2021-Tesla-Model-S-Plaid-5

آخرین توییت ایلان ماسک خبر از رکورد شکنی جدیدترین و قویترین محصول حال حاضر تسلا در جهنم سبز، یعنی پیست نوربرینگ آلمان می‌دهد!

تسلا S Plaid

تسلا مدل S plaid که با عملکرد خود همه را شگفت زده کرده است، توانسته بدون هرگونه تغییر فنی و دقیقا با نمونه مشابهی که به مشتریان این شرکت فروخته می‌شود، رکوردی با زمان ۷ دقیقه و ۳۰.۹۰۹ ثانیه را به ثبت برساند.

این رکورد در یکی از سخت‌ترین پیست‌های جهان به ثبت رسیده است که در تمامی این سال‌ها برند آلمانی پورشه در کلاس‌های مختلف رکورد دار بوده و به سلطان این پیست شناخته می‌شود.

اما امروز بنابر گفته‌های ایلان ماسک، در بخش خودروهای برقی تولید انبوه، این رکورد به دست تسلا افتاده است! این درحالیست که رکورد قبلی توسط پورشه تایکان توربو ثبت شده بود.

تسلا مدل S Plaid با استفاده از ۳ موتور الکتریکی، حداکثر قدرت ۱۰۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۴۲۳ نیوتن متر توانسته این رکورد جدید را ثبت کند.

تسلا-s-plaid

رکورد جدید تسلا، در حدود ۱۱.۴۳۱ ثانیه از رکورد قبلی که متعلق به پورشه تایکان توربو با دو موتور الکتریکی و حداکثر قدرت ۶۱۶ اسب بخار بود، اختلاف دارد!

البته لازم به ذکر است که رقابت خودروهای برقی ادامه دارد و این پایان بازی نیست!

این رکورد در حالی از چنگ پورشه خارج شده است، که هنوز این برند قوی‌ترین نسخه پورشه تایکان یعنی مدل توربو S را در این پیست آزمایش نکرده است! علاوه بر این با توجه به همکاری‌های گسترده و جدید پورشه با ریماک و بوگاتی، قطعا پیشرفت‌هایی را در خودروهای برقی پورشه شاهد خواهیم بود.

این نکته نیز قابل توجه است که برندهای دیگری هم توان ثبت رکورد را دارند!

برای نمونه خود برند ریماک با مدل Nevera که مجهز به ۴ موتور الکتریکی و حداکثر قدرت ۱۹۱۴ اسب بخار  است عملا توانایی ثبت رکورد بسیار سریع‌تری به نسبت رکورد تسلا  S Plaid را دارد.

از طرفی ایلان ماسک نیز اعلام کرده است که گرچه تسلا به زودی قصد دارد با ایجاد تغییراتی در بخش آیرودینامیک، استفاده از لاستیک های اسلیک یا مسابقه‌ای و همچنین با کاهش وزن کلی مدل S Plaid یک زمان بسیار سریع‌تر نیز به ثبت برساند!

در حال حاضر تسلا مدل S Plaid برای رسیدن به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت به تنها ۱.۹۹ ثانیه زمان احتیاج دارد و مسیر درگ ۴۰۷ متر را در کمتر از ۹.۲۳ ثانیه طی می کند! با این اعداد و ارقام است که تسلا Splaid سریعترین خودرو برقی تولید انبوه نوربرینگ شده است!

 

علاوه بر این نباید از تسلا رودستر نیز قافل شویم! هرچند که تولید و تحویل این خودرو به تعویق افتاده و برند تسلا در تولید آن ناتوان ظاهر شده است، اما باید در نظر داشت که این خودرو بسیار قوی بوده و قطعا توان ثبت رکورد در پیست جهنم سبز آلمان را دارد.

 

اگر از دنیای خودروهای برقی نیز خارج شویم، سدان‌هایی بنزینی هستند که قدرت بیشتری در پیست نوربرینگ به نمایش گذاشته‌اند.

در حال حاضر جگوار XE SV Project 8 با ثبت زمان ۷ دقیقه و ۲۳.۱۶۴ ثانیه و مرسدس بنز AMG GT 63 S با ثبت زمان ۷ دقیقه و ۲۳.۰۰۹ ثانیه از تسلا زمان سریع تری را به ثبت رسانده‌اند.

 

 

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com