همکاری-بوگاتی-و-ریماک-به-مدیریت-پورشه

بوگاتی ریماک

همکاری بوگاتی و ریماک به مدیریت پورشه در شرکت جدیدی به نام بوگاتی ریماک ( Bugatti Rimac LLC) آغاز شد! با همراه ماشین جزییات را بدانید.

این ادغام رکورد‌هاست! بدون شک بوگاتی یکی از برترین برندهای جهان در تولید ابرخودروهای ۱۶ سیلندر است و همانطور که می‌دانید این کمپانی فرانسوی سالهاست که یکی از زیرمجموعه‌های تیم بزرگ فولکس واگن آلمان است و هماهنگ با تصمیمات آنها در مسیر پیشرفت قرار گرفته است! حالا مدیران فولکس واگن تصمیم گرفته‌اند تا هدایت این کمپانی را به زیرمجموعه‌ی دیگرشان یعنی پورشه بسپارند و نهایتا این کمپانی قدر در تولید خودروهای بنزینی را با یکی برترین برندها در ساخت ابرخودروهای برقی ادغام کنند! این درحالیست که همین اواخر بوگاتی به تنهایی رکورد سرعت را به دست آورده، ریماک موفق به ساخت خودرویی جدید با سطح بالایی از عملکرد شده و پورشه که در مدیریت این دست پروژه‌ها متبحر بوده و در همین اواخر دو رکورد جدید در پیست نوربرینگ به ثبت رسانده است و همه جوره سریع‌ترین خودرو در پیست جهنم سبز به حساب می‌آید، بنابراین تصمیمات جدید تیم فولکس واگن منجر به ادغام رکورد داران بزرگ صنعت خودرو شده است!

Bugatti-Chiron-Super-Sport-300-And-Pur-Sport-4

اما کنار هم قرار گرفتن این کمپانی‌های قدرتمند خرج زیادی داشته و براساس قراردادهای جدید، ۴۵ درصد از سهام شرکت بوگاتی ریماک در اختیار پورشه و ۵۵ درصد دیگر از آن ریماک خواهد بود. با این اوصاف، جناب مت ریامک، نخبه و بنیان‌گذار ۳۳ ساله خودروسازی ریماک، مدیر عامل شرکت بوگاتی ریماک آینده خواهد بود و در نهایت ۳۷ درصد از سهام این مجموعه فوق‌العاده را خواهد داشت. در‌مقابل، پورشه مالک ۲۴ درصد و هیوندای مالک ۱۲ درصد از سهام ریماک می‌شود! شاید این اولین باری باشد که نام هیوندا در وادی سرمایه‌ گذاری یک خودروسازی، خارج از کره برده می‌شود و به هر حال این پیشرفت کره‌ای‌ها در خودروسازی‌ را ثابت می‌کند.

البته لازم به ذکر است که دپارتمان فناوری‌ و مهندسی ریماک با نام (Rimac Technology) فعالیتش را به صورت مستقل ادامه خواهد داد که در سال‌های اخیر، این بخش نقش بسیار مهمی در ساخت پیشرانه‌های برقی و باتری‌‌های مدرن ایفا کرده است. همچنین، برندهای بوگاتی و ریماک تولیدات خاص خود را ادامه خواهند داد؛ اما احتمالا از نظر فناوری و تجهیزات مرتبط با قوای محرک، اشتراک‌هایی خواهند داشت و می‌توان حدس زد که به زودی موتورهای W16 بنزینی بوگاتی با موتورهای برقی جدید جایگزین می‌شوند! البته بوگاتی و ریماک مدل‌هایی که در این اواخر به پیش‌فروش گذاشته‌اند مثل شیرون یا نورا، قطعا طبق قراردادها به دست مشتریانشان می‌رسانند و از تعهداتشان دست نکشیده‌اند.

Bugatti-Rimac

همکاری بوگاتی و ریماک به مدیریت پورشه، به عنوان شرکتی جدید فعالیت خود را در ساختمان جدیدی به نام ریماک کامپوس در پایتخت کشور کرواسی آغاز خواهند کرد. ابتدا، ۳۰۰ نفر در زاگرب و ۱۳۰ نفر از مولشایم (دفتر اصلی بوگاتی در فرانسه) برای بوگاتی ریماک آغاز به کار می‌کنند؛ اما تا سال ۲۰۲۳، تعداد کل کارکنان این گروه به ۲۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت!

لازم به ذکر است که، پورشه بر عملکرد تجاری و فنی بوگاتی ناظر خواهد بود و موضوع خروج بوگاتی از گروه زیرمجموعه‌های فولکس‌واگن و فروش سهام آن منتفی شده است. بنابراین این برند قدیمی و خوش آوازه، مثل همیشه مشغول ساخت ابر‌خودروهای لوکس و قدرتمند می‌شود، اما این بار با پیشرانه‌های برقی!

همکاری بوگاتی و ریماک به مدیریت پورشه خبر هیجان انگیزیست چرا که این اواخر اخبار خودرو حول محور خودروهای برقی گذشته است که برای بسیاری از طرفداران حوزه خودرو ناراحت کننده است! البته که این حقیقت که خودروهای بنزینی جذابیت‌های بسیاری داشته و تولید خودروهای برقی عملا ربطی به حفظ محیط زیست ندارد غیرقابل انکار نیست! اما به هر‌حال خودروهای برقی عملکردهای بی‌نظیری را به نمایش گذاشته‌اند و در این اواخر با ورود فراری و بوگاتی به حوزه خودروها برقی می‌توان حدس زد که دیگر جایی برای خودروهای بنزینی وجود نداشته و متاسفانه یا خوشبختانه خودروهای برقی در حال فرا گرفتن تمام بازار هستند و حتی به عنوان مثال کشور کانادا قصد بر این دارد که تا سال ۲۰۳۵ در کشور خود، تمامی خودروهای بنزینی را با خودروهای برقی یا شاید هیدروژنی جایگزین کند!

این عملا آغاز اختتامیه خودروهای بنزینی است و حالا باید با قوی‌ترین موتورهای بنزینی ۱۶ سیلندر جهان هم خداحافظی کرد…

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com