شیائومی-رسماً-وارد-صنعت-خودروسازی-شد

 شرکت چینی شیائومی، رقیب هواوی رسما کسب و کار خودروهای برقی خود را ثبت و اعلام کرده است که این واحد وارد فاز توسعه اساسی شده است. نام این کسب و کار «Xiaomi Automobile»انتخاب شده است و همان طور که پیشتر هم گفته شده بود، در ابتدا سرمایه‌ای حدود ۱.۵۵ میلیارد دلاری خواهد داشت. این واحد اکنون ۳۰۰ کارمند داشته و با مدیریت «لی جون»، بنیانگذار شیائومی هدایت می‌شود.

خودروسازی شیائومی

شیائومی در ماه فروردین نیز اعلام کرده بود که قصد دارد که کسب و کار خودروهای برقی خود را با سرمایه‌ای ۱۰ میلیارد دلاری برای ۱۰ سال آینده راه‌اندازی کند. این کسب و کار در ابتدا مسیر خود را با سرمایه ۱.۵۵ میلیارد دلاری آغاز کرده و به مرور بودجه بیشتری دریافت خواهد کرد.

جالب اینکه مدیرعامل فعلی شیائومی شخصا، هدایت کسب و کار خودروهای برقی این شرکت را برعهده گرفته تا تمام فعالیت‌ها را در یک راستا حفظ و پیش ببرد!

گفته می‌شود که آن‌ها از پنج ماه پیش بررسی‌ها و تحقیقات زیادی در زمینه بازار و زنجیره تامین خودروها را انجام داده‌اند. این شرکت تاکنون بیش از ۲۰ هزار رزومه را بررسی و از این میان حدود ۳۰۰ نفر را استخدام کرده و نهایتا شیائومی رسماً وارد صنعت خودروسازی شد. البته این برند همچنان در جستجوی استعدادهای برتر است تا نیروی انسانی خود را تقویت کند.

خودروی-برقی-شیائومی

حالا می‌توان گفت تقریبا تمامی غول‌های تکنولوژی به سمت بازار خودروهای برقی کشیده شده‌اند! در حال حاضر شیائومی با رقبای زیادی سر و کار دارد، از جمله اپل، گوگل، سونی و هواوی! برندهایی که مدتهاست که به این صنعت ورود کرده و در حال توسعه و حرکت به سمت تولید هستند! برای مثال در این اواخر رقیب داخلی شیائومی، یعنی هواوی پیشرفت‌های بسیاری داشته و همکاری‌های گسترده‌ای با برندهای گوناگون داخلی چین و خارجی معتبر داشته است و علاوه بر این از خودرو مختص برند خود نیز رونمایی کرده است!

این درحالیست که برند سونی نیز، رسماً از خودروی خود رونمایی کرده و در حال انجام آزمایش‌ها و تست‌های لازم پیش از تولید است.

از طرفی اپل نیز در این سال‌ها گروه خود را برای تولید یک خودرو برقی خودران، به خوبی توسعه داده است.

اما دلیل اصلی هجوم این برندها که پیشتر در دنیای خودرو جایی نداشتند چیست؟!

حقیقت ماجرا این است که امروزه صنعت خودرو تغییرات بسیاری پیدا کرده است! بسیاری از متخصصین این دوران را دوران گذار صنعت خودرو می‌دانند و منتظر تغییرات بسیاری هستند.

امروزه دیگر رقابت بر سر تولید خودروهای بنزینی و احتراق داخلی نیست! امروزه این صنعت حتی از خودروهای هیبریدی نیز فاصله گرفته است و جالبتر اینکه تولید یک خودرو برقی به مراتب راحت‌تر از تولید خودروهای هیبریدی است. بنابراین در کل صنعت خودرو به این سمت سوق پیدا کرده و ورود به آن شاید مقداری راحت‌تر شده باشد. علاوه بر مسائل فنی، خودروهای امروزی به هوش‌های مصنوعی و امکانات جدید مدرنی وابسته هستند که غول‌هایی چون شیائومی، اپل، سونی، گوگل و هواوی، همگی در این زمینه بهترین‌ها هستند و ورودشان به این صنعت نیز به مراتب راحت‌تر است!

حالا امروز که شیائومی رسماً وارد صنعت خودروسازی شد، جمع غول‌های تکنولوژی در این صنعت تکمیل شده است و تمامی این تفاسیر در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد رقابتی تنگاتنگ بین این برندها و خصوصا با برندهایی چون تسلا و… خواهیم بود!

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com