به نقل از تجارت نیوز، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص وضعیت قیمت خودروهای وارداتی در سال 99 گفت: با توجه به ممنوعیت واردات خودرو توسط دولت و مخالفت شورای نگهبان با پیشنهاد کمیسیون تلفیق برای واردات خودروهای خارجی، قیمت خودروهای وارداتی در بازار ارزان نخواهد شد. علاوه بر این قیمت دلار در ایام نوروز نوسان زیادی داشته و این نوسان بر روی قیمت این خودروها تاثیر گذار بوده است و قیمت خودروهای دست دوم خارجی در بازار روند صعودی خواهد گرف. وی در ادامه اضافه کرد: در شرایط فعلی و به دلیل شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای خرید خودرو کاهش یافته است، اما این کاهش تقاضا مقطعی بوده و ادامه دار نخواهد بود و به منظور ثبات در قیمت خودروهای داخلی و خارجی، واردات خودرو باید آزاد و بازار ارز با افزایش عرضه ارز به ثبات برسد. در صورت ثبات در قیمت ارز، ممکن است قیمت خودروهای خارجی با نوسان های قیمتی زیادی مواجه نشوند.

همچنین، به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، صنعت خودرو یکی از مؤلفه‌های اقتصادی هر کشوری است که با زنجیره تولید، خدمات پس از فروش، شبکه‌های تعمیرگاهی مختلف و افزایش ضریب اشتغال‌زایی توانسته سهمی از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده و با افزایش قدرت رقابت در بازارهای جهانی به عنوان نمادی از صنعت یک کشور، بازار داخلی سایر کشورها را قبضه کند.

متأسفانه صنعت خودرو ایران نه تنها از مسابقه بزرگ جهانی خودروسازان جا مانده است بلکه طی سالیان گذشته به‌ویژه بعد از خروج آمریکا از برجام تمام مشکلاتش سر باز کرده و به تبع آن اقتصاد کلان کشور را تحت‌الشعاع قرار داده است.

سرمایه‌ای تلقی شدن خودرو در کشور، انحصاری بودن صنعت خودرو، دونرخی بودن قیمت خودرو، عدم تناسب نقدینگی با میزان تولید، بدهی‌های سنگین شرکت‌های خودروسازی به بانک‌ها، بحران صنعت قطعه‌سازی، فقدان نظارت بر تولیدکننده و حمایت از مصرف‌کننده، زیان‌ده شدن صنعت خودرو، چالش در تأمین مواد اولیه، خرید اعتباری با نرخ جدید ارز نیمایی و ضعف مدیریت در صنعت خودرو از اهم مشکلاتی است که حرکت این ابر صنعت اقتصاد جهان را در کشور ما کُند کرده و موجب نارضایتی مصرف‌کنندگان را فراهم کرده است.

اکنون نیز با افزایش قیمت بنزین و ناکامی خودروسازان در تولید خودروهای کم‌مصرف، افزایش نقدینگی، میزان تورم، نوسانات ارزی، تعهدات معوق خودروسازان، جبران کاهش تولید طی ۲ سال گذشته (عدم  همخوانی عرضه با تقاضا) پیش‌بینی می‌شود گرانی خودرو در سال آینده نیز تداوم داشته باشد.

سرویس های مرتبط:

خرید خودروی اقساطی همراه ماشین

خدمات بیمه ای خودرو همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com