جدایی بخش برقی و احتراق داخلی

انقلاب تولید خودروهای برقی هر روز گسترش بیشتری پیدا می‌کند و فشار دولت‌ها، بازار رقابتی و پیشرفت تکنولوژی در این حوزه باعث شده است تا تمامی خودروسازان به نحو احسنت خود را به این عرصه نسبتا نوین حضور پیدا کنند و این امر در تولیدات آنها تغییرات بسیاری ایجاد کرده است!

بدون شک کمپانی عظیمی چون فورد، از قافله عقب نمانده است. در طول مدتی هم که فورد، موستانگ مک ای را به عنوان اصلی‌ترین خودروی برقی خود معرفی کرده است، موفقیت‌های بسیاری کسب کرده و در بسیاری از نشریه‌ها در بین بهترین خودروهای سال دیده می‌شد! البته فورد چند خودرو برقی دیگر چون فور سری اف لایتنینگ هم معرفی کرده است که همگی بسیار جذاب هستند. تا همین جا فور برای تولید این دست خودروها هزینه‌های بسیاری کرده است اما به نظر می‌رسد این بار فورد تصمیم جدی‌تری برای تولیدات خودش گرفته است! تصمیمی که فورد را آرام آرام به دو بخش و یا دو شرکت مختلف تقسیم می‌کند. یک بخش تولید خودروهای افسانه‌ای فورد یا همان خودروهای احتراق داخلی و بخش دیگر برای تولید خودروهای برقی!

 فورد F-150 لایتنینگ

ماجرا از این قرار است که مدیر عامل شرکت فورد آقای جیم فارلی در بیانه‌ای خبر از تغییرات عمده در ساختار شرکتی این خودروساز بزرگ آمریکایی داده است. به عبارت دیگر فورد از این به بعد به دو شرکت جداگانه تقسیم خواهد شد.

بنابر بیانیه منتشر شده در ابتدا مدیریت دو شرکت از یکدیگر جدا خواهد شد و در ادامه نحوه توسعه خودروها را نیز دستخوش تغییر قرار خواهد داد. هدف اصلی فورد از انجام این کار، تغییرات اساسی است که در چند سال گذشته در صنعت خودروسازی به وجود آمده است. در نتیجه فورد با هدف افزایش عملکرد خود این تغییرات را ایجاد خواهد کرد.

اشتباه ساده سه میلیون دلاری فورد

البته فارلی همچنان مدیرعامل شرکت فورد باقی خواهد ماند و مدیر بخش جدید فورد مدل e نیز خواهد شد.

گرچه نیروی محرک و نوآور اصلی این بخش توسط داگ فیلد مدیر ارشد سیستم‌های الکتریکی و سیستم‌های دیجیتال رهبری خواهد شد.

شرکت-فورد

این بخش همچنان مسئول توسعه نرم‌افزارهای جدید و سیستم‌های تعبیه شده در تمامی محصولات شرکت فورد را بر عهده خواهد داشت. طبق گفته داگ فیلد ساختار جدید باعث خواهد شد تا با سرعت و جاه طلبی، بدون هرگونه محدودیت به پیش بروند و باید منتظر محصولات انقلابی از سمت فورد باشیم.

در این بین، بخش سنی شرکت فورد که به تیم آبی شهرت دارد، قصد تکمیل محصولات فعلی و پر فروش این شرکت در کنار عرضه خودروهای احتراقی جدید را خواهد داشت تا مشتریان سنتی فورد همچنان از محصولات این شرکت بهره ببرند.

استوارت رولی نیز مدیر ارشد کیفیت و تحول شرکت فورد خواهد بود تا کیفیت، کارایی و مزیت رقابتی این شرکت را همچنان حفظ کند. به نظر می‌رسد که فورد یک خانه تکانی اساسی را در آینده نزدیک تجربه خواهد کرد.

همانطور که پیشتر اشاره شد، این شرکت خودروساز سنتی آمریکایی در سال‌های اخیر سرمایه گذاری سنگینی برای تولید و توسعه محصولات جدید تمام برقی خود کرده است. فورد در بخش‌های دیگر اعم از رانندگی خودران و هوش مصنوعی نیز برنامه‌های جاه طلبانه‌ای را دنبال می‌کند.

فورد موستانگ ۲۰۲۱

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com