رانندگی درکنار ماشین های سنگین

نکات بسیار مهم رانندگی در کنار خودرو های سنگین در جاده

صنعت حمل و نقل و تدارکات یکی از عوامل اصلی اقتصاد در جهان  است و در این امر کامیون‌ها نقش مهمی دارند که مقدار فوق العاده زیادی بار را در سراسر کشورها جابجا می‌کنند. این صنعت متکی به زیرساخت‌های مدرن و فوق العاده گران قیمت، نیروی کار ماهر و متخصص و طیف متنوعی از صنایع و مصرف کنندگان است که باید چیزی را از نقطه A به نقطه B منتقل کنند.

بنابراین، هر زمان که در جاده آزاد رانندگی می‌کنید، احتمال اینکه مجبور باشید جاده را با یک وسیله نقلیه سنگین تقسیم کنید، وجود دارد.  اگر رانندگان در سطح بالایی از خود نمهارت شان ندهند، وسایل نقلیه سنگین  اعم از نیمه تریلر، B-double، قطار جاده‌ای یا وسایل نقلیه تجاری بزرگ‌تر از شاسی بلندهای کابین، می‌توانند طیف وسیعی از مسائل ایمنی را برای همه کاربران جاده ایجاد کنند. این به دلیل اندازه، وزن و عدم توانایی در توقف یا تغییر جهت سریع اتومبیل‌های کوچک‌تر در شرایط اضطراری است.

با این حال، چند نکته وجود دارد که رانندگان وسایل نقلیه مسافری باید برای کمک به خودشان در حفظ امنیت از آنها پیروی کنند.

مهم است که به زمان کافی برای سبقت گرفتن از وسایل نقلیه طولانی بخصوص در هوای مرطوب یا تغییر شرایط جاده توجه کنید.

از نقطه‌های کور ماشین های سنگین دوری کنید

وسایل نقلیه سنگین دارای چهار نقطه کور هستند که رانندگان باید از آن اجتناب کنند. کنار در سمت چپ کامیون، درب سمت راست کامیون، دقیقاً پشت کامیون و جلوی کامیون. هنگام مسافرت در پشت یک وسیله نقلیه سنگین، اگر نمی توانید آینه کامیون را ببینید، پس بدانید راننده هم نمی‌تواند شما را ببیند. قبل از سبقت از نقطه کور راننده خودروی سنگین مطمئن شوید.

در پیچ‌ها مراقب باشید

از زمان پیچیدن وسایل نقلیه سنگین آگاه باشید. اگر یک وسیله نقلیه سنگین دارای علامت “از وسیله نقلیه چرخشی سبقت نگیرید” باشد، هنگام چرخش مجاز است بیش از یک خط را بگیرد پس آماده باشید تا با کنار رفتن، یک لاین اضافی و فضای بیشتری برای چرخش آن فراهم کنید.

در سبقت گرفتن از ماشین های سنگین دقت کنید

مهم است که به زمان کافی برای سبقت گرفتن از وسایل نقلیه طولانی بخصوص در هوای مرطوب یا تغییر شرایط جاده توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ترافیکی در پیش رو ندارید، به وضوح نشان دهید که میخواهید سبقت بگیرید، بدون سرعت گرفتن بیش از حد مجاز، سرعت خود را زیاد کرده و سبقت بگیرید.

یک اتومبیل که در منطقه محدودیت سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، باید یک کیلومتر طول بکشد تا با خیال راحت از یک کامیون ۲۳ متری B-double که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت در جاده‌ای با خط سبقت در تردد است، عبور کند.

در یک جاده دو طرفه با سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت، دو کیلومتر راه خالی از تردد در پیش رو لازم است تا با اطمینان از همان کامیون عبور کنید.

 

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com