خرید خودروی دست دوم

نکات ضروری هنگام خرید خودرو دست‌دوم و کارکرده

برای خرید خودروی کارکرده باید دقت و وسواس زیادی داشته باشید. خرید خودرو دست ‌دوم معایب و مزایایی دارد. از مزایای آن می‌توان به قیمت مناسب‌تر و پرداخت حق بیمه کمتر اشاره کرد.

قسمت چالش برانگیز خرید خودروی کارکرده، تاریخچه نهفته و پنهان آن است. مسلما هر خریداری تخصص کافی برای تشخیص مشکلات فنی یا کارشناسی رنگ و بدنه ماشین را ندارد. فروشندگانی هستند که کیلومتر خودرو را دستکاری می‌کنند و اطلاعات کافی در مورد تصادفات احتمالی و تعویض یا خرابی قطعات اصلی را به شما نمی‌دهند.

بهترین و عاقلانه‌ترین کار قبل از خرید، مشاوره با کارشناسان خودرو است.

با ورود به سامانه همراه‌ماشین می‌توانید از تخصص و خدمات کارشناسان مجرب و متعهد، در محل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهره‌مند شوید.

به این نکته دقت داشته باشید رنگ شدن هر قسمت از خودرو، به میزان قابل توجهی باعث کاهش قیمت آن می‌شود، بنابراین با استفاده از کارشناسان متخصص امر، از رنگ شدن یا نشدن بدنه خودرو اطمینان حاصل کنید. پس از آن باید از سلامت شیشه و درها، پیچ‌های اتصال گلگیر و کاپوت، درب صندوق عقب، اطراف و زیر زاپاس، سپرهای خودرو، اگزوز و تایرها مطمئن شوید.

از دیگر موارد بسیار مهمی که هنگام خرید خودرو دست ‌دوم باید مد نظر داشته باشید شاسی ماشین است، اگر شاسی و ستون خودرو ضربه شدیدی خورده و شاسی‌کشی شده باشد، دیگر هرگز قدرت و استحکام سابق را نخواهد داشت.

موتور خودرو در خرید خودروی دست دوم

پس از آن باید به بررسی سلامت موتور بپردارید. هم در حالت روشن و هم در حالت خاموش، عملکرد قسمت‌های مختلف را مورد آزمایش قرار دهید. حتما در یک محیط کم سر و صدا با ماشین رانندگی کنید که بتوانید با دقت به صدای موتور گوش داده و  عملکرد سیستم ترمز‌ها، ترمز دستی، شتاب و سرعت خودرو،  فرمان‌پذیری و سیستم تعلیق ماشین را تست کنید. همچنین روغن و رادیاتور را بررسی کنید. درب‌های رادیاتور ، باکس آب پاش روغن ترمز و شیلنگ‌ها را به دقت چک کنید.

تمام موارد برقی خودرو مانند شیشه‌های بالابر ، فلاشر‌ها، راهنما، بوق و … را حتما امتحان کنید.

چراغ‌ها, بخاری و کولر، سیستم صوتی، سیستم تهویه مطبوع، برف‌پاک‌کن و … را بررسی کنید.

بررسی گیربکس و صفحه کلاچ در خرید خودروی دست دوم

سپس گیربکس خودرو را تست کنیذ. اگر دنده دستی بود اول از سلامت صفحه کلاچ اطمینان حاصل کنید خودرو را در دنده 3 قرار داده و پا را به آرامی از روی کلاچ بردارید، اگر خودرو  حرکت کرد صفحه کلاچ خراب است. در هر دو مدل دنده اتوماتیک و دستی، از بی سر و صدا جا رفتن دنده‌هاو عدم لرزش گیربکس در سرعت‌های مختلف مطمئن شوید.

تزئینات و آپشن های داخلی از قبیل  وضعیت پوشش صندلی‌ها، داشبورد، تمامی آمپرها، ایربگ‌ها و سایر تجهیزات موجود در خودرو بسته به مدل آن را به شکل کامل بررسی کنید.

متعلقات همراه خودرو مثل جک، زاپاس، کلید زاپاس، جعبه‌های ابزار، مثلث خطر و آچارچرخ که از متعلقات عمومی هر خودرویی هستند و باید همراه آن باشند را بررسی کنید که علاوه بر موجود بودن سالم هم باشند.

در صورت نیاز به کارشناسی خودرو مورد نظرتان در محل و بررسی تمام نکات لازم برای یک خرید خوب و به‌صرفه از طریق سامانه همراه‌ماشین اقدام به درخواست کارشناس نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com