ثبت-۵۵۰-جریمه-برای-تردد-غیرمجاز

جریمه‌ها چقدر و به چه صورت است؟

با توجه به ممنوعیت تردد بین شهری در روزهای گذشته و جدیت پلیس راهور در این زمینه و تردد غیر مجاز، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از اعمال قانون بیش از ۵۵۰ هزار دستگاه خودرو سواری به‌دلیل نقض ممنوعیت‌های تردد در طول تعطیلات اخیر خبر داد. با ما همراه باشید.

این در حالیست که ۱۹۰ استان در حالت قرمز یا نارنجی قرار گرفته و جریمه‌های سنگینی برای ورود به این شهرها در نظر گرفته شده است. از طرفی بسیاری از راه‌ها نیز مسدود شده‌اند!

“سرهنگ احمد شیرانی” در رابطه با هزینه جریمه خودروهای نقض‌کننده ممنوعیت‌های تردد گفت:

“همان‌طورکه بارها اعلام شده، جریمه سفر بین‌شهری در شهرهای قرمز یک‌میلیون تومان و از شهرهای نارنجی پانصد هزار تومان است. همچنین، تردد در ساعات ۲۲ تا ۳ بامداد در تمامی شهرها ممنوع است و خودروهای متخلف دویست‌هزار تومان جریمه خواهند شد.”

در ادامه وی افزود:

“از زمان اجرای طرح تردد غیر مجاز سراسری در هفته گذشته تا صبح امروز، در‌مجموع ۵۵۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه به‌دلیل سفر بین‌شهری و تردد در ساعات ممنوعه شب جریمه شده‌اند.

اجرای این طرح تا پایان روز جمعه پنجم شهریور ادامه خواهد داشت. در‌حال‌حاضر نیز وضعیت تمامی جاده‌ها عادی و خلوت است و همکاران من در پلیس راه با حضور در ورودی و خروجی شهرها بر ترددهای غیرمجاز نظارت و از آن جلوگیری می‌کنند.”

لازم به ذکر است که ممنوعیت‌ها تا پنج شهریور یعنی پایان روز جمعه ادامه خواهد داشت و به این صورت خواهد بود:

تردد شبانه

سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت درباره چگونگی اجرای طرح تردد شبانه با توجه به حرکت دسته‌جات در ساعات پایانی شب، اعلام کرد:

“هرگونه تغییراتی در خصوص ساعات تردد شبانه منوط به نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است و تا این لحظه ابلاغیه‌ای مبنی بر تغییر ساعت دریافت نکرده‌ایم. همچنان ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۲۲ تا سه بامداد در حال اجراست.”

تردد کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین نیز از ۳۰ دقیقه بامداد تا ۶:۳۰ صبح مجاز است.

مجوزهای تردد

کلیه مجوزهای صادرشده تردد و دارای تاریخ نیز در این برهه زمانی فاقد اعتبار بوده و مجوز جدیدی نیز صادر نمی‌شود.

خروج از تهران

با ورود به موج پنجم کرونا و اینکه حدود ۱۹۰ شهر کشور وارد وضعیت نارنجی و قرمز کرونایی شدند، پلیس راهور محدودیت‌های ترافیکی و تردد غیر مجازرا به مورد اجرا گذاشته است و خروج از استان تهران را به هر سمتی ممنوع و دارای محدودیت بوده و مشمول جریمه یک میلیون تومانی است.

یکی از تاثیرات منع تردد در دوران کرونا، کاهش ۹۰۰ هزار لیتری مصرف بنزین در البرز و کاهش شدید ترافیک در جاده‌ها بوده است البته با این حال اوایل این تعطیلات شاهد هجوم برخی از مردم به شمال کشور و یا استان‌هایی چون خراسان رضوی بوده‌ایم.

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com