استفاده شده است.

تغییرات در این خودرو تا سیستم تعلیق ادامه داشته که شامل قرار دادن سه تنظیم مختلف در محور جلو و چهار تنظیم در محور عقب بود تا با بهترین حالت‌های ممکن عملکرد یک خودروی رکورد شکن را در پیست‌های مختلف ببینیم.

پورشه919 GT2RS-برای-دومین-بار-رکورد-پیست-نوربرینگ-را-به-دست-آورد

حالا پورشه سلطان تمام عیار رکوردهای این پیست به شمار می‌رود چرا که علاوه بر شکستن رکورد این پیست در بین خودروهای تولید انبوه، در حال حاضر صاحب رکورد سریع‌ترین خودروی شاسی بلند نوربرینگ بوده و از همه مهم‌تر اینکه با مدل مسابقه‌ای Porsche 919 Hybrid Evo رکورد سریع‌ترین خودروی این پیست را با زمان ۵:۱۹:۵۴۶ به خود اختصاص داده است!

حالا باید دید در آینده‌ای نچندان دور مرسدس بنز چه پاسخی برای پورشه در این پیست آماده می‌کند! احتمال اینکه نسخه دیگری از مرسدس بنز AMG GT ببینیم بسیار کم است اما این روزها این کمپانی در حال انجام کارهای نهایی ابرخودروی جدید خود یعنی AMG One است که انتظار می‌رود در دنیای خودرو رکوردهای زیادی را از جمله رکورد پیست نوربرینگ را بشکند!

البته این پیست همیشه پذیرای کمپانی‌های بسیاری بوده است خودروسازی هم صنعتیست با رقابتی بسیار تنگاتنگ پس احتمال رکورد شکنی توسط دیگر کمپانی‌ها در این پیست بسیار است.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com