پایان-عصر-تولید-سدان‌های-جعبه‌ای

 مرسدس مدتهاست با خانواده EQ، سبک طراحی خود را تغییر داده است. به گونه‌ای که همچین چیزی پیش از این در محصولات این شرکت دیده نشده بود و این تغییرات نیز با رونمایی از EQS و EQE به نهایت خود رسیده است!

بخشی از این تغییرات در عدم بخش بندی در طراحی دیده می‌شود که می‌توان شکل کلی خودرو را یک پارچه و شبیه به یک تخم مرغ افقی شده تشبیه کرد. این امر به خودی خود نشان دهنده پایان عصر تولید سدان‌های جعبه‌ای محبوب مرسدس است!

با این حال، سرطراح مرسدس بنز، گوردن واگنر می‌گوید

با برقی شدن خودروها باید با طراحی جعبه‌ای و بخش بندی شده خودروهای سدان خداحافظی کنیم!

بدون شک اولین دلیل این تغییر، مربوط به مسائل آیرودینامیکی است. مسئله دوم بسته باتری با پهنا و طول خاص به خود است که عملا قرار دادن آن در طراحی‌ سنتی سدان‌ها امکان پذیر نیست و اصلا ظاهر خوبی پیدا نمی‌‌کند. ​​در نتیجه ما مجبور شدیم تا یک طراحی یک پارچه و کشیده را روانه بازار کنیم. گرچه با تغییر ابعاد و فرم متفاوت بخش‌های مختلف به دنبال آن هستیم تا تمامی محصولات شبیه به یکدیگر نباشد.

سدان-جعبه-ای-مرسدس-بنز

علاوه بر این، در حال حاضر جلو پنجره به کلی حذف شده است و یک جایگزین کاملا جدید را باید برای این بخش طراحی کنیم!

در حال حاضر همه شرکت‌های جدید تولید کننده خودرو، عملا نمای جلوی خاصی ندارند و شبیه به یک سوپر رایانه بر روی چهار چرخ هستند! ما به دنبال این نیستیم و قصد ایجاد یک هویت مخصوص به خود را داریم تا از دیگر رقبای خود متمایز شویم. همانطور که در طول بیش از ۱۳۰ سال تولید خودرو این کار را انجام داده‌ایم!

کانسپت مرسدس EQG، قدمی به سمت آینده

شاید دلیل اصلی این کار استفاده گسترده‌تر از خودروهای خودران باشد و عملا با حذف نقش راننده دیگر نیازی به طراحی متفاوت نباشد، اما در نهایت ما به دنبال طراحی های متفاوتی هستیم.

گوردن واگنر، بر این اعتقاد است که طراحی خودروهای سدان کار سختیست که با توجه به دوران گذار به خودروهای برقی و به وجود آمدن تغییرات اساسی در این زمینه، این کار سخت‌تر نیز شده است!

شاید برایتان جالب باشد که تیم طراحی مرسدس بنز، یکی از موفق‌ترین گروه‌های طراحی در زمینه برندینگ هستند که شخص گوردن واگنر می‌گوید، ما تنها سه صدم ثانیه فرصت داریم که طرح خود را معرفی کنیم! این رویکرد در تمامی حرف‌های این طراح فقید مشخص است. بنابراین می‌توان گفت، حرف‌های او در رابطه با این تغییرات تا حدودی دلگرم کننده بوده و با پایان عصر تولید سدان‌های جعبه‌ای، قطعا مرسدس بنز و گروه طراحیش آثار متفاوت و جذابی را روانه رقابت در این صنعت می‌کنند!َ

کانسپت مرسدس بنز EQT

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com