عجیب ترین خودروهای جهان

تا به حال شده که اتومبیل غیر معمولی در جاده مشاهده کنید؟ چه راننده باشید و چه یک ناظر خوش شانس، مشاهده اتومبیل‌های غیرمعمول که با آن رانندگی می‌کنند می‌تواند لبخند ما را بر انگیزد و روز ما را روشن کند. با ما به گشت و گذار در جهان و تماشای ۱۰ مورد از عجیب ترین خودروهای جهان بپیوندید و با تعجب به مفاهیم خارق العاده طراحی که باعث شده به جاده برسند، نگاه کنید.

Peel P50

Peel P50

بین عجیب ترین خودروهای جهان Peel P50 یک رکوردشکن جهانی است. به عنوان کوچکترین خودروی تولیدی که تاکنون ساخته شده در کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۰ ثبت شده است. این ماشین میکرو سه چرخ در اصل توسط شرکت مهندسی Peel در جزیره من فقط سه سال از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۵ ساخته شده است.

این خودرو به عنوان سایز متناسب با یک بزرگسال و یک کیف خرید تبلیغ شد. در این ماشین کوچک جایی برای بچه ها نیست! فقط یک در در سمت چپ است و یک چراغ در جلو دارد. بازگشت به عقب در Peel P50 گزینه ساده‌ای نبود زیرا ماشین دنده عقب ندارد و باید با استفاده از دسته در عقب خودرو به صورت فیزیکی به عقب مانور داده شود. فقط ۵۰ دستگاه از این اتومبیل‌های کوچک غیرمعمول در اصل ساخته شده و تنها ۲۷ از آن هنوز وجود دارند.

عجیبترین خودروهای جهان و Ferrari 512S Modulo

Ferrari 512S Modulo

در نگاه اول، شما فکر می‌کنید Ferrari 512S Modulo بیشتر شبیه یک سفینه فضایی است تا ماشین. این اتومبیل با ظاهری غیرمعمول و با بدنه‌ای کاملاً گووه‌ای، دارای سقفی شیشه‌ای به سبک سایبان است که به سمت جلو می‌لغزد تا راننده بتواند وارد کابین خودرو شود. فراری ۵۱۲S مدولو یک ماشین اسپرت مفهومی بود که برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. هر چهار چرخ این ماشین تا حدی پوشانده شده است و این توهم را ایجاد می‌کند که یک سفینه فضایی است و نه یک ماشین. موتور فراری V12 به Modulo اجازه می دهد تا حداکثر سرعت خود را در حدود ۲۲۰ مایل در ساعت و در ۳ ثانیه چشمگیر از ۰-۶۰ مایل در ساعت بدست آورد.

General Motors Firebird

عجیب ترین خودروهای جهان - General Motors Firebird

عجیب ترین خودروهای جهان با الهام از طراحی هواپیماهای جنگنده، اتومبیل‌های General Motors Firebird نمونه‌های اولیه‌ای بودند که در نمایشگاه‌های اتومبیل Motorama در سال ۱۹۵۳، ۱۹۵۶ و ۱۹۵۹ رونمایی شدند. آنها مطمئناً باید به خاطر نام جذابشان Firebirds جایزه بگیرند، اما این اتومبیل‌ها در طراحی خود بیشتر مدیون هواپیماهای جت هستند تا پرندگان.

شیک و ساده، چهار Firebird وجود دارد که طی سالها طراحی و ساخته شده‌اند. برخی از ویژگی‌های غیرمعمول آنها سایبان‌های بالای حباب، باله‌های دم و بال‌های کوتاه و کنترل فرمان توسط یک جوی استیک قرار گرفته بین دو صندلی بود. قرار بود حس آینده نگرانه‌ای به ماشین بدهد و تجربه پرواز با هواپیما را شبیه سازی کند.

عجیبترین خودروهای جهان و Norman Timbs Special

Norman Timbs Special-عجیب ترین-خودروهای-جهان

یک طراحی اتومبیل نمادین آمریکایی، Norman Timbs Special همانطور که از نامش پیداست توسط یک مهندس مکانیک اتومبیل مستقر در لس آنجلس به نام Norman Timbs طراحی شده است. نورمن مهندس تأثیرگذاری بود و در دهه ۱۹۴۰ با اتومبیل‌های Tucker کار می‌کرد. ساخت Norman Timbs Special بیش از ۳ سال طول کشید.

این اتومبیل زیبا و کارآمد فاقد درب و دماغه جلویی بلند و کشیده است و ظاهر باریکی به آن می‌بخشد. یک پایان ناخوشایند برای داستان این ماشین وجود دارد. با گذراندن مدتی در مقابل رستوران کالیفرنیایی برای بازی کودکان، این ماشین عجیب و غریب در آتش سوزی‌های مالیبو ۲۰۱۸ در کالیفرنیا متاسفانه نابود شد.

DMC DeLorean

عجیب ترین خودروهای جهان- DMC DeLorean

DMC DeLorean که به دلیل ظاهر خود به عنوان ماشین زمان در فیلم‌های بازگشت به آینده مشهور است، در واقع یک ماشین واقعی است. این اتومبیل اسپورت براق در ابتدا بین سال‌های ۱۹۸۱ و ۱۹۸۳ توسط شرکت DeLorean Motor ساخته شد. این اتومبیل به دلیل درهای جناغی‌اش که به جای روش درب اتومبیل معمولی به سمت بالا و بیرون باز می‌شدند، از دیگر خودروهای موجود در بازار متمایز بود.

گرچه این ویژگی جالب به نظر می‌رسد، اما هنگام ورود به یک فضای کوچک در یک پارکینگ سوپر مارکت، چندان کاربردی نخواهد بود! متأسفانه، این خودرو علیرغم ظاهر خارق العاده و قیمت بالا کمبود قدرت و عملکرد آن احساس شد. تولید آن در اوایل سال ۱۹۸۳ متوقف شد. در سال ۲۰۰۷، تصور می‌شد حدود ۶۵۰۰ از این خودرو هنوز وجود داشته باشد.

این خودرو می‌تواند تا ۱۵۰ مایل در ساعت سرعت داشته باشد، اگرچه چه کسی می‌داند با رسیدن به سرعت ۸۸ مایل در ساعت چه اتفاقی می‌افتد؟ یک مالک DeLoreans، در سال ۲۰۱۶، در حالی که با سرعت ۸۸ مایل در ساعت با اتومبیل خود حرکت می‌کرد، به دلیل سرعت غیر مجاز دستگیر شد!

Fiat Multipla زشت ترین خودرو

عجیب ترین و زشتترین خودرو های جهان - Fiat Multipla

یکی دیگر از عجیبت ترین خودروهای جهان این مدل فیات است. فیات Multipla (نوع ۱۸۶) خودرویی غیرمعمول است که در جاده‌های انگلیس نسبتاً رایج است. به نظر می‌رسد که Multiplane یک جلوپنجره کاملاً عریض و پهن دارد. در داخل آن دو ردیف با سه صندلی وجود دارد، به جای قالب معمول‌تر که فقط دو صندلی در جلو دارد. در داخل Multipla فضای کافی برای همه خانواده وجود دارد، با سه صندلی در قسمت پشتی امکان تنظیم صندلی‌های جلو و برداشتن یا جابجایی صندلی‌های عقب به انواع مختلف را دارد.

همچنین فضای زیادی برای چمدان و وسایل مسافرت در نظر گرفته شده است، و خودرویی ایده آل برای سفرهای خانوادگی است. با این حال، مشخص نیست که ظاهر Multipla در بین رانندگان تا چه حد محبوب است. طرح Multipla در موزه هنر مدرن نیویورک، طی نمایشگاهی با عنوان “جاده‌های مختلف – اتومبیل برای قرن آینده” در سال ۱۹۹۹ به نمایش گذاشته شد.

این خودرو همچنین موفق به کسب نشان از Top Gear در سال ۲۰۰۰ و زشت‌ترین خودرو شده است. هجده سال بعد، Multipla هنوز با ظاهر عجیب و غریب خود، توسط ساندی تایمز در لیست زشت‌ترین اتومبیل‌های ۲۰۱۸ قرار گرفت.

Stout Scarab

Stout Scarab-عجیب ترین خودروهای جهان

Stour Scarab اولین مینی ون جهان بود و طراحی آن توسط ویلیام بوشنل استوت طوری انجام شده بود که تصور می‌کردید دفتر کاری بر روی چهار چرخ است. اسکاراب که در سال ۱۹۳۲ تولید شد، دارای دماغه کوتاه و فاصله دو محور بود تا فضای قابل دسترسی را به حداکثر برساند. بدنه اسکاراب برای شبیه سازی دقیق بدنه هواپیمای آلومینیومی در نظر گرفته شده بود.

این اولین خودروی جهان با بدنه شیشه فایبرگلاس و سیستم تعلیق هوا بود. Stout Scarab در زمان تولید یک ماشین زشت محسوب می‌شد. با این حال، اکنون به عنوان نماد Art Deco مورد احترام است. فقط حدود ده دستگاه از این خودروی عجیب ساخته شده است و تصور بر این است که امروزه تنها پنج اسکاراب باقی مانده است.

عجیب ترین خودروهای جهان و ۱۹۴۸ Tasco

1948 Tasco

به نظر می‌رسد این ماشین عجیب و غریب کمی شبیه پا است تا چرخ. تاسکو ۱۹۴۸ یک ماشین اسپورت آمریکایی پس از جنگ جهانی دوم بود که توسط گوردون بوهرگ طراحی شده است و قطعا در لیست عجیب ترین خودروهای جهان جایگاه ویژه‌ای دارد. این خودرو دارای کنترل‌های الهام گرفته از هواپیما بود و اولین اتومبیل در جهان بود که سقف T-top داشت. هنگامی که جنرال موتورز از همان طرح در کوروت ۱۹۶۸ استفاده کرد، بوئریگ از آنها شکایت کرد زیرا حق ثبت اختراع این کار را داشت.

نام ‘Tasco’ مخفف The American Sports Company Company است. پوشش عجیب چرخ‌ها به نظر می رسد از آنها در برابر باد محافظت می‌کند و باعث کاهش کشیدن و افزایش سرعت می‌شود. نمونه اولیه تاسکو هزینه زیادی داشت و به ۵۷۰۰۰ دلار رسید. این بدان معنا بود که این وسیله نقلیه در واقع هرگز به خط تولید راه پیدا نکرد.

۱۹۵۵ Chrysler (Ghia) Streamline X ‘Gilda’

1955 Chrysler (Ghia) Streamline X ‘Gilda’

در دهه ۱۹۵۰، کرایسلر در تلاش بود تا از شهرت خود در ساخت ماشین‌های جعبه‌ای دور شود. به همین منظور، به نظر می‌رسد طراح این وسیله نقلیه از نوع سفینه فضایی الهام گرفته است. این خودرو بنا به درخواست مدیر عامل کرایسلر، ویرجیل اکسنر ساخته شده و هدف آن نمایش دادن سبکی فوق العاده و عملکردی بلند پروازانه بوده است. این ماشین در سالون دی تورینو در سال ۱۹۵۵ آغاز به کار و بعداً در اروپا و آمریکا گشت و گذار کرد.

نام مستعار این ماشین «گیلدا» از عملکرد ریتا هیورث در فیلم نوآر کلاسیک گیلدا در سال ۱۹۴۶ ناشی می‌شود. بال‌های بزرگ دم از جلو اتومبیل شروع می‌شوند، در حالی که کابین خلبان کوچک آن به طور غیرمعمولی در موقعیت جلو قرار دارد. بدنه خودرو دارای طرح دو رنگ با زیر شکم تیره است.

Reliant Robin

عجیب ترین خودروهای جهان - Reliant Robin

این آخرین ماشین در لیست عجیب ترین خودروهای جهان است. بیشتر اتومبیل‌ها چهار چرخ هستند. Reliant Robin این روند را عوض می‌کند و فقط سه چرخ دارد، دو چرخ در عقب و یک چرخ در جلو.

این ماشین دومین ماشین محبوب فایبرگلاس در طول تاریخ بود و Reliant دومین خودروساز بزرگ متعلق به انگلستان برای مدتی بود. شرکت Reliant Motor در تامورث، انگلیس Reliant Robin را در مدت ۳۰ سال تولید کرد و چندین نسخه مختلف را ارائه داد MK1 Robin که برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ تولید شد، به دلیل طراحی خوب و قیمت مناسب از استقبال خوبی برخوردار شد. در سال ۲۰۰۰، آخرین Reliant Robin تولید شد و توسط روزنامه The Sun در یک مسابقه، روز ولنتاین در سال ۲۰۰۱ اهدا شد.

مشهورترین وسیله نقلیه Reliant احتمالاً ون کوچک و زرد رنگی است که توسط Delboy Trotter در Only Fools and Horses استفاده شده است.

 

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com