جگوار-لندروور-در-تلاش-تولید-خودرو-خودرران

انویدیا و جگوار لندروور در پروژه‌ای مشترک، قصد دارند که خودروهایی بر ‌پایه‌ی پلتفرم نرم‌افزاری Nvidia Drive تولید کنند. به گفته‌ی جگوار لندروور، این همکاری به تولید خودروهایی ایمن منتهی می‌شود.

از آنجایی که سالها پیش این دو شرکت به تصاحب کامل تاتاموتورز هند درآمدند امروزه شانه به شانه و با هم کار می‌کنند. حالا جگوار لندرور (Jaguar Land Rover)، از خودروسازان شناخته‌شده که اصالتا بریتانیایی می‌باشند، اخیراً از همکاری با انویدیا (Nvidia) خبر داده است. به موجب همکاری بین دو شرکت،‌ از سال ۲۰۲۵ به بعد، خودروهای کاملاً جدید جگوار و لندرور بر ‌پایه‌ی پلتفرم نرم‌افزار محور Drive تولید خواهند شد.

اجاره پارکینگ خودرو

بنابر آنچه Zdnet می‌نویسد،‌ دنی شپیرو، قائم‌مقام واحد خودرو در انویدیا، می‌گوید:

” در خودروهای مورد اشاره‌ی جگوار و لندروور راهکاری همه‌جانبه‌ بر‌ اساس Drive Hyperion انویدیا ارائه می‌شود. Drive Hyperion در‌‌ واقع معماری ویژه‌ی انویدیا برای پردازش در خودروهای خودران است که از یک کامپیوتر متمرکز AV بر پایه‌ی Drive Orin می‌شود.”

بر اساس گفته‌ی دنی شپیرو، کامپیوتر یادشده قدرتی معادل ۲۵۴ تاپس (تریلیون عملیات بر ثانیه) ارائه می‌دهد که شامل مجموعه‌ی متنوعی از حسگرهای پرتعداد است که در اطراف خودرو قرار می‌گیرند و دستیابی به سیستم خودران را ممکن می‌کنند. قائم‌مقام واحد خودرو در انویدیا می‌گوید:

“خودروهای آینده‌ی سال ۲۰۲۵ جگوار لندرور از سیستم‌عامل اختصاصی به‌همراه بسته‌های نرم‌افزاری Nvidia AV و Drive IX استفاده می‌کنند.”

فراری خودران بی‌معنی است

جگوار لندرور همچنین قرار است برای آموزش دادن مدل هوش مصنوعی نیز سراغ استفاده از دیتاسنترهای تولید شده Nvidia DGX برود و به‌منظور دستیابی به سیستم شبیه‌سازی بسیار دقیق به استفاده از Drive Sim روی Omniverse روی بیاورد. جگوار لندرور پیش‌تر نیز اعلام کرده بود که با تغییر استراتژی‌هایش قصد دارد به کسب‌و‌کاری برتر در حوزه‌ی تجهیزات الکتریکی تبدیل شود. همکاری با انویدیا یکی از اقدامات جگوار لندرور در راستای رسیدن به این هدف است!

یکی از مدیران جگوار لندروور می‌گوید که خودروهای نسل بعد، ایمنی بالایی خواهند داشت و به سیستم خودران و پارک خودکار در کنار سیستم کمک‌راننده مجهز خواهند بود. به گفته‌ی او همکاری با انویدیا به تولید سیستمی می‌انجامد که قابلیت‌هایی مبتنی‌ بر هوش مصنوعی (نظیر نظارت روی راننده و سرنشینان) دارد.

از آنجایی که در این سالها این دو کمپانی همکار بریتانیایی هند، یعنی لندروور و جگوار، از نظر تکنولوژی برتر نبوده‌اند اندکی دیر به میدان  خودروهای خودران وارد شده‌اند. البته تا پیش از سیاست‌های مدیریتی تاتاموتورز قطعا نگاه خاصی به این حوزه نداشته است اما به نظر می‌رسد حالا تاتاموتورز احساس کرده است که باید هر چه سریع‌تر خود را به این قافله برساند تا بار دیگر این دو شرکت انگلیسی طعم ورشکستگی را نچشند!

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com