تسلا+مدل+3

 تسلا مدل۳ همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات کمپانی تسلا شناخته می‌شود، که طرفداران بسیاری هم داشته و علاوه بر فروش خوبش، تا به اینجا عملکرد رضایت بخشی را هم به نمایش گذاشته است!

از طرفی تسلا همیشه روی ایمنی خودروهایش تاکیدات بسیاری داشته و سعی در نمایش عملکردی عالی داشته است.

لازم به ذکر است که تسلا از پیشتازان خودروهای برقی و خودران می‌باشد که در این حوزه ریسک‌ها و خطرات بسیاری برای سرنشینان وجود دارد که این کمپانی هم با افزایش ایمنی محصولاتش سعی در خنثی کردن این ریسک‌ها داشته است!

خودروی-برقی-تسلا-3

برای نمونه می‌توان به خطر ایجاد آتش‌سوزی‌های شدید به واسطه باتری‌ها و یا امکان وجود خطا در حالت خودران یا اتو پایلوت اشاره کرد که مورد دوم نه تنها برای سرنشینان خودروی مذکور خطر آفرین است بلکه برای عابرین نیز تهدید محسوب می‌شود!

البته تسلا بهترین برند در این حوزه بوده و تا به اینجا با وجود تمامی حاشیه‌ها، تسلا عملکرد رضایت بخشی را نشان داده است.

تسلا مدل۳

تسلا مدل سه نیز تا به اینجا در کشورهای مختلفی مورد آزمایش قرار گرفته است و جالب اینکه در تمامی این تست‌ها، مدل۳ عملکردی عالی و رضایت بخش داشته است.

این خودرو تاکنون بیشترین امتیازهای ممکن را از موسسات معتبر و سختگیری چون NHTSA، IIHS و یوروانکپ دریافت کرده است و از دید برخی ایمن‌ترین خودروی کلاس خود محسوب می‌شود!

اما امروز به نظر می‌رسد که در این تست‌ها خطایی وجود داشته که باعث شده این خودرو در انکپ کره جنوبی امتیاز بسیار پایین و فاجعه‌باری را به دست آورد.

انکپ کره جنوبی (KNCAP) نسبت به آنچه ذکر شد، نظر کاملا متفاوتی داشته و با استناد به نتایج بررسی اخیر خود می‌گوید که این خودرو آنگونه که تبلیغ می‌شود، ایمن نیست!

به نقل از انکپ کره جنوبی تسلا مدل ۳ موفق به کسب امتیاز ۸۳.۳ از این موسسه شده است. این امتیاز باید به معنای دستیابی به سطح اول (معادل ۵ ستاره ایمنی) می‌باشد ولی کسب امتیاز ۳ ستاره در بخش ایمنی عابر پیاده و همینطور در تجهیزات پیشگیری از تصادف، جایگاه آن به شدت متزلزل شده است.

نکته قابل توجه که باعث تزلزل جایگاه این خودرو شده است، این است که طبق فیلم‌ها، اسناد و گفته‌های انکپ کره جنوبی، تسلا مدل۳، در هر سه سرعت ۲۰، ۲۵ و ۴۰ کیلومتر بر ساعت نتوانسته عابر یا دوچرخه‌سوار آزمایشی را تشخیص دهد و به دفعات مکرر با عابرین برخورد کرده است! بنابراین مشکل اعلام شده از طرف انکپ کره جنوبی، ایرادات وارد بر سیستم خودران (اتوپایلوت) مدل۳ را نشان می‌دهد که در این حالت در تشخیص عابرین مشکلی وجود داشته و این سدان برقی برای این افراد خطر آفرین است.

این در حالیست که بسیاری از متخصصین سیستم اتو پایلوت یا خودران تسلا را برترین سیستم هوشمند در این حوزه می‌دانند و حالا انکپ کره جنوبی, در زمینه ایمنی این سیستم خلاف این ادعا را ثابت می‌کند چرا که این گروه پیش از این به رقیب کره‌ای تسلا، یعنی هیوندا آیونیک۵، امتیاز ۹۵.۹ را داده‌اند!

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com