فیلتر بنزین خودرو

فیلتر بنزین خودرو مانند اکثر قسمت‌های ماشین شما، برای عملکرد مناسب موتور کاملاً لازم است با این حال، برخلاف اکثر قطعات اساسی مانند چرخ‌های اتومبیل یا موتور، شما احتمالاً هرگز در مورد فیلتر سوخت خود چیزی نشنیده‌اید و تعمیر و نگهداری آن در صدر اولویت‌های شما نیست. فیلتر سوخت چیست؟ کجا قرار دارد؟ و نشانه‌های آسیب دیدن آن چیست؟

فیلتر بنزین خودرو چیست؟

فیلتر سوخت ماشین

خودروی شما از مخزن بنزین سوخت برای تأمین انرژی موتور استفاده می‌کند. با این حال، ناخالصی‌های کوچک مانند خاک، ضایعات یا سایر ذرات معلق می توانند بر عملکرد موتور شما تأثیر منفی بگذارند. فیلتر سوخت برای گرفتن این ناخالصی‌های کوچک در سوخت شما قبل از ورود به موتور ماشین طراحی شده است، بنابراین خودرو فقط از بنزین خالص استفاده می‌کند. فیلتر سوخت ماشین دقیقاً مانند فیلتر هوا عمل می‌کند. ذرات معلق را شکار می‌کند قبل از اینکه به موتور شما منتقل شود. برخی از اتومبیل‌های جدید دارای یک صافی سوخت ساده هستند که فقط با مجموعه کامل سوخت جایگزین می‌شود.

فیلتر بنزین در کجا قرار دارد؟

محل فیلتر بنزین

فیلتر سوخت در جایی بین مخزن سوخت و موتور شما قرار دارد. به طور معمول، فیلتر بنزین خودرو یا در داخل مخزن سوخت قرار دارد (در دهانه خط سوخت، که گاز اتومبیل شما را تأمین می کند) یا جایی در خط سوخت (این معمولاً در پایین اتومبیل شماست). اگر از محل فیلتر سوخت خود مطمئن نیستید، کتابچه راهنمای اتومبیل شما حاوی یک پاسخ دقیق است.

چرا و چه زمانی باید فیلتر بنزین خودروی خود را تعویض کنید؟

زمان تعویض فیلتر بنزین

با گذشت زمان، یک فیلتر سوخت می‌تواند مسدود شود، به شدت کثیف شود یا معیوب شود. هنگامی که فیلتر مسدود است، جریان بنزین را به موتور وسیله نقلیه شما محدود می‌کند بنابراین لازم است که جایگزین شود. اما چگونه فیلتر سوخت معیوب می‌شود؟

هر زمان که باک بنزین اتومبیل خود را پر می‌کنید، اجازه می‌دهید ذرات بیرونی وارد سیستم سوخت شوند. تراشه‌های رنگ به دلیل مجاورت رنگ با محل قرار دادن نازل بنزین، ذره‌ای است که معمولاً در فیلترهای سوخت یافت می‌شود. یکی دیگر از آسیب‌های شناخته شده زنگ زدگی است. زنگ زدگی در موتورها وحشتناک است اما برای هر وسیله نقلیه‌ای که در معرض رطوبت باشد و دارای قطعات فولادی باشد، یک مشکل شناخته شده است. اگر این ذرات از طریق سیستم سوخت وارد شوند، می‌توانند مشکلات قابل توجهی ایجاد کنند. از مهمترین موارد مسدود شدن انژکتورهای سوخت یا آسیب رساندن به باک بنزین است. بهتر است فیلتر تعویض شود تا آسیبی به این اجزای گران قیمت سیستم سوخت شما وارد نشود.

و چه زمانی باید فیلتر سوخت خود را تعویض کنید؟ مانند هر فیلتری، فیلتر بنزین شما کثیفی و ضایعات را می‌گیرد. با ادامه عمر خودرو، فیلتر سوخت می‌تواند مسدود و کثیف شود، که ممکن است بر عملکرد خودرو تأثیر بگذارد، فیلتر کثیف اجازه می‌دهد سوخت با ذرات معلق به انژکتور خودرو منتقل شود یا جریان بهینه سوخت را متوقف کند. پیش از این در صنعت خودرو، طول عمر یک فیلتر سوخت 30 تا 60 هزار کیلومتر ذکر شده بود، با این وجود با خلوص بیشتر و بیشتر سوخت، یک فیلتر سوخت می‌تواند تا 100000 کیلومتر بهینه کار کند.

تغییر فیلتر سوخت برای اولین بار در بیش از مسافت پیموده شده از 150،000 کیلومتر می‌تواند باعث خرابی موتور شود. این به احتمال زیاد به این دلیل است که پمپ سوخت شما برای غلبه بر فیلتر کثیف سخت‌تر کار  می‌کند. هنگام تعویض فیلترهای خود در این مسافت‌ها باید احتیاط کنید و قبل از تعویض آنها با یک مکانیک مشورت کنید. نشانه‌های زیادی وجود دارد که می‌تواند زمان تعویض فیلتر سوخت را به راننده اطلاع دهد. آسان‌ترین علامت برای شناسایی این است که اتومبیل شما در استارت خوردن مشکل دارد و یک دور خشن دارد. علائم دیگر می‌تواند از کار افتادن موتور، موتور لرزان و وسیله نقلیه‌ای باشد که با سرعت کمتری حرکت می‌کند.

در صورت مشاهده هر یک از این علائم بهتر است منتظر نمانید.کارشناس همراه ماشین می‌تواند نیاز به تعویض فیلتر بنزین خودروی شما را در خانه یا محل کار شما تشخیص و تعویض کند.

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com