سدان-جدید-مفهومی-جتکو

 به تازگی تصویر جدیدی از سدان جدید مفهومی جتکو در سایت این شرکت قرار گرفته است.

تقریبا یک سال پیش بود که طی مراسمی با حضور نمایندگان مجلس جتکو یک ماکت از این سدان مفهومی را به نمایش گذاشت و گفته می‌شد، این طرح پروژه خودروی برقی گروه ایران خودرو است که توسط شرکت جتکو در دست توسعه قرار دارد.

حالا این شرکت یک رندر جدید از این خودرو منتشر کرده است و به نظر می‌آید این شرکت جدید در حال تکمیل این پروژه باشد. البته یک مطلب شوک کننده این است که این تصویر، داخل سایت نیمه کاره جتکو بارگذاری شده است!

خودروی-تمام-برقی-جتکو

گویا قرار است تا از این طرح به عنوان نسل دوم سمند استفاده شود. در اصل این خودروی مفهومی از میان سه الگوی پیشنهادی برای سمند جدید، توسط ایران خودرو برگزیده شده است و احتمالا با تغییرات تجاری سازی، این خودروی مفهومی به عنوان نسل دوم سمند به تولید برسد. اما حتی اگر هم این خودرو به تولید برسد، بعید به نظر می‌آید که تولید سمند متوقف شود و این احتمال هم وجود دارد که این خودرو با یک نام تجاری جدید معرفی شود.

البته این سدان جدید مفهومی جتکو به تازگی طراحی نشده است و مدتی از ساخت نمونه‌های اولیه آن می‌گذرد. همچنین پروژه سمند و یا سدان جدید ایران خودرو به گونه ای تعریف شده که بر روی پلتفرم PF1 که توسط ایران خودرو از پژو خریداری شده بود، ارائه شود. برای همین می‌توان توقع داشت که ایران خودرو در سال ۱۴۰۱، خودرویی مدرن تر از K132 یا تارا که بر روی همین پلتفرم ساخته شده بود،به بازار معرفی کند.

از منظر طراحی با یک خودروی فست بک مواجه هستیم که خودرو بسیار به روز و زیبا می‌باشد و نسبت به طرح‌های ایران خودرو تا به امروز این بدون شک جذابترین است اما انگار که این طرح از شرق دور آمده است! چرا که بیشتر جزییاتی که در بدنه این خودرو دیده می‌شود یادآور خودروهای کره‌ای است.

جتکو-محصول-جدید-ایران-خودرو

از لحاظ فنی، اطلاعاتی از این خودروی مفهومی برقی در دست نیست.

تقریبا یک سال پیش بود که ۶ دستگاه تسلا وارد مرزهای ایران شدند، در ابتدا گفته می‌شد این خودروها به سفارش یکی از سفارت‌ها خریداری شده اند اما گفته‌ها حاکی از آن است که جتکو چندی پیش، دست به مهندسی معکوس آن خودروهای تسلا زده است و اگر این حقیقت داشته باشد، می‌توان انتظار داشت که این سدان جدید از نظر فنی صاحب عملکرد خوبی باشد!

جالب اینکه تا چند وقت پیش سایپا هم مشغول کار بر روی یک نسخه برقی از ساینا بود که به گفته برخی منابع این پروژه خیلی خوب پیش می‌رفت و حتی عملکرد خیلی خوبی را هم به دست آورده بود، اما متاسفانه پس از ورود یک خودروی برقی چینی به نظر تولید ساینای برقی منتفی شده است.

اما این نشان از نیاز بازار ایران به تولید خودروهای برقی است اما این واقعا عجیب است که ایران هم به این سرعت قصد دارد تا وارد این بازار شود و می‌توان گفت تولید خودروهای برقی فرصت خوبی برای پیشرفت است و این روزها هم شرکت‌های جدیدی در راه رقابت با این دو خودروسازی داخلی هستند، شاید آنها هم به فکر تولید خودروهای برقی باشند.

امیدواریم پروژه خودروی برقی جدید ایران خودرو که این روزها با نام سدان جدید مفهومی جتکو شناخته می‌شود، به سمت تولید ادامه پیدا کند و با سرنوشتی مثل ساینای برقی یا پروژه‌هایی که با تغییر مدیریت از بین رفتند مواجه نشود!

 

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com