بی-اعتنایی-بایدن-به-تسلا

 قطعا می‌دانید که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، جو بایدن حمایت خود را از خودروهای برقی اعلام کرده است. اما حالا به نظر می‌رسد که حمایت او از این خودروها، عمدتاً شامل حال خودروسازان اتحادیه‌ای آمریکا بوده است و خودروسازانی که قبلاً موفقیت بیشتری در زمینه خودروهای الکتریکی به دست آورده‌اند، با بی‌اعتنایی بایدن روبرو شده‌اند.

جالب اینجاست که از زمان حضور بایدن در کاخ سفید تاکنون، او حتی کوچکترین اشاره‌ای هم به تسلا و ایلان ماسک نکرده است. همچنین او پروژه اسپیس ایکس را هم رسما نادیده گرفته است. البته که بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا، می‌تواند هر چیز دلخواهی را بگوید و حتی می‌تواند از تسلا یا خود ماسک دوری کند و این امر مشکلی ندارد؛ اما بی‌اعتنایی او به تسلا تا حدی که انگار وجود ندارد باعث شده است افراد زیادی به ویژه طرفداران تسلا اذیت شوند!

تسلا سایبرتراک تولید نمی‌شود؟!

گفته می‌شود که اگر مشوق مالیاتی خودروهای الکتریکی به اتمام برسد بایدن مشوق‌های بیشتری را به خودروسازان اتحادیه‌ای آمریکا اعطا خواهد کرد. اگرچه همه با این موضوع مخالف هستند، اما بایدن آن را در نظر می‌گیرد.

Tesla-Roadster-Next-Gen-Paint

مردم مختلف از جمله ایلان ماسک متوجه این موضوع شده‌اند و مکرراً از او به خاطر اعتبار اتحادیه انتقاد کرده‌اند. اگرچه بسیاری از افراد وضعیت مشوق مالیاتی خودروهای الکتریکی را مشکل‌زا می‌دانند، اما به نظر می‌رسد آنها بیشتر از این ناراحت هستند که بایدن با سکوت خود در حال دروغ گفتن به آمریکایی‌هاست و فارغ از حمایت یا عدم حمایت خود، به خوبی می‌داند که تسلا در زمینه خودروهای الکتریکی پیشروی بازار است.

ارزش بازار تسلا از ۱ تریلیون دلار گذشت

اخیراً وضعیت موردبحث به خاطر برنامه‌ریزی بایدن برای برگزاری جلسه با ماری بارا مدیرعامل جنرال موتورز و جیم فارلی مدیرعامل فورد وخیم‌تر شده است. بایدن دومین جلسه از این دست را برگزار می‌کند و بازهم هیچ خبری از تسلا نیست. نه تنها تسلا در جلسه حضور ندارد، بلکه حتی اشاره‌ای هم به این برند نمی‌شود. در همان روزی که جلسه برگزار شده است تسلا گزارش مالی سه‌ماهه پایانی ۲۰۲۱ خود را منتشر کرده است. با توجه به آمار و ارقام می‌توان گفت تسلا در بحبوحه همه‌گیری کرونا و کمبود وحشتناک چیپ‌ها به موفقیت بزرگی دست یافته است. در اواخر همان روز بایدن ویدئویی از تحسین ماری بارا را در توییتر منتشر کرد. ماسک که این اواخر اظهارنظر چندانی درباره بی‌اعتنایی بایدن به خود و شرکتش نداشته است توئیت زیر را منتشر کرد:

با T شروع می‌شود و با A به پایان می‌رسد و ESL هم در وسط است.”

حالا به نظر می‌رسپ که بی‌اعتنایی بایدن به تسلا کم کم برای ایلان ماسک هم غیرقابل تحمل شده است! عجیب است که تسلا حمایت دولت بایدن را از دست داده است.

برف پاک کن‌های لیزری تسلا

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com