اشتباه ساده-سه-میلیون-دلاری-فورد

 اشتباهی از سوی فورد در استرالیا این کمپانی را به دردسر بزرگی انداخته و هزینه در حدود ۳میلیون دلار به  آن تحمیل کرده است.

باور کردنی نیست اما این اشتباه ساده، به مدل ماستنگ مک ۱ و سطح تجهیزات و امکانات درج شده برای آن در بروشور مربوط می‌شود!

آنطور که نشریه درایو استرالیا گزارش کرده، در بروشور ماستنگ مک ۱ مشخصاتی مثل کروز کنترل تطبیق‌پذیر، نورپردازی محفظه درها، زیر پایی‌های مخصوص، سنسورهای پارک عقب و مهمتر از همه دیفرانسیل لغزش محدود تورسن درج شده است.

حال آنکه مدل‌های تحویل داده شده به مشتریان فاقد موارد مذکور هستند و شاخه فورد در استرالیا مجبور به عذرخواهی از آنها شده است.

کمپانی فورد نیز برای این که بتواند رضایت مشتریان خود را جلب کند، تصمیم گرفته خدماتی ویژه را برای آنها فراهم کند. این خدمات شامل سرویس‌های دوره‌ای رایگان به مدت ۳ سال و همچنین همایش ویژه در پیست می‌شود. بر اساس ‌پیش‌بینی‌ها این خدمات اضافی حدود ۵۴۰۰ دلار استرالیا (معادل تقریبا ۴ هزار دلار آمریکا) به ازای هر خودرو، هزینه در پی دارد.

فورد موستانگ ۲۰۲۱

حالا با در نظر گرفتن سایر هزینه‌های جانبی و اینکه ۷۰۰ دستگاه از ماستنگ مک ۱ در استرالیا به فروش رسیده است، باید گفت که فورد استرالیا در کل متحمل هزینه‌ای در حدود ۴.۵ میلیون دلار استرالیا می‌شود. این رقم با نرخ روز ارز معادل ۳.۲ میلیون دلار آمریکا است!

در کنار هزینه‌های ذکر شده، کمیسیون رقابت و مشتریان استرالیا جریمه ۵۳,۲۸۰ دلاری (معادل ۳۸,۲۴۰ دلار آمریکا) را برای شاخه فورد در این کشور تعیین کرده است. این جریمه از آن جهت صادر شده که ماستنگ مک ۱ با چهار بروشور مختلف به دست مشتریان رسیده است.

حالا اگر بخواهیم این ماجرا را با خودروسازان داخلی مقایسه کنیم، جالب است بدانید که جمله‌ای در کاتالوگ خودروهای فروخته شده در بازار ایران درج شده است که از عدم تطبیق احتمالی مشخصات درج شده در کاتالوگ و خودروهای تحویلی به مشتریان برای کمپانی فروشنده٬‌ صلب مسئولیت می‌کند.

فورد F-150 لایتنینگ پیکاپ تمام برقی فورد

ناگفته نماند ماستنگ مک ۱ نیروی خود را از موتور ۵ لیتری V8 دریافت می‌کند. این موتور ۴۸۰ اسب بخار قدرت و ۵۷۰ نیوتن متر گشتاور دارد و نیروی تولیدی آن از طریق گیربکس شش سرعته دستی یا نمونه ۱۰ سرعته خودکار به سمت چرخ‌ها هدایت می‌شود. این خودرو نسخه‌ای جذاب از ماستنگ می‌باشد که بعد چیزی حدود ۶۰ سال برگشته است. قیمت پایه این خودرو نیز ۵۲.۹۱۵ دلار در نظر گرفته شده است.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com