به‌گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی با بیان این‌که  طبق طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو از این به‌بعد سه روش فروش خودرو در کشور خواهیم داشت افزود: سه روش فروش خودرو شامل «فروش فوق العاده»، «پیش فروش خودرو و تحویل تا یک سال» و «مشارکت در تولید» است و چهار مرحله دیگر فروش فوق العاده تا پایان سال خواهیم داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: شعاری که برای طرح ساماندهی نحوه فروش خودرو پیش بینی شده به‌عنوان واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع است و برای واقعی کردن تقاضا یکسری محدودیت‌ها وضع شده‌است. عدم خرید خودرو در ۳۶ ماه گذشته از هیچ‌یک از خودروسازان، نداشتن پلاک فعال و داشتن گواهی‌نامه معتبر از جمله این محدودیت‌هاست.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: محدودیت جدیدی که در حال حاضر وضع شده به خصوص در فروش فوق‌العاده این‌که کسی که می‌خواهد وارد فرآیند ثبت نام شود نباید پلاک فعال داشته باشد. این محدودیت‌ها باعث می‌شود مصرف‌کنندگان واقعی وارد فرآیند فروش فوق‌العاده شوند و طبق ضوابط کمیته خودرو در طرح فروش فوق‌العاده تا سه ماه خودرو به مشتری تحویل می‌شود.

صادقی نیارکی اظهارداشت: زمان ثبت‌نام ۵۰ درصد قیمت خودرو از فرد متقاضی دریافت خواهد شد و هرکسی خودرو نیاز دارد و طی ۳۶ ماهه گذشته خرید نکرده و در حال حاضر پلاک فعال ندارد می‌تواند در این طرح ثبت‌نام کند.

وی افزود: تحویل خودرو در این طرح سه ماهه است و در این مدت سود مشارکت و انصراف ندارد. بعد از زمان ثبت نام فرصتی مهیا شده چنانچه تعداد متقاضی بیشتر از تعداد خودروهای مورد عرضه باشد بین متقاضیان با حضور مراجع نظارتی قرعه‌کشی انجام شود و کسانی‌که منتخب می‌شوند بقیه وجه را تکمیل و خودروی خود را در مدت سه ماه تحویل می‌گیرند. افرادی هم‌که در این مرحله حائز شرایط نشدند در مدت هفت روز کاری پول آنان از طریق شبای بانکی عودت داده می‌شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شبا باید متعلق به فرد ثبت‎نام‌کننده باشد و نیمه دوم همین ماه پیش‌فروش خودرو را خواهیم داشت که عدد آن قابل توجه است.

وی در ادامه توضیحات خود اضافه کرد: قیمت خودرو در طرح اول تثبیتی است یعنی قیمت‌هایی که شورای رقابت اعلام کرده است و در. در مرحله پیش فروش که مرحله ثانویه است، قیمت تحویل خودرو تا یک‌سال بر اساس قیمت روز تحویل است و بطورکلی در این مرحله هم  ۵۰ درصد قیمت خودرو اخذ می‌شود در ضمن سود مشارکت برای یک‌سال ندارد.

وی با تاکید بر اینکه خودرو باید به یک کالای مصرفی با دوام در جامعه درآید، اظهار داشت: هیچ دلالی نباید در این فضا وارد شود. نکته مهم در طرح فروش فوق العاده این‌که سند یک‌سال در رهن می‌ماند و به‌عبارتی کسی که خودرو دریافت می‌کند تا یک‌سال حق فروش ندارد.

صادقی نیارکی در پایان افزود: پلیس همیشه اعلام می‌کرد که فروش خودرو به صورت وکالتی ممکن است برای کسی که خودرو را می‌فروشد و کسی که خریداری می‌کند مشکلاتی ایجاد کند. این وزارتخانه در طرح مزبور به دنبال این است که جدا در رهن بودن سند خودرو فروش وکالتی هم اتفاق نیفتد.

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه ای خودروی همراه ماشین

خدمات شهرداری خودرو همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com