تارای-برقی

 نمونه اولیه خودروی تارا برقی توسط گروه جتکو برای ایران خودرو تولید شد!

شرکت جتکو به عنوان یک مجموعه دانش بنیان که در زمینه‌های مختلفی از جمله طراحی، تولید و ساخت خودروهای برقی فعالیت می‌کند، به تازگی بر روی پلتفرم K132 ایران خودرو یک نمونه اولیه از تارای برقی را تولید کرده است. جتکو می‌گوید که از دانش فنی بومی در تارای برقی استفاده گردیده و فناوری به روزی در آن به کار گرفته شده است. هنوز به صورت رسمی از ویژگی‌های فنی تارا برقی جتکو رونمایی نشده است و فقط گفته می‌شود که نمونه اولیه این سدان الکتریکی تولید گردیده است.

این می‌تواند شروع خوبی برای ایران خودرو جهت ورود به بازار خودروهای برقی باشد! چندی پیش سایپا هم مشغول کار بر پروژه ساینای برقی بود که طبق گفته‌های یک منبع آگاه از کارکنان سایپا، این خودرو عملکرد بسیار خوبی را به نمایش گذاشت اما به دلایلی نیمه کاره رها شد!

حالا ایران خودرو می‌تواند با آخرین محصول خود، پیشتاز خودروهای برقی ایران باشد و به سادگی عملکردی متفاوت و به مراتب بهتر از آنچه تا به امروز تولید کرده است به نمایش بگذارد.

از طرفی خود تارا به تنهایی از امکانات و سطح ایمنی مناسبی برخوردار است که ترکیب آن با یک موتور برقی جدید به نظر ایده خوبی می‌آید. امیدواریم نمونه اولیه تارای برقی هرچه سریع‌تر به مرحله تولید نهایی برسد.

شروع کار تارا برقی

در کنار نکات مثبت تارا گروه جتکو هم به نظر توان تولید خودروهای برقی به روز و جذابی را دارد!

برای مثال تقریبا یک سال پیش بود که شش دستگاه تسلا وارد مرزهای کشور شد ولی خبری از ورود آنها به خیابان‌ها نشد. در ابتدا گفته می‌شد که این خودروهای آمریکایی را یکی از سفارت‌های داخل ایران سفارش داده است اما بعد‌تر گفته شد که این خودروها در اصل برای شرکت جتکو تهیه شده تا از طریق مهندسی معکوس، توان تولید خودروهای برقی به روز را به دست آورند که اگر همچین مطالبی حقیقت داشته باشند می‌توان به آیند جتکو و همکاری‌هایش امیدوار بود.

علاوه بر این‌ها این گروه به تازگی تصویر جدیدی از سدان جدید مفهومی خود که برای ایران خودرو طراحی شده در سایت خود قرار داده است. گویا قرار است تا از این طرح به عنوان نسل دوم سمند استفاده شود. در اصل این خودروی مفهومی از میان سه الگوی پیشنهادی برای سمند جدید، توسط ایران خودرو برگزیده شده است و احتمالا با تغییرات تجاری سازی، این خودروی مفهومی به عنوان نسل دوم سمند به تولید برسد. اما حتی اگر هم این خودرو به تولید برسد، بعید به نظر می‌آید که تولید سمند متوقف شود و این احتمال هم وجود دارد که این خودرو با یک نام تجاری جدید معرفی شود.

البته این سدان جدید مفهومی جتکو به تازگی طراحی نشده است و مدتی از ساخت نمونه‌های اولیه آن می‌گذرد. همچنین پروژه سمند و یا سدان جدید ایران خودرو به گونه ای تعریف شده که بر روی پلتفرم PF1 که توسط ایران خودرو از پژو خریداری شده بود، ارائه شود. برای همین می‌توان توقع داشت که ایران خودرو در سال ۱۴۰۱، خودرویی مدرن تر از K132 یا تارا که بر روی همین پلتفرم ساخته شده بود،به بازار معرفی کند.

با تمام این تفاسیر امروز رونمایی از این خودروی برقی، این احتمال را ایجاد می‌کند که تولید این خودروی جدید یا همان نسل جدید برقی سمند فعلا منتفی است.

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com