سوبارو-لیورگ

سوبارو لیورگ با آپشن ایربگ روی کاپوت در ژاپن به فروش می‌رسد!
کمپانی سوبارو آخرین نسل استیشن لیوُرگ (Levorg) را با یک آپشن بسیار جالب در کشور ژاپن عرضه می‌کند. مشتریان سوبارو با سفارش این آپشن، ایربگی بر روی کاپوت خودرو اضافه می‌کنند که نقش آن جلوگیری از ورود صدمات شدید به عابرین پیاده و دوچرخه‌سواران در برخوردها و تصادفات است. این ایربگ طوری طراحی شده است که به راحتی می‌تواند جلوی حوادث تلخ را گرفته و جان عابرین پیاده را از ضربات محکم به ناحیه سر نجات دهد.
علاوه بر اینها طبق گفته‌های سوبارو، ایربگ بیرونی لیورگ طوری طراحی شده است که هنگام باز شدن، بخشی از محل تلاقی کاپوت و شیشه جلو و همچنین نیمه پایینی ستون‌های جلویی (A) را پوشش می‌دهد و ین ایربگ فقط زمانی باز می‌شود که شدت برخورد و یا سرعت حرکت خودرو در حد معینی باشد!

لازم به ذکر است که لیورگ اولین اتومبیل مجهز به ایربگ بیرونی روی کاپوت نیست، چرا که پیشتر در سال ۲۰۱۲ ولوو مدل V40 را با چنین قابلیتی عرضه کرده بود. ایربگ این خودرو نیز در زیر کاپوت و در نزدیکی شیشه جلو قرار داشت که سنسورهای آن در سرعت بین ۲۰ الی ۵۰ کیلومتر بر ساعت و در دمای منفی ۲۰ تا مثبت ۷۰ درجه سلسیوس فعال می‌شدند.

بعد از ولوو در سال ۲۰۱۹ شرکت ZF نیز از نسخه اولیه ایربگ بیرونی رونمایی کرد. البته ایربگ این برند آلمانی در قسمت جانبی و زیر رکاب خودرو قرار داشت و وظیفه آن حفاظت از عابرین پیاده نبود، بلکه وظیفه آن کاهش شدت ضربه بین دو خودرو در بخش جانبی بود. این ایربگ هنگام پر شدن حجمی بین ۲۸۰ الی ۴۰۰ لیتر پیدا می‌کرد.

سوبارو-لیورگ-با-آپشن-ایربگ-روی-کاپوت
امروزه شرکت‌های بسیاری در حال کشف کاربردهای جدید برای ایربگ‌ها هستند. برای نمونه مرسدس بنز S کلاس جدید به ایربگ‌های اختصاصی سرنشینان عقب مجهز شده است. برند لوکس هوندا یعنی آکورا نیز ایربگ‌های مدرنی طراحی کرده است که در برخوردها سر سرنشین جلو درون آن قرار می‌گیرد!
اینها همگی تلاش‌هایی برای افزایش ایمنی سرنشینان و همین طور عابرین هستند که به حق می‌توانند جان افراد را از حوادث وحشتناکی نجات دهند! در سال‌های اخیر دنیای خودرو ثابت کرده است که ایمنی نکته بسیار مهمی بوده و حتی در دنیای خودروهای در حال توسعه اسپورت مثل فرمول یک نیز اضافه شدن چاشنی ایمنی باعث نجات جان راننده‌های فرمول یک از حوادثی تلخ با سرعت‌های بالا شده است! به هر حال این برندها تمام تلاش خود را برای ارائه ایمن‌ترین خودروی جهان به کار گرفته‌اند اما یادآور یکی از جملات معروف ولوو به عنوان یکی از تولیدکنندگان ایمن‌ترین خودروها می‌شوم: رانندگی با سرعت بالای ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت به مانند رانندگی در تابوت مرگ است! پس بهتر است با ایمن‌ترین خودروها نیز همیشه با سرعت مطمئنه برانیم.

لازم به ذکر است که استیشن سوبارو لیوُرگ یکی از خودروهای کمتر شناخته‌شده ژاپنی است، چرا که این مدل عمدتا برای بازار داخلی این کشور توسعه یافته و در سایر بازارهای بین‌المللی عرضه نمی‌شود. نسل اول این خودرو در سال ۲۰۱۴ معرفی شد و علاوه‌بر سرزمین مادری، در برخی کشورهای اروپایی و همچنین استرالیا نیز به فروش می‌رسید اما نسل دوم که سال گذشته رونمایی شد، فعلا محدود به بازار داخلی است و مشخص نیست که سوبارو آن را در سایر کشورها نیز عرضه خواهد کرد یا خیر! بنابراین فعلا این آپشن نجات دهنده جان شهروندان کشور ژاپن است.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com