تویوتا-ای-پی-ام-المپیک

تویوتا امسال با خودروی برقی و سفارشی APM همراه قهرمانان المپیک شده است. این خودرو به عنوان یک اتوبوس برقی کوچک قابلیت حمل پنج نفر در شعاع حرکتی ۱۰۰ کیلومتر با نهایت سرعت ۱۹ کیلومتر بر ساعت را داراست.

البته لازم به ذکر است که تویوتا برنامه بسیار بزرگی برای میزبانی از قهرمانان المپیک ۲۰۲۰ داشت اما با همه گیر شدن ویروس کرونا نه تنها این مسابقات به تعویق افتاد بلکه برنامه‌های تویوتا نیز بهم ریخت. قرار بود این کمپانی، ناوگانی شامل ۳۷۰۰ دستگاه خودرو را تهیه و ارائه کند که با شیوع کرونا این وعده عملی نشد.

همه چیز در مورد تویوتا ونزا ۲۰۲۱ را نیز مشاهده کنید.

به هر حال تویوتا با رونمایی از شاتل مخصوص طراحی‌شده با نام APM یا حرکت‌دهنده‌ دسترس‌پذیر افراد (Accessible People Mover یا اکسسیبل پیپل موور )، خود را برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ در توکیو آماده نشان داد.

به نقل از Carscoops، اتوبوس APM که برای انتقال ورزشکاران، کارکنان و بازدیدکنندگان بین مکان‌ها و رویدادها طراحی شده است، یک خودروی الکتریکی مجهز به باتری با طراحی نسبتاً باز است. راننده به‌تنهایی در بخش وسط جلوی خودرو می‌نشیند و دو ردیف صندلی در پشت آن‌ قرار دارد. در نتیجه این خودرو قادر به حمل پنج مسافر به صورت هم‌زمان است.

از آنجایی که طیف گسترده‌ای از مردم در این مسابقات حضور دارند از جمله افراد معلول و مسن و در عین حال حضور ورزشکاران پارالمپیک، تویوتا این خودرو را به گونه‌ای طراحی کرده است که برای صندلی چرخدار نیز مناسب باشد؛ به گونه‌ای که هنگام ورود یک سطح شیبدار به استقبال فرد می‌رود و صندلی‌های ردیف دوم نیز جمع می‌شوند تا افرادی که با صندلی چرخدار حرکت می‌کنند به راحتی از این اتوبوس استفاده کنند. در نتیجه می توان گفت تویوتا در طراحی یک خودروی کاربردی برای این مراسم موفق عمل کرده است.

تویوتا اف جی کروزر و همه چیز در مورد آن

علاوه بر این تویوتا یک نسخه به اصطلاح امدادی نیز از این خودرو تهیه کرده است. بر خلاف وعده کلان تویوتا قبل شیوع کووید۱۹، این شرکت برای کل این دوره از مسابقات تقریبا ۲۰۰ دستگاه APM تهیه کرده است. البته این عدد منطقی‌تر به نظر می‌رسد و نمی‌توان به تویوتا ایراد گرفت، چرا که اساسا با وضعیت کرونایی موجود المپیک نیازی ۳۷۰۰ دستگاه خودرو ندارد.

تویوتا-المپیک

هنوز تویوتا مشخصات دقیق این خودرو را فاش نکرده است اما تاکید بر این داشته است که این اتوبوس توان حرکت در شعاع ۱۰۰ کیلومتر با هر بار شارژ را داشته و بیشینه سرعت آن نیز ۱۹ کیلومتر بر ساعت است. این خودرو ابعادی حدود ۳.۹ متر طول، ۱.۶ متر عرض و ۲ متر ارتفاع دارد.

علاوه بر طراحی بسیار کاربردی، در این خودرو شاهد طراحی با همان سبک خاص تویوتا هستیم که حس میزبانی از آینده را القا می‌کند. حسی که با تعدد آن قطعا برای افراد حاضر در المپیک تشدید می‌شود. طراحی ساده، پوشیدگی چرخ‌ها، برقی بودن آن و… این حس را به خوبی به مخاطب منتقل می‌کند.

APM در حقیقت وسیله‌ی نقلیه‌ای برای طی کردن بخش نهایی مسیر دسترسی به مقصد و به‌عنوان بخشی از ابتکارات شرکت Mobility for All توسعه یافته است. لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که تویوتا به میزبانی المپیک می‌رود، بلکه این خودرو، جدیدترین نمونه از سری مدل‌های تویوتا بوده که برای حمایت از بازی‌های المپیک استفاده می‌شود؛ چرا که هشت دستگاه خودروی پیل سوختی تویوتا میرای در اوایل سال جاری به کمیته بین‌المللی المپیک تحویل داده شده است و در گذشته نیز، تویوتا ۹۵ خودرو برای المپیک ۱۹۶۴ توکیو و ۱۵۲۰ وسیله نقلیه برای المپیک زمستانی ۱۹۹۸ در ناگانو تحویل کمیته برگزاری این مسابقات داده بود.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com