رانندگی در زمستان

رانندگی در زمستان

رانندگان هنگام استفاده از وسیله نقلیه در زمستان باید احتیاط زیادی به خرج دهند. هزاران نفر سالانه در تصادفات رانندگی که در شرایط برفی، یخبندان و خیابان‌های گل‌آلود رخ می دهد، زخمی می‌شوند.

رانندگی ایمن در زمستان با احتیاط فراوان، با استفاده از لوازم جانبی رانندگی و هوشیاری بیشتر پشت فرمان امکان‌پذیر است. اقدامات عقل سلیم – مانند استفاده نکردن از تلفن هنگام رانندگی و همیشه بستن کمربند ایمنی – از همه مهمتر هستند ، در حالی که رانندگی تند و تهاجمی به ویژه خطرناک است.

هوشیار بودن ، راننده هنگام مسافرت برای ایمنی رانندگی در زمستان بسیار مهم است ، اما روشهای تهیه و مراقبت از وسیله نقلیه خود در ماههای سرد نیز بسیار مهم است. بسته به محل زندگی و انواع جاده هایی که در آن رانندگی می کنید ، رانندگی در زمستان ممکن است از لاستیک های مختلف گرفته تا تیغه های مختلف برف پاک کن گرفته تا مایعات مختلف موتور را درگیر کند.

در طول زمستان نیز ایده خوبی است که اتومبیل خود را با چند مورد خاص تجهیز کنید تا بتواند به شما کمک کنند تا اگر در طول مسیر به مشکل خوردید کردید، شما را از این اتفاق ناگوار خارج کنند.

رانندگی در برف

نکات مهم رانندگی در زمستان

سرعت خود را کم کنید و فضایی مناسب بین خود و ماشین جلویی اختصاص دهید، بنابراین اگر کنترل ماشین را از دست دادید، زمان بیشتری برای واکنش مناسب دارید. اگر یک توصیه وجود دارد که کارشناسان رانندگی به اتفاق آرا در زمستان به آن تاکید دارند، این است: آرام و با فاصله برانید. کاهش سرعت و افزودن فاصله مناسب هنگام رانندگی در شرایط زمستانی به طور چشمگیری احتمال تصادف را کاهش می‌دهد.

در زمستان به لاستیک ها دقت کنید

انتخاب لاستیک مناسب برای ایمنی رانندگی در زمستان ضروری است. درمناطقی که برف سبک می‌بارد، از لاستیک‌های چهار فصل رادیال استفاده کنید. در مناطقی که برف سنگین می‌بارد از لاستیک‌های مخصوص برف استفاده و در برف شدید و یخبندان برای هر چهار محور خودرو از زنجیر چرخ استفاده نمایید.

فشار باد لاستیک‌ها و تایر یدکی را بررسی و در صورت لزوم آن‌ها را به مقدار پیشنهادی شرکت تولید کننده تنظیم و چرخ‌ها را بالانس کنید. تراز بودن چرخ‌ها را چک کرده و در صورت لزوم آن را اصلاح و میزان فرمان کنید.

زمستان به وسیله نقلیه شما فشار وارد می‌کند، بنابراین باید بیشتر در نگهداری وسایل نقلیه خود تلاش کنید تا مطمئن شوید ماشین، کامیون یا SUV در شرایط کار مناسب و ایمن هستند. خرابی باتری‌های ماشین می‌تواند شما را سرگردان نگه دارد و تورم نامناسب لاستیک می‌تواند منجر به چرخش و خرابی شود.

زنجیرچرخ در برف

بخار گرفتن شیشه ها می تواند خطرناک باشد

اطمینان حاصل کنید که همیشه دید واضحی از جاده دارید: از بخار در داخل شیشه جلو اتومبیل گرفته و یخ پوسته شده در قسمت بیرونی تا چراغ‌های جلوی ضعیف تا مخزن خالی مایع پاک کن شیشه جلو اتومبیل. حفظ دید واضح از جاده در طول زمستان کاری دشوار و در عین حال حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی اتومبیل شما به درستی کار می‌کنند، یک یخ تراش را برای پاک کردن شیشه‌ها در ماشین نگه دارید و از پر بودن مخزن مایع برف پاک کن اتومبیل خود و فرم تیغه‌های برف پاک کن اطمینان حاصل کنید.

توقف در جاده های یخ زده

توقف در جاده‌های یخ‌زده بسیار متفاوت از جاده‌های خشک است. یکی از مهم‌ترین اصول رانندگی در زمستان که حوادث را به میزان قابل توجهی کاعش می‌دهد، نحوه متوقف کردن اتومبیل است. هنگام ترمز گرفتن در مسیرهای برفی و لغزنده، به ‌هیچ‌ وجه نباید مشابه توقف روی جاده‌های عادی عمل کنید. زیرا این کار احتمالاً منجر به تصادف خواهد شد! حداقل هشت الی ده ثانیه برای توقف کامل در نظر بگیرید. پدال ترمز را به‌آرامی فشار دهید و از یکباره کوبیدن آن جدا اجتناب‌ کنید.

استفاده از کروز کنترل در جاده های برفی

در زمستان و جاده‌های برفی و یخ‌زده از کروز کنترل استفاده نکنید، زیرا شتاب‌گیری و کاهش سرعت را از اختیار شما خارج می‌کند. این کار احتمال سُر خوردن اتومبیل و از دست دادن کنترل آن، روی سطوح لغزنده‌ای که برف، یخ یا شن نیز رویشان وجود دارد را افزایش می‌دهد.

رانندگی در هوای برفی

اگر مجبور شدید برای مدتی طولانی وسیله نقلیه خود را در مکانی متوقف کنید، حتما مثلث های شب رنگ را در اطراف خودرو قرار دهید و یا پرچم های قرمز رنگ را به آنتن خودرو یا پنجره ها متصل کنید. همچنین سعی نکنید که برای گرم کردن خود و استفاده از بخاری، خودرو را برای مدت زمان زیادی روشن نگه دارید. این کار ممکن است باعث مسدود شدن لوله اگزوز توسط برف شود و منوکسید کربن را به داخل خودرو انتقال دهد.

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com