آخرین سالی که لامبورگینی-بنزینی-تولید-می‌شود

 تاریخ تولید نسخه‌های صرفا بنزینی گاو وحشی ایتالیایی رو به پایان است! به عبارتی تا یک سال آینده، دیگر قرار نیست صدای خشن لامبورگینی را از موتورهای صرفا بنزینی بشنویم. اما نگران نشوید! لامبورگینی هنوز آنقدر بی‌پروا نیست که خودروی برقی تولید کند، چرا که این کار حتی از نظر ایلان ماسک هم غیر منطقی است( او در مصاحبه‌ای با مدیرعامل فراری گفته است که تولید یک فراری برقی بی‌معنا است!)

البته روزی لامبورگینی هم برقی خواهد شد! در ادامه به این موضوع نیز خواهیم پرداخت.

بازگشت موتورهای ۱۲ سیلندر لامبورگینی

 اما به هر حال لامبورگینی موتورهای بنزینی خود را به نوع هیبریدی منتقل می‌کند و با تمامی این تفاسیر، آقای استفان وینکلمن مدیرعامل لامبورگینی در مصاحبه اخیر خود با نشریه اتوموتیو نیوز با بیان این نکته افزوده علاقمندان این خودرو فقط و فقط امسال را برای خرید مدلی تماما بنزینی فرصت دارند.

آقای وینکلمن در مصاحبه خود به شروع خیره‌کننده سال جدید نیز اشاره داشته است. منظور از این عبارت، انتشار آمار فروش و مشخص شدن رکوردشکنی لامبورگینی در این زمینه است. چرا که در سال گذشته، توانسته با تحویل ۸۴۰۵ خودرو، رکورد جدیدی را در تاریخ خود ثبت کند!

اجاره پارکینگ خودرو

این رکوردشکنی ارتباط مستقیمی با افزایش تقاضا برای مدل اوروس دارد، چرا که این کراس‌اوور اسپورت نزدیک به ۶۰ درصد از آمار فروش این کمپانی را به خود اختصاص داده که معادل ۵۰۲۱ دستگاه می‌شود. این نشان می‌دهد که تولید خودروهای SUV تا چه حد برای کمپانی‌های خاصی چون لامبورگینی موفقیت آمیز بوده است.

لامبورگینی با اتخاذ یک استراتژی جدید در راستای برقی سازی محصولات آتی، قصد دارد امسال ۴ مدل جدید را معرفی کند. درباره جزئیات این مدل‌ها و زمان رونمایی نیز اطلاعاتی منتشر نشده، اما گفته می‌شود جانشین جدی اونتادور احتمالا یکی از آنهاست.

بد نیست اشاره کنیم که لامبورگینی بودجه هنگفتی را برای برقی‌سازی سبد محصولات خود اختصاص داده است. رقم این بودجه حدود یک و نیم میلیارد یورو برآورد می‌شود.

لامبورگینی-بنزینی

با تمامی این تفاسیر و با شروع برقی‌سازی و استفاده از پیشرانه‌های هیبریدی از سال ۲۰۲۳، انتظار می‌رود اولین مدل تمام الکتریکی این کمپانی ایتالیایی در سال ۲۰۲۵ از راه برسد.

خوب یا بد، آینده برای سنت‌اگاتایی‌ها هم تمام الکتریکی خواهد بود! به ویژه آنکه این برند عضوی از گروه بزرگ فولکس واگن بوده و باید از سیاست‌های کمپانی مادر پیروی کند. حتما می‌دانید که فولکس واگن که یکی از خودروسازان سنتی است که عزم خود را برای برقی‌سازی جزم کرده و برای رقابت سهمگین خودروهای  برقی آماده می‌شود.

لامبورگینی اونتادور اولتیمای

نکته جالب توجه اینکه به گفته آقای وینکلمن این شرکت ایتالیایی تولید یک خودروی چهار درب با کاربردهای روزمره را بررسی می‌کند. این امر می‌تواند به تولید اولین سدان با نشان گاو خشمگین منجر شود!

در کل آینده عجیبی در انتظار برند لامبورگینی است که حتی فکر کردن به آن هم حس عجیبی دارد.

 

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com