فیدلیتی بهمن موتور

شرکت بهمن موتور پس از معرفی خودروی دیگنیتی، قصد دارد تا کراس اوور دیگری را به نام فیدلیتی یکی از محصولات برند چینی تازه تاسیس جنتور و از زیر مجموعه‌های چری را به بازار خودرو عرضه کند.

بررسی خودروی فیدلیتی

این خودرو دارای موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژ بوده و باتوجه به متصل بودن به گیربکس ۶ سرعته دوکلاچه، توانایی تولید ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. این نیرو توسط یک گیربکس اتوماتیک دوکلاچه به سوی چرخ ها منتقل خواهد شد. احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بزودی موتورهای بروزرسانی شده چری، وارد ایران نیز بشوند. در این صورت، شاهد افزایش حدود ۲۰ نیوتن متر، گشتاور نسبت به قبل هستیم که کشش خودرو را ارتقاء خواهد داد.

فیدلیتی بهمن موتور در بازار چین، در دو نسخه تحویل مشتریان می‌شود؛ یکی همان جتور X70 است که نسخه استانداردش به حساب می‌آید و دیگری جتور X70S است که دارای برخی تجهیزات و آپشن‌های بیشتر و ظاهر شیک‌تر است و قیمت بیشتری نسبت به نسخه استانداردش دارد البته نمونه‌های متنوع کوپه و استاندارد و الکتریکی نیز دارد.

بهمن موتور با سرمایه‌گذاری بسیار زیاد برای اولین بار در کشور پلتفرم خودروی مذکور را که در سال ۲۰۱۹ طراحی شده، خریداری کرده است.

امکانات و تجهیزات مهم جیتور X70s شامل مواردی چون سامانه ورود بدون کلید و استارت خودرو بصورت دکمه، سنسورهای هشداردهنده موانع در جلو و عقب خودرو، ۶ ایربگ ایمنی، رینگ‌های آلومینیومی ۱۸ اینچی، مانیتور ۱۰ اینچی، سقف پانورامیک، کروز کنترل، دوربین ۳۶۰ درجه، سامانه کنترل پایداری نورپردازی کابین، ترمز دستی برقی و اتوهولد، به همراه رادار نقطه کور و بین خطوط است.

تفاوت جتور X70 با جتور X70S  در شکل ظاهری آنها کاملا مشخص است. در جتور X70S خطوط افقی جلوی پنجره حذف شده، شیشه‌های عقب از نوع دودی است، سپرها و رینگ‌ها مجددا طراحی شده و سراگزوزهای دایره‌ای شکل نیز وجود ندارد. طول و عرض و ارتفاع و فاصله‌ی بین محورهای X70 به‌ترتیب ۴،۷۲۰، ۱،۹۰۰، ۱،۶۹۵ و ۲،۷۴۵ میلی‌متر است. با این وضعیت، محصول آینده بهمن خودرو تقریبا هم‌اندازه هیوندای سانتافه محسوب می‌شود.

خودرو فیدلیتی شاسی بلند

در بازار چین، قیمت چری جتور X70 از ۷۰ هزار یوآن شروع شده و حداکثر به ۱۰۰ هزار یوآن می‌رسد. در حالیکه قیمت جتور X70S بین ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار یوآن است بنابراین قیمت فیدلیتی (با توجه به مشخص نبودن قیمت ارز) شاید رقمی فراتر از یک میلیارد تومان باشد.

مدیرعامل گروه بهمن در خصوص پلتفرم کراس اوور جدید فیدلیتی اظهار داشت: از آنجا که مالکیت معنوی فیدلیتی در اختیار گروه بهمن قرار دارد، مدل‌های زیادی را بر مبنای این پلتفرم تولید خواهیم کرد.

علیمرادلو اینچنین اضافه کرد: برای محصول فیدلیتی دو پیشرانه ۳ و ۴ سیلندر در نظر گرفته شده است که در هفته های آینده جزئیات بیشتر آن مشخص خواهد شد ضمن اینکه پیشرانه این محصول در شرکت تیوان واقع در شهرک کاسپین قزوین به تولید می‌رسد که یکی از بزرگ ترین سرمایه گذاری‌های گروه بهمن در صنعت خودرو به شمار می‌رود.

مدیرعامل گروه بهمن در پایان تصریح کرد: در گروه بهمن برنامه ریزی‌های زیادی در خصوص داخلی سازی دو محصول جدید فیدلیتی و دیگنیتی انجام شده است تا بتوانیم سطح داخلی سازی دو خودروی جدید را به ۵۰ و ۳۰ درصد برسانیم که نیازمند مشارکت قطعه سازان در این طرح است.

 

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com