مشکل جوش آوردن خودرو

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای خودرو به ویژه در فصل تابستان به دلیل پایین آمدن سطح آب در سیستم خنک کننده موتور رخ می‌دهد، گرمای بیش از حد موتور وبه اصطلاح جوش آوردن ماشین است. حرارت بیش از اندازه فشار زیادی را به موتور دستگاه وارد می‌کند و می‌تواند کارکرد ماشین را دچار مشکل کند. لازم است بدانیم که در این زمان چه کار هایی را باید انجام دهیم و مهم‌تر از آن چه کار هایی را نباید انجام دهیم.

کارهایی که هنگام جوش آوردن ماشین نباید انجام دهید

ریختن آب سرد روی اجزای خودرو و سرد و گرم شدن سریع، نه تنها راه حل مشکل نبوده بلکه باعث خرابی دستگاه نیز خواهد شد، زیرا این تغییر حرارت سریع، باعث ترک خوردن و یا تاب برداشتن دیگر قطعات خواهد شد. سریعا در جای مناسب کنار بزنید و ماشین را خاموش نکنید. چراکه موتور داغ است و با خاموش کردن آن به دلیل حرکت نکردن پروانه باید بدون کمک رادیاتور و پروانه خنک شود.

هنگام جوش آوردن ماشین به هیچ عنوان اقدام به باز کردن درب رادیاتور نکنید چراکه امکان دارد آب جوش داخل رادیاتور به اطراف یا صورت شما پاشیده شود. با یک پارچه کلفت یا یک میله بلند، از فاصله حداقل یک متری درب رادیاتور را باز کنید. بعد از باز کردن درب رادیاتور، درون آن را با آب پر کنید. این عمل باعث می‌شود موتور و مایع خنک کننده آن سرد شده و عملکرد موتور افزایش یابد.

جوش آوردن خودرو

کارهایی که هنگام جوش آوردن ماشین باید انجام دهید

ریختن آب روی دیواره رادیاتور هنگام جوش آوردن موتور ماشین باعث خنک شدن سیستم و مایع خنک کننده موتور شده و در نهایت موجب افزایش عملکرد سیستم خنک کننده می‌شود. لازم به ذکر است که روی موتور خودرو به هیچ عنوان آب نریزید، زیرا جنس چدنی موتور خودرو در زمان تغییر دما ناگهانی و انبساط و انقباض، باعث ترک خودرن آن می شود.

در خودرو‌هایی که پروانه آنها با تسمه است، باید از سلامت تسمه و سفت بودن آن مطمئن شوید. شل بودن تسمه باعث می‌شود تا در حین کار و بالا رفتن دمای اطراف، تسمه شل‌تر شده و کارکرد آن به کلی مختل شود.

کولر را خاموش کنید. روشن بودن کولر فشار مضاعفی را به موتور وارد می‌کند و باعث افزایش حرارت آن می‌شود..

استفاده از بخاری باعث می‌شود تا گرمای موتور گرفته شود پس بخاری را روشن کنید.

کم بودن آب و ضد یخ موتور اتومبیل نیز باعث داغ کردن و جوش اوردن موتور اتومبیل می‌شود. برای پر کردن رادیاتور از آب و ضدیخ با نسبت توصیه‌شده توسط کارخانه استفاده کنید. وقتی همه چیز به قدر کافی خنک شد و تقریبا به دمای محیط رسید، درب رادیاتور را باز کنید و ضدیخ تازه در آن بریزید.

جوش آوردن موتور خودرو

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com