رانندگی با چراغ بنزین روشن

پس از روشن شدن چراغ اخطار بنزین چند کیلومتر می توانید رانندگی کنید؟

این یک سوال معمول در مورد خودرو است و داشتن دانش اولیه در مورد مصرف سوخت می‌تواند احساس امنیت بیشتری را در طول رانندگی به شما بدهد.

به طور کلی، مردم دوست دارند تا جایی که می‌توانند با یک مخزن سوخت پر حرکت کنند. وقتی سوخت زیادی در مخزن باقی نمانده باشد، چراغ  هشدار روشن می شود. در بسیاری از وسایل نقلیه، مسئله این است که چراغ هشدار بنزین دقیقاً به شما نمی‌گوید که قبل از تمام شدن سوخت چقدر می‌توانید رانندگی کنید.

مصرف سوخت توسط طیف وسیعی از فاکتورها تعیین می‌شود، از جمله سبک رانندگی، شرایط جاده، دما، اندازه موتور، ترافیک و مدل ماشین شما. در پشت آمپر بیشتر خودروهای جدید هنگام روشن شدن چراغ بنزین مسافت قابل طی کردن قبل از تمام شدن بنزین نمایش داده می‌شود. با این وجود اطمینان بر مسافت باقی مانده‌ای که پشت آمپر نشان می‌دهد یک عمل خطرناک است زیرا این مسافت فقط یک تخمین تقریبی است. این تخمین بر اساس میانگین مسافت طی شده هنگام رانندگی با خودرویتان محاسبه شده است و در نتیجه ممکن است نسبت به شرایط رانندگی فعلی شما زیاد دقیق نباشد. بنابراین با وجودی که پشت آمپر خودروی شما هنگامی که باک خودرو نسبتا پر باشد تخمین نسبتا دقیقی ارائه می دهد، نباید این عدد را به عنوان مسافت دقیق قابل طی کردن قبل از تمام شدن بنزین در حالت خالی بودن باک تصور کنید.

همیشه با وجود روشن شدن چراغ هشدار بنزین، قادر به رانندگی کردن تا مسافتی خواهید بود و این چراغ روشن یک پیش آگاهی محسوب می‌شود. اگر بخواهیم یک استاندارد کلی در مورد زمان روشن شدن چراغ به دست بیاوریم، می‌توانیم به استانداردهای ارائه‌شده بین‌المللی اشاره‌کنیم.

بر اساس بررسی بیش از 40 خودرو و محاسبه میزان باقی‌مانده بنزین در باک آن‌ها، مشخص شد متوسط بنزین باقی‌مانده در باک خودروهای خارجی به‌صورت متوسط 2.6 گالن و بر حسب لیتر در حدود 9.8 لیتر است. با این حال، رانندگی با سوخت کم توصیه نمی‌شود. آلودگی‌ها به احتمال زیاد در سوخت معلق شده و باک بنزین را مسدود می‌کنند.

در برخی موارد، حتی می‌تواند روی فرمان و ترمز شما تأثیر بگذارد. از همین روی، همیشه توصیه می‌شود که به محض پایین آمدن درجه بنزین، منتظر روشن شدن چراغ آن نمانده و مجددا باک بنزین خودروی خود را پر کنید. در صورتی هم که چراغ بنزین خودرو، روشن شد در اولین پمپ بنزینی نسبت به پر کردن باک خودرو، اقدام نمایید.

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com