مک‌لارن-آرتورا

 جایزه‌ای که به تازگی در مراسم Walpole Luxury انگلستان به مدیر اجرایی خرید شرکت مک لارن اهدا شد،‌ افتخاری جدید برای مک‌لارن و مدل آرتورا رقم زده است.

اساسا مدل آرتورا یکی از محصولات انقلابی مک‌لارن شناخته می‌شود، چرا که مک‌لارن با رونمایی از آن فصل نوینی را در برند خود رقم زده است! این خودرو تحولاتی جالب توجه، حتی در طراحی بدنه مک‌لارن به وجود آورده است.

حالا جالب اینجاست که این برند خوش آوازه انگلیسی، پیش از عرضه رسمی آن به بازار توانسته است، جایزه ایجاد یک تغییر اساسی در طراحی و ساخت سوپراسپرت‌ها را از آن خود کند. دلیل کسب این جایزه نیز سیر تکاملی محصولات مک‌لارن به عنوان یک تیم سازنده خودروهای مسابقه‌ای و عرضه نخستین مدل هیبریدی تولید انبوه این کمپانی به نام آرتورا است که به زودی به شکل رسمی هم معرفی خواهد شد!

اجاره پارکینگ خودرو

بد نیست توجه داشته باشیم که مک لارن در عرض چیزی حدود ۱۰ سال، توانست از یک تیم فرمول ۱ به سازنده سوپر اسپرت‌ها تبدیل شود و امروزه محصولات خاص با فن آوری های پیشرو را در سبد محصولات محبوب خود عرضه می‌کند.

 آرتورا-محصول-هیبریدی-مک-لارن

این کمپانی پیش از آرتورا محصول هیبریدی به بازار عرضه نکرده بود و تنها تعداد محدودی از مدل P1 را به صورت هیبریدی به مشتریان خاص خود ارایه کرده بود. با این حساب آرتورا اولین محصول هیبریدی تولید انبوه مک‌لارن است.

مک‌لارن آرتورا، برنده جایزه نوآوری در ساخت سوپراسپرت‌های هیبریدی از یک موتور ۶ سیلندر با زاویه بین دو بلوک سیلندر ۱۲۰ درجه که توربوشارژرها دقیقا در بین دو بلوک سیلندر قرار دارند نیرو می‌گیرد! موتور احتراق داخلی آرتورا از سیستم روغن کاری خشک بهره می‌برد.

یک موتور الکتریکی نیز بین گیربکس ۸ سرعته دو کلاچه و موتور قرار دارد و در مجموع، قدرت موتور به ۶۷۱ اسب بخار می‌رسد.

این سوپراسپورت هیبریدی، قابلیت رانندگی در حالت تمام برقی را دارد، اما برد حرکتی آن کوتاه بوده و موتور برقی هم صرفا برای افزایش قدرت و گشتاور موتور احتراقی به کار گرفته شده‌است و علاوه بر اینها باعث کاهش مصرف سوخت نیز شده است. بسته باتری آرتورا به ظرفیت ۷.۴ KWh در پشت سر راننده قرار دارد.

اما قطعا مک‌لارن در این عرصه تنها نبوده و رقیبانی سرسخت دارد. از جمله رقبای بسیار مهم آرتورا، باید به فراری ۲۹۶ GTB اشاره کرد که از آرایش فنی مشابه با مک لارن بهره می‌برد. اما با این تفاوت که حداکثر قدرت تولیدی آن برابر با ۸۱۹ اسب بخار است و انتظار می‌رود که قیمت بالاتری هم داشته باشد.

از طرفی بد نیست که به سنت معمول مک‌لارن هم اشاره‌ای کنیم. این برند از ابتدا تا به امروز قدرت خودروهای خود را کم‌تر از آنچه واقعا در توان موتور می‌باشد بیان می‌کند.

بیمه شخص ثالث خودرو

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com