سیستم-اتوهلد-چیست

سیستم اتوهلد یا قابلیت‌های ممتاز ترمزهای خودنگهدارنده باعث شده توجه خودروسازان روزبه‌روز به استفاده از این ترمزهای الکترونیکی، بیشتر جلب شود. ترمزهای اتوهلد نسبت به مزایای آن‌ها ارزان و بسیار ساده هستند. آپشن Auto Hold به ویژه در شهرهای شلوغ و پرترافیک جذابیت خاصی برای رانندگانی دارد که مدت زمان زیادی را در تردد بوده و ناچار هستند به طور مرتب از کلاچ و ترمز استفاده کنند. در شهرهای کوهستانی که مسیرها پر فراز و نشیب هستند، توقف در سربالایی و حرکت دادن مجدد خودرو به ویژه در فصل زمستان دشواری‌های خاص خود را دارد و نیاز به تبحر در انجام حرکت نیم‌کلاچ دارد. نگه‌داشتن خودرو در ترافیک خیابان‌هایی که شیب سرازیری آن‌ها زیاد است منجر به خستگی راننده و فرسودگی ترمز و کلاچ می‌شود. اما وجود سیستم اتوهلد در افزایش ایمنی و راحتی رانندگان بسیار موثر بوده و گزینه خوبی برای رانندگی در شرایط بیان شده، محسوب می‌شود، به طوری که آن‌ها می‌توانند در توقف و حرکت‌های متوالی در مسیر، به پای خود استراحت داده و نگران نباشند که آیا ترمز دستی کشیده شده یا نه؛ و یا به طور مرتب پای خود را از روی یک پدال به پدال دیگر حرکت ندهند. کافی است راننده در خودروهای مجهز به اتوهلد، دکمه آن را فشار دهد، در این حالت هنگام توقف وسیله نقلیه دیگر نیازی نیست پای راننده روی پدال ترمز باقی بماند؛ و یا نیازی نیست مرتب ترمز دستی را کشیده و در هنگام حرکت آن را رها کند. به محض این‌که راننده مجدد پدال گاز را فشار دهد ترمز آزاد شده و خودرو شروع به حرکت می‌کند.

پیشنهاد میکنیم مقاله جذاب و به‌روز هدآپ دیسپلی را مطالعه کنید.

سیستم-اتوهلد

سیستم Auto Hold  در واقع یک سیستم ارتقا یافته ترمز پارک الکترونیکی (اتوپارک) است که از بین تمام فن‌آوری‌های جدیدی که در اتومبیل‌های مدرن دارای جعبه دنده اتوماتیک ارائه می‌شوند؛ یکی از مهم‌ترین آن‌هاست که در عین‌حال دست کم گرفته می‌شود. وقتی چراغ اتوهلد روی داشبورد خودروی شما روشن است در واقع به شما اطلاع می‌دهد که آسوده باشید و خیالتان از بابت امنیت ترمز راحت باشد، چون فقط کافی است که یکبار پدال را فشار دهید و بعد با آسودگی پای خود را از روی ترمز بردارید چون در زمان حرکت با فشردن پدال گاز، ترمز خود به خود آزاد می‌شود. این دکمه، در برخی خودروها روی داشبورد، در برخی دیگر در کنار دسته دنده و در برخی نیز در سمت چپ فرمان قرار دارد تا راننده به راحتی بتواند به آن دسترسی داشته باشد.  اگر به نظر شما این وجود این قابلیت، غیرضروری و افراط در هزینه به حساب می‌آید، کافی است این بار که در ترافیک گیر کرده‌اید دقت کنید که پای شما چقدر روی پدال ترمز قرار می‌گیرد. غیر از مزیت آسایش راننده، مزیت دیگری که سیستم اتوهلد دارد، این است که از استهلاک زیاد جعبه دنده جلوگیری می‌کند.

سیستم اتوهلد بر اساس دریافت اطلاعات زیر عمل می‌کند:

 • تشخیص درگیر بودن کلاچ
 • تشخیص زاویه شیب خودرو
 • تشخیص گشتاور موتور
 • تشخیص وضعیت ترمزها
 • تشخیص میزان مسافت بدون توقف خودرو

ترمز-اتوهلد-در-خودرو

دقت کنید:

 • دکمه اتوهلد را روشن کرده باشید.
 • در زمان استفاده از این آپشن حواستان به توقف خودرو باشد که مبادا بر اثر خاموش شدن یا مشکل در سیستم، درست عمل نکند و اتومبیل شما حرکت کند.
 • در شیب‌های تند خیابان‌های یخ‌زده، ممکن است اتوهلد به درستی عمل نکند.
 • خودرو را نباید در هنگام روشن بودن اتوهلد ترک کنید.
 • اگر وسیله نقلیه دیگری را یدک می‌کشید یا به خودروی خود کاروان یا تریلر متصل کرده‌اید، از اتوهلد استفاده نکنید.
 •  سیستم اتوهلد جایگزینی برای ترمز دستی نیست و فقط در زمان روشن بودن خودرو عمل می‌کند؛ بنابراین وقتی می‌خواهید خودروی خود را خاموش کنید، قبل از ترک آن مطمئن شوید ترمز دستی را فعال کرده‌اید.
 • در خودروهای هوشمند پس از طی مسافت طولانی مثل جاده‌های بدون ترافیک که نیاز به توقف و ترمز در آن‌ها کمتر است، پس از طی مسافت مشخصی سیستم اتوهلد به طور خودکار خاموش می‌شود اما در ترافیک و زمانی که به طور مرتب توقف راننده توقف می‌کند، سیستم تا زمانی که راننده آن را به صورت دستی خاموش نکند، فعال باقی می‌ماند.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com