به‌گزارش فارس، با نزدیک شدن به‌پایان مهلت دو‌روزه برای واریز وجه خودرو توسط برندگان قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو و سایپا، تعداد زیادی از این خریداران با مشکل سقف پرداخت مبلغ خودرو روبرو هستند و نمی‌توانند مبالغ بالاتر از 50 میلیون تومان از حساب خود را به‌حساب شرکت‌های خودروساز منتقل کنند. این افراد یا باید مبلغ خودرو را طی دو روز به حساب خودروساز واریز کنند و یا این‌که باید از دو شماره حساب خود برای پرداخت مبلغ استفاده کنند.

این برندگان قرعه کشی در حالی با محدودیت در واریز مبلغ خودرو روبرو هستند که طبق بخشنامه خودروسازان، اگر وجه خودرو طی 48 ساعت از اعلام اسامی برندگان واریز نشود، ثبت‌نام این افراد لغو و برندگان ذخیره جایگزین آن‌ها خواهند شد.

این، در حالی‌است که در پیگیری خبرنگار فارس از بانک مرکزی، در این مورد گفته شد که سقف 50 میلیون تومانی تراکنش مالی در فروش فوق العاده خودروسازان برداشته شده است.

تماس‌های مکرر با ایران خودرو در مورد مشکل محدودیت واریز

راضیه سعیدی یکی از برندگان قرعه‌کشی محصولات ایران خودرو در این مورد گفت: برای خرید یک دستگاه پژو پارس در قرعه‌کشی برنده شدم و بابت قطعی کردن خریدم تا پایان امروز فرصت داشتم که مبلغ 79 میلیون و 700 هزار تومان را به‌حساب ایران خودرو واریز کنم.

امروز که برای واریز به‌سایت این شرکت مراجعه کردم وقتی به‌درگاه پرداخت انتقال داده‌شدم، این پیام به‌من داده‌شد که با توجه به محدودیت تراکنش، می‌توانید مبلغ 50 میلیون تومان را به حساب شرکت واریز کنید و با استفاده از کد اعلامی، پرداخت بقیه وجه نیز قابل‌انجام خواهد‌بود.

وی ادامه داد: وقتی 50 میلیون تومان را به حساب خودروساز واریز کردم، دیگر امکان پرداخت بقیه وجه را از حسابم نداشتم و با توجه به اینکه فرصتی برای رفتن به بانک و جابجا کردن بقیه وجه به‌یکی دیگر از حساب‌های بانکی‌ام را نداشتم تا از آن طریق واریز مبلغ خودرو را در سایت انجام دهم، به ناچار بقیه مبلغ را از کارت پسرم پرداخت کردم.

سعیدی اضافه کرد: در نهایت منتظر دریافت پیامک ثبت قطعی خریدم شدم اما چون پیامکی دریافت نکردم، برای پیگیری این موضوع با ایران‌خودرو تماس گرفتم که به من گفتند نباید مبلغ را با کارت فرزندت انجام می‌دادی و به همین دلیل خرید شما نهایی نخواهد‌شد.

وی افزود: بعد از چند بار تماس، یکی از اپراتورها به‌من گفت که تعداد زیادی از خریداران با این مشکل روبرو هستند و اغلب تماس‌هایی که با ما گرفته می‌شود به‌همین موضوع مربوط است.

وی ادامه داد: با این وجود پس از تماس‌های مکرر با ایران‌خودرو، پیامکی مبنی بر اینکه وجه خودرو با موفقیت واریز شده‌است، برای من ارسال شد، اما نمی‌دانم با توجه به‌اینکه بخشی از مبلغ را از حساب پسرم پرداخت کردم، ثبت‌نامم قطعی خواهد‌بود یا خیر.

این اتفاق در حالی رخ داده که یکی از مهمترین اهداف فروش فوق‌العاده خودروسازان از طریق قرعه‌کشی، رعایت عدالت عنوان شده‌بود.

حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت در این مورد گفته‌بود: در سیستم ثبت‌نام، فروش و تحویل خودرو اصلاحاتی انجام شده‌است و بر اساس شعار «واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع» کار را پیش می‌بریم.

وی گفته بود: عده‌ای به دلیل وجود نقدینگی در بازار از آشفته بازار خودرو کاسبی می‌کنند، بنابراین ابتدا باید تقاضاهای کاذب را حذف کنیم.

با توجه به اینکه مهلت واریز مبلغ خودرو در فروش فوق العاده خودروسازان دو روز تعیین‌شده، ضروری‌است تا خودروسازان، بانک مرکزی و وزارت صنعت هرچه سریع‌تر نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند. مهلت خریداران محصولات ایران‌خودرو برای واریز مبلغ خودرو امروز به‌پایان می‌رسد و این مهلت برای خریداران محصولات سایپا نیز تا فرداست.

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات شهروندی خودرو همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com