وضعیت بازار خودرو

وضعیت بازار خودرو در رکود و سکون فرو رفته و کمتر میل به خرید و فروش و جود دارد.

وضعیت بازار خودرو

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران گفت: بسیار بعید به نظر می‌رسد قیمت‌ها در بازار خودرو افزایش یابد زیرا بازار کشش ندارد و تولیدات خودروسازان پاسخگوی نیاز بازار است.

وی درباره وضعیت رونق معاملات در بازار خودرو عنوان کرد: مانند سال‌های گذشته میزان معاملات در بازار خودرو رونقی ندارد و بازار جذابیت خود را برای واسطه ‌ها و دلالان از دست داده و اکنون اگر خرید و فروشی انجام می‌شود، فقط مصرف‌کنندگان واقعی خودرو هستند.

وی درباره وضعیت بازار خودروهای خارجی توضیح داد: بازار خودروهای خارجی در رکود کامل بسر می‌برد و خرید و فروشی انجام نمی‌شود زیرا در ماه‌های گذشته قیمت این خودروها بسیار بالا رفته بود؛ اکنون نیز رکود مطلق در بازار اتفاق افتاده و خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

کاشانی نسب اظهار کرد: از نیمه آبان تاکنون روند کاهش قیمت‌ها در بازار اتفاق افتاده و مشتریان خودروهای خارجی در انتظار ریزش بیشتر نرخ‌ها هستند و در مقابل دارندگان این خودروها با توجه به کاهش قیمت‌ها بر این باورند فروش برایشان صرفه اقتصادی ندارد بنابراین بازار راکد شده است.وی تاکید کرد: از نیمه پاییز تا کنون ۳۰ درصد از قیمت خودروهای خارجی در بازار کاسته شده است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران درباره وضعیت بازار خودرو گفت: در بازار خودرو آرامش حکمفرماست و خرید و فروش فقط برای مصرف شخصی انجام می‌شود.

نعمت الله کاشانی نسب درباره افزایش عرضه خودروهای صفرکیلومتر مدل ۹۸ و ۹۹ بیان کرد: این موارد خودروهایی بوده که با هدف فروش با قیمت‌های بالا و کسب سود خریداری و نگهداری شده بودند، با توجه به اتمام سال ۹۹؛ دارندگان چنین خودروهایی ناچار به عرضه و فروش هستند تا مدل به اصطلاح عقب نماند و قدیمی نشود به همین دلیل شاهد عرضه فراوان چنین خودروهایی برای فروش در بازار هستیم.

غیرقانونی بودن معامله خودروهای فاقد سند آزاد

وی درباره افزایش فروش خودروهای صفر کیلومتر و دارای سندهای در رهن شرکت‌های خودروساز و با قیمت‌های پایین‌تر از میانگین نرخ بازار اظهار کرد: فروش خودرو با چننین شرایطی غیرقانونی است زیرا پلاک ملی به نام صاحب اولیه است و نباید بدون تعویض پلاک نسبت به فروش خودرو اقدام شود و اگر خریدار هرگونه تخلفی با آن پلاک انجاام دهد، تبعات آن گریبانگیر فروشنده خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به غیرقانونی بودن این کار، خریداران نیز نباید اقدام به خرید خودروها با سندهای در رهن شرکت‌های خودروسازی کنند.

برای مشاوره و خرید وفروش خودروهای نو و کارکرده ماژین موتور با کارشناسان مجرب همراه شماست.

ریسک بالای خرید و فروش خودروهای رهنی

کاشانی نسب بیان کرد: احتمال از بین رفتن سرمایه خریداران در چنین معامله‌هایی وجود دارد خرید و فروش خودرو بدون سند آزاد برای فروشنده و خریدار دارای ریسک بالایی است.

وی گفت: علت اصلی اختلاف و نوسان قیمت خودروها بین تهران و سایر شهرستان‌ها به ویژه شهرهای شمالی همین مساله است و تعدادی از خودروهای رهنی را غیرقانونی می‌فروشند و متاسفانه خریدار فکر می‌کند در حال خرید خودرو با قیمت ارزان‌تر است و احتمالا در آینده با مشکل مواجه خواهد شد. وی تاکید کرد: میانگین قیمت خودرو در سراسر ایران تقریبا یکسان است و علت ارزان‌تر بودن برخی خودروها را باید نداشتن سند آزاد آنها دانست.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران افزود: از ابتدای بهمن ماه تاکنون شاهد افزایش قیمت بسیار جزئی در نرخ برخی خودروها بوده‌ایم و این مساله به دلیل نوسانات نرخ ارز بوده و اکنون در بازار آرامش حکمفرماست.

وی گفت: در بهمن ماه مجموعا بین ۴ تا۵ میلیون تومان بر قیمت برخی خودروها افزوده شده است.

منبع: خبر آنلاین

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com