خودرو-ملی-اکسیژن

به تازگی تصاویر اولین خودرو برقی داخلی کشور با نام اکسیژن منتشر شده است و حالا رسما خودرو ملی اکسیژن رونمایی شده است. این در حالیست که سازندگان این خودرو در حال دریافت مجوزهای لازمه از طرف استاندارد ملی، برای تولید این خودرو برقی کوچک هستند! البته با توجه به سابقه و وضعیت صنعت خودرو،‌ تولید این خودرو در حاله‌ای از ابهام قرار دارد.

خودرو برقی ناوگان پلیس آمریکا

هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با مشخصات فنی این خودرو منتشر نشده است اما بنا بر اخبار منتشر شده احتمالا خودروی برقی اکسیژن از نوع شارژ اند بورد است و توان شارژ با برق خانگی را نیز دارد. قیمت اکسیژن احتمالا در بازه ۲۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان قرار دارد.

هزینه شارژ این خودرو برای طی مسافت ۲۲۰ کیلومتری در هر بار شارژ کردن، رقمی حدود چهار هزار تومان است که با توجه به مجهز بودن خودرو به اینورتر پیش بینی می شود در صورت شارژ با برق صنعتی، این رقم تا نصف یا یک سوم نیز کاهش پیدا کند!

خودروی-برقی-اکسیژن-از-نوع-شارژاندبورد

نکته جالب توجه این که بنابر گفته‌ها از هزینه‌های نگهداری نیز تا حد امکان کاسته شده است. در خصوص هزینه های نگهداری نیز باید گفت عمر باتری اکسیژن به طور متوسط، هشت سال است و به دلیل لیکویید بودن خودرو، هیچ گونه روان کننده ای در این خودرو وجود ندارد که همین امر به کاهش هزینه های نگهداری خودرو کمک زیادی می کند.

لازم به ذکر است که سازنده خودرو اکسیژن شرکتی به نام خودروسازان جنوب است که پیش از این نیز تجربه ساخت و طراحی خودروهای برقی در همین سبک و سیاق را داشته و حالا محصول جدید آنها یعنی اکسیژن پیشرفته‌تر به نظر می‌آید.

یکی از پیشرفت‌های قابل توجه خودروسازان جنوب این است که هم‌اکنون میزان داخلی‌سازی خودرو برقی اکسیژن به ۸۰ درصد رسیده است؛ این یعنی مجموعه نرم‌افزار و حتی پکیج باتری‌های آن در داخل کشور، تولید شده است.

داخل-کابین-خودرو-ملی-اکسیژن

علاوه بر این قرار است خودرو اکسیژن، با دو پکیج باتری به تولید برسد؛ پکیج اول و ارزان‌تر، به شما اجازه می‌دهد تا ۸۵ کیلومتر برساعت سرعت بگیرید و با یکبار شارژ نیز حدود ۲۲۰ کیلومتر جابجا شوید. اما در پیکج دوم که هزینه بیشتری به همراه دارد، این امکان را فراهم می‌آورد که با یک بار شارژ، مسافتی در حدود ۳۰۰ کیلومتر را طی کنید و حداکثر سرعت‌تان را نیز به ۱۱۰ کیلومتر برساعت برسانید.

همچنین عمر مفید موتور برقی استفاده شده در خودرو اکسیژن، معادل ۲۰ سال برآورد شده است.

در کابین خودروی ملی اکسیژن از داشبورد ام وی ام استفاده شده که البته تغییراتی به دلیل وجود مانیتورهای دیجیتال و ابعاد متفاوت در آن لحاظ شده است.

بر اساس اطلاعات، ۷۰ درصد پوسته بیرونی و ۳۰ درصد پوسته داخلی این داشبورد تغییر کرده است.

تولید این سبک خودروها با توجه به وضع کشور مفید به نظر می‌آید اما نباید فراموش کنیم که قیمت زیاد باتری، کمبود خدمات پس از فروش و نبود جایگاه شارژ در سطح کشور، سه عامل مهمی است که عملا اجازه نمی‌دهد مشتریان ایرانی، با خیال راحت به خرید محصولات برقی، روی بیاورند!

ارزش بازار تسلا

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com