جنسیسG70شوتینگ-بریک

جنسیس G70 شوتینگ بریک، اولین محصول کمپانی لوکس کره‌ای برای عرضه در بازار اروپا!

شرکت‌های خودروسازی کره جنوبی سال‌هاست که با قصد رقابت با بازار جهانی با تمام توان مشغول به تولید هستند! در این سال‌ها هم واقعا به جایی رسیده‌اند که حرفی برای گفتن دارند و حالا امروز شرکت سازنده لوکس‌ترین خودروهای کره‌ای قصد دارد تا با سبدی پر از محصولات متنوع وارد اروپا شود! جالب اینجاست که جنسیس با یک خودرو در کلاس واگن‌ها، ورودش به اروپا را آغاز کرده که در سال‌های اخیر طرفدارانش بسیار کمتر شده‌اند اما اگر هنوز کسی قصد فروش یک خودرو در این کلاس داشته باشد، قطعا اروپا بهترین جای ممکن است. چرا که هنوز این کلاس از خودروها در اروپا طرفدارانی دارد. البته محصولات جنسیس در اروپا فقط به همین یک محصول ختم نمی‌شود و قرار بر این است در تابستان سال ۲۰۲۱ این کمپانی با G70, GV80, G80, GV70 برای اولین بار وارد اروپا شود.

مقاله جامع بهترین حودروهای کره ای را هم می‌توانید مطالعه کنید.

جنسیس G70 شوتینگ بریک در اروپا رقبای قدری داشته و باید آماده رقابت سختی باشد! از جمله این رقبا می‌توان به بی ام و سری‌۳ تورینگ ، مرسدس بنز C کلاس استیشن و آئودی A4 آوانت اشاره کرد.

طراحی جنسیس G۷۰ شوتینگ بریک

Genesis-G70-Shooting-Brake

این خودرو بر اساس نسخه سدان فیس لیفت که سال پیش در کره رونمایی شد، ساخته شده است و با این حساب ابعاد بدنه این خودرو بر اساس همان مدل است. این نسخه استیشن با ۴۶۸۵ میلی متر طول،‌۱۸۵۰ میلی متر عرض و ۱۴۰۰ میلی متر ارتفاع در رده واگن‌های متوسط قرار داشته و همان طور که اشاره شد ابعاد این خودرو به نسخه سدان خود بسیار نزدیک است.

سبک و سیاق طراحی در کل، همان طراحی جنسیس G70 سدان است که با اندکی تفاوت در بخش انتهایی خودرو و تغییر در ستون انتهایی به دلیل استیشن بودن در این خودرو ظاهر گشته است، که این تغییرات همگی باعث ایجاد چهار درصد فضای بیشتر نسبت به نسخه سدان شده است. مهندسین جنسیس برای کاربری بیشتر و فضای بیشتر از صندلی‌هایی با طرح خم شونده (۴۰:۲۰:۴۰) استفاده کرده‌اند.

در طراحی بدنه این خودرو بیشتر نکات شباهت زیادی به نسخه سدان دارند و این خودرو از زبان طراحی جذاب جنسیس بی بهره نبوده و مثل دیگر محصولات از چراغ‌های باریک دوتایی همراه یک جلوپنجره پنج ضلعی بهره می‌برد. در سراسر بدنه شاهد خطوط ملایمی هستیم که زیبایی این خودرو را بیشتر جلوه می‌دهند. در بخش انتهایی این خودرو شاهد یک تغییر کوچک در چراغ‌ها هستیم، چراغ‌های عقب با همان فرم دوتایی و نازک تا لبه صندوق عقب آمده‌اند اما بعد از لبه‌ی در صندوق عقب با اندکی فاصله این چراغ‌ها روی در صندوق عقب ادامه پیدا کرده‌اند. این سبک جدید از طراحی در چراغ‌ها شاید برای تاکید بر واگن بودن این خودرو بوده است اما طرح قبلی که در نسخه سدان این خودرو اعمال شده بود جذاب‌تر به نظر می‌آید.

در بخش عقب درست مثل نسخه سدان جنسیس G70، شاهد یک دیفیوزر بسیار ظریف و کوچک هستیم که اگزوزهای بیضی شکل، زیبایی را در این بخش به نهایت رسانده‌اند.

همین طور می‌توان به رینگ‌های پنج پر دوتایی این خودرو به عنوان یکی از زیباترین و ظریف‌ترین بخش‌ها اشاره کرد.

داخل کابین همان طور که از جنسیس انتظار می‌رود، شاهد اتاقی با امکانات رفاهی مناسب و متریال‌های بسیار خوب هستیم اما یکی از نکاتی که داخل این خودرو جلب توجه می‌کند، شباهت طراحی به برخی اتاق‌های بی ام و است!

داخل-ماشین-جنسیس-G70-شوتینگ-بریک

قوای فنی G۷۰

 متاسفانه این شرکت کره‌ای هنوز از مشخصات فنی این خودرو اطلاعات زیادی منتشر نکرده است و قرار بر این است تا در زمان عرضه این محصول به بازار، اطلاعات فنی این خودرو هم منتشر شود. اما احتمالا مشخصات فنی شوتینگ بریک همانند همان نسخه سدان باشد. خودروی عکاسی شده دارای یک موتور دو لیتری توربو همراه با گزینه تمام چرخ محرک است. حالا باید منتظر ماند تا دید آیا جنسیس برای این نسخه واگن از موتور ۶ سیلندر ۳.۳ لیتری هم استفاده خواهد کرد یا نه!

این کمپانی کره‌ای بعد از رونمایی از جنسیس G70 شوتینگ بریک اعلام کرد که در تابستان سال جاری ابتدا به بازار کشورهای آلمان،‌ سوئیس،‌ بریتانیا و سپس دیگر کشورهای اروپا وارد خواهد شد. جنسیس قصد دارد ابتدا با مدل‌های G80 و GV80 و سپس G70 (در دو نسخه سدان و شوتینگ بریک) و GV70 به این بازار وارد شود. علاوه بر این‌ها جنسیس قصد دارد نسخه الکتریکی G80 را هم پس از بازار چین به بازار قاره‌ی اروپا منتقل کند و احتمالا دو محصول برقی دیگر هم در بازار اروپا از این کمپانی خواهیم داشت. البته هنوز اطلاعاتی از این محصولات موجود نیست اما جنسیس اعلام کرده است که این دو خودرو بر مبنای پلتفرم E-GMP که پیش‌تر در آیونیک ۵ و کیا EV6 دیده بودیم ساخته خواهد شد و احتمال دارد که شاهد یک نسخه تمام برقی از جنسیس G70 هم باشیم.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com