تسلا-سایبرتراک

یکی از پرحاشیه‌ترین خودروهای تسلا به نام سایبرتراک با مشکل جدیدی مواجه شده است! خودرویی که از همان ابتدا رونمایی با مشکل و حاشیه‌های زیادی برخورد کرد. این خودرو که در ابتدا به خاطر طراحی بیش از مینیمالش مورد تمسخر قرار گرفته بود در روز رونمایی برخلاف ادعای داشتن شیشه‌های سبک ضدگلوله، در اولین تست شیشه‌هایش شکسته شد!

به نظر این خودرو پرحاشیه کم کم روبه فراموشی می‌رود. در حرکتی که برخی افراد آن را عقب‌نشینی از قول‌های پیشین تفسیر می‌کنند، تسلا تمامی اطلاعات مربوط به تاریخ تولید وانت الکتریکی سایبرتراک را حذف کرده است. این خودروساز هنوز بیانیه‌ای رسمی منتشر نکرده اما ظاهرا چیزی به عنوان اطلاعات تاریخ تولید سایبرتراک در وب‌سایت تسلا دیگر وجود ندارد. ایلان ماسک که اواخر سال ۲۰۱۹ با افتخار اقدام به معرفی سایبرتراک کرد و در حرکتی خبرساز شیشه‌های سمت راننده را مورد اصابت قرار داد تا مقاومت آن‌ها را به همگان نشان دهد؛ به نظر می‌رسد فرایند توسعه این پروژه به خوبی پیش نرفته و حواشی زیادی گریبان گیر تسلا و محصول جنجالی‌اش شده‌اند!

ارزش بازار تسلا از ۱ تریلیون دلار گذشت

این خودرو که قرار بود سال ۲۰۲۱ عرضه شود، تولید آن به کل در حاله‌ای از ابهام رفته است.

در ماه های پایانی سال گذشته میلادی نیز تسلا اعلام کرده بود که عرضه این خودرو به تأخیر افتاده است. سایبرتراک قرار بود امسال در نمایندگی های این برند حضور داشته باشد.

با این حال هنوز امکان پیش‌خرید سایبرتراک با پرداخت صد دلار وجود دارد؛ اما اطلاعات مربوط به قیمت این خودرو هم از وب‌سایت تسلا حذف شده‌ است.  اگر قرار است تولید سایبرتراک دوباره به تعویق بیفتد پس چرا هنوز هم می‌توان، پیش‌خرید این خودرو را رزرو کرد؟ فورد زمانی که احساس کرد در تحویل اولین نمونه‌های خودرو F-150 لایتنینگ به مشتریان مشکل خواهد داشت سریعاً رزرو این خودرو را متوقف نمود! اما این اتفاق درباره سایبرتراک رخ نداده است و این بزرگترین مورد مبهم برای مشتریان تسلا است که چرا هنوز تسلا از مشتریانش دپوزیت دریافت می‌کند؟

تولید-سایبرتراک-به-تعویق-می-افتد

تسلا به خاطر افزایش غیرمنتظره قیمت محصولات خود معروف است. اگر بحث قیمت در میان باشد چرا تسلا علاوه‌بر حذف قیمت‌، تاریخ و زمان‌بندی تولید سایبرتراک هم حذف کرده است. موضوع جالب اینکه وقتی به منبع پیج تسلا نگاه کنید، برخی کدهای قدیمی را پیدا خواهید کرد که در آن نوشته شده است:

“خرید خود را تکمیل کنید زیرا تولید خودرو از اواخر سال ۲۰۲۱ شروع می‌شود.”

واضح است که ایلان ماسک و تیمش در دستیابی به این اهداف ناکام بوده‌اند. وب‌سایت تسلا هم‌اکنون به‌روز شده اما هنوز هم سؤال اصلی باقی مانده است: سایبرتراک چه زمانی به دست مشتریان می‌رسد؟ ماسک به خاطر بیانیه‌های شوکه کننده خود مشهور شده اما هنوز از یک برگ برنده رونمایی نکرده است. برگ برنده‌ای که قول تولید و آماده‌سازی‌اش را داده بود.

البته در این اواخر با ایجاد سیل عظیم کرونا، تمامی خودروسازان با مشکلاتی از جمله کمبود تراشه رو به رو بوده‌اند.

از طرفی این اولین باری هم نیست که تسلا در تولید یک خودرو از پس وعده‌هایش برنمی‌آید! این داستان دقیقا برای تسلا رودستر نسل دوم هم صدق می‌کند. البته تولید این خودرو هنوز منتفی نشده است اما از وعده‌های ایلان ماسک دور شده است!

هرچند تسلا سایبرتراک خودرویی به شدت پر حاشیه شده است، اما تسلا یک خودرو برقی جالب توجه را رونمایی کرده بود و به نظر سایبرتراک نقطه عطفی مهم برای صنعت خودرو بود! با این حال متاسفانه تولید این خودرو مینیمال عجیب و جالب توجه در حاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com