با دانلود اپلیکیشن همراه ماشین از خدمات بیمه شخص ثالث خودرو بهره مند شوید.

بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث در بازار بیمه ایران بیمه ای اجباری است و تمام صاحبان خودرو ملزم به خرید آن هستند و به همین دلیل هم پرمخاطب‌ترین نوع بیمه خودرو در کشور است. طبق ماده ۴۲ ‌قانون بیمه شخص ثالث، حرکت وسایل نقلیه موتوری زمینی بدون داشتن بیمه‌نامه ممنوع است. کلیه دارندگان وسایل مزبور مکلفند سند حاکی از انعقاد قرارداد بیمه را هنگام رانندگی به همراه خود داشته باشند. پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت شناسایی خودروی فاقد بیمه نامه شخص ثالث آن را متوقف می‌کند و به پارکینگ انتقال می‌دهد.

اگر شما با هر وسیله نقلیه موتوری زمینی، تصادف کنید و مقصر حادثه شناخته شوید، به کسی که خسارت وارد کردید، چه مالی و چه جانی، شخص ثالث گفته می‌شود و شما مسئولیت خسارات وارده را برعهده خواهید داشت. در هنگام بروز چنین حوادثی بیمه شخص ثالث همه زیان‌دیدگان حوادث رانندگی غیر از راننده مقصر را در مقابل هزینه‌های درمان، خسارت و فوت را تحت پوشش قرار می‌دهد.

علت نامگذاری بیمه شخص ثالث چیست؟

در بیمه شخص ثالث، سه طرف قرارداد وجود دارد. طرف اول مالک وسیله نقلیه یا همان بیمه‌گذار است. طرف دوم شرکتی است که بیمه‌گذار از خدمات آن استفاده می‌کند و متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است. طرف سوم یا همان شخص ثالث، شخص یا اشخاصی هستند که در حادثه رانندگی، به جز راننده مقصر، چه جانی یا مالی دچار خسارت و ضرر و زیان شدند.

البته بیمه شخص ثالث شاخه‌ای به‌نام بیمه حوادث دارد که برای استفاده راننده مقصر از مزایای بیمه است که باید به‌طور جداگانه تهیه شود اما فقط خسارات  جانی را به عهده می‌گیرد و در مقابل ضرر و زیان‌های مالی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

پوششهای بیمه شخص ثالث چند دسته‌اند؟

پوشش‌های بیمه شخص ثالث شامل سه دسته به شرح زیر هستند:

خسارت مالی:

خسارت مالی یعنی تمام ضرر و زیانی که اموال منقول و غیر منقول شخص ثالث وارد شود. مانند آسیب دیدگی خودرو ناشی از تصادفات.

خسارت جانی:

خسارت جانی به هر نوع آسیب‌دیدگی جسمی ناشی از تصادفات اطلاق می‌شود که شامل دیه جرح، هزینه درمان، دیه فوت و دیه نقص عضو است. میزان خسارت به وسیله قانون‌گذار در قانون مشخص شده است و به صورت دیه یا ارش از سوی شرکت بیمه پرداخت می‌شود. میزان خسارت در برخی آسیب دیدگی‌ها از سوی پزشکی قانونی و دادگاه تعیین می‌شود که به آن ارش می‌گویند.

خسارت سرنشین:

بیمه نامه سرنشین شامل تمام افرادی می‌شود که در خودروی حادثه دیده حضور داشتند.

بیمه خودرو

روش محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث چگونه است؟

حق بیمه پایه از سوی قوه قضاییه بر اساس مبلغی که برای دیه کامل انسان در ماه حرام اعلام می شود، تعیین می‌شود. این مبلغ هر سال با نرخ جدید اعلام می‌شود. بیمه مرکزی بر این اساس حداقل و حداکثر مبلغ حق‌بیمه‌ را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. البته حق‌بیمه پرداختی می‌تواند با توجه به دلایلی مانند تخفیف‌ها و تغییر برخی از موارد موثر بر قیمت حق‌بیمه، کاهش یا افزایش یابد.

بیمه‌گذار در انتخاب میزان پوشش مالی بیمه نامه ثالث که بر اساس دیه محاسبه می‌شود و هر سال با تغییر دیه مبلغ آن تغییر می‌کند و به‌روز می‌شود، نقشی ندارد. اما می‌تواند پوشش‌های مالی بالاتر از میزان پایه را انتخاب و خریداری کند.

با توجه به‌این‌که داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است و در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث در تصادفات، چه فرد مقصر باشد و چه زیان‌دیده باید تمامی هزینه را شخصاً بپردازد و همچنین امکان خرید و فروش خودرویی که تحت پوشش بیمه شخص ثالث نیست وجود ندارد، نداشتن آن حتی برای مدت یک روز مشکلاتی در پی خواهد داشت.

ما در همراه‌ماشین بستری برای شما فراهم کردیم تا بتوانید در هر مکانی که هستید و در کمترین زمان ممکن تمامی قیمت‌ها و شرایط خرید غیرحضوری بیمه خودرو را بررسی و مقایسه کنید.

حذف نسخه کاغذی بیمه شخص ثالث

یکی از جدیدترین تغییرات ایجاد شده در بیمه شخص ثالث، حذف نسخه فیزیکی یا کاغذی آن است. بیمه مرکزی در تاریخ ۹۹/۲/۲۷ بخشنامه جدید خود را به تمام شرکت‌های بیمه به شرح زیر ابلاغ کرده است:

از اول خرداد ماه امسال (سال ۹۹) شرکت‌های بیمه باید بیمه‌نامه شخص ثالث را بدون ارائه نسخه کاغذی آن صادر کنند. یعنی بیمه‌نامه ثالث فقط با نسخه الکترونیکی صادر می‌شود.

بیمه مرکزی هدف خود را از اجرای این تغییرات، صرفه‌جویی در مصرف بی‌رویه کاغذ، کمک به حفظ محیط زیست و کاهش مراجعه حضوری بیمه‌گذاران عنوان کرده است.

غلامرضا سلیمانی رئیس بیمه مرکزی درباره حذف نسخه فیزیکی بیمه گفت: قرار است برگه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث حذف شود و از این به بعد هر فردی که برای دریافت بیمه شخص ثالث مراجعه می‌کند نیاز نیست بیمه نامه‌های قبلی خود را ارائه دهد، زیرا تمام اطلاعات در سامانه وجود دارد و نرخ بیمه براساس قیمت جدید از طریق سامانه‌های پیامکی اطلاع رسانی می‌شود. با صدور کد یکتای ۱۰ رقمی برای هر فرد می‌تواند صحت بیمه نامه را تایید کرد و هر بیمه گذار با مراجعه به سایت بیمه مرکزی می‌توانند تمام اطلاعات خود را مشاهده کند و اگر نسخه فیزیکی بیمه نامه را نیاز دارد می‌تواند آن را پرینت بگیرد.

همه نمایندگی‌ها بیمه موظف هستند بیمه نامه بدون نسخه فیزیکی صادر و کد یکتا و تاریخ اعتبار بیمه را به اطلاع بیمه گذار برسانند. از نظر پلیس و قوه قضاییه کد یکتا به عنوان بیمه نامه محسوب می‌شود و لزومی ندارد در زمان پرداخت خسارت نسخه فیزیکی ارائه شود و اطلاعات پیامک شده به گوشی موبایل کفایت می‌کند.

دولت و بیمه مرکزی ملزم شده است به خودرو‌های ارزان قیمت تخفیف دهد و افرادی که جریمه کمتری دارند و خوب رانندگی کرده اند تا ۷۰ درصد مشمول تخفیف در پرداخت حق بیمه می‌شوند و حتی تاریخ ساخت خودرو نیز در تخیفیف حق بیمه نقش دارد.

در نظر داشته باشید که که بین بیمه‌نامه شخص ثالث کاغذی و بیمه‌نامه‌های الکترونیکی از نظر اعتبار هیچ تفاوتی وجود ندارد.

همراه ماشین چیست

خدمات بیمه ای همراه ماشین

استعلام بیمه خودرو

در اپلیکیشن و وب‌سایت همراه‌ماشین با وارد کردن اطلاعات، به راحتی می‌توانید قیمت و شرایط بیمه مورد نظر خود را در تمام شرکت‌های بیمه محاسبه کنید. پس از بررسی قیمت و شرایط شرکت‌ها، بیمه خود را به‌راحتی انتخاب و بصورت آنلاین خریداری کنید و به این ترتیب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد انواع بیمه‌های خودرو به صورت جامع در اختیار خواهید داشت.

ما در همراه‌ماشین کاربرد، قیمت و شرایط استفاده از بیمه شخص ثالث را در اختیار شما قرار می‌دهیم و معتبرترین شرکت‌های بیمه را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید به‌راحتی و به‌صورت آنلاین، بیمه خودرویتان را بخرید یا تمدید کنید.

با توجه به‌این‌که در حال حاضر بسیاری از شرکت‌های بیمه امکان خرید اقساطی بیمه شخص ثالث را برای مردم فراهم کرده‌اند، در صورت تمایل به خرید قسطی بیمه خودرو می‌توانید از طریق همراه‌ماشین با بیمه‌گرهای اقساطی مرتبط شوید.

با همراه‌ماشین تمام کارهای مربوط به خودرویتان را غیرحضوری انجام دهید و از راهنمایی و همراهی کارشناسان متخصص و حرفه‌ای در تمام مراحل بررسی و مقایسه و خرید بهره‌مند شوید.

تنها کاری که باید انجام دهید این‌است که پس از عضویت در اپلیکیشن همراه‌ماشین و انتخاب شرکت بیمه، اطلاعات خود را در محل مربوطه وارد کنید. پس از این مرحله، از طرف شرکت بیمه به محل مورد نظر شما کارشناسانی اعزام می‌شوند و خودروی شما را در محل بیمه می‌کنند.

مراحل خرید بیمه از همراه‌ماشین:

  1. وارد صفحه استعلام بیمه‌نامه موردنظرتان شوید و اطلاعات و جزییات درخواستی را در کادرهای مربوط به صورت صحیح برای دست‌یابی به بهترین نتیجه وارد کنید.
  2. با کلیک کردن روی دکمه استعلام، فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر و شرایط مربوطه نمایش داده می‌شود که شرکت بیمه متناسب با نیازتان را انتخاب کنید.
  3. اطلاعات هویتی و جزییات بیمه‌نامه درخواستی را در کادر مربوطه وارد کنید. در صفحه پرداخت وجه بیمه‌نامه، مشخصات شرکت بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای دیده می‌شوند.
  4. با دریافت کد رهگیری فرایند خرید بیمه‌نامه شما به اتمام رسیده است. بیمه‌نامه شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل تعیین شده توسط شما بدون هیچ هزینه ای توسط شرکت بیمه‌گر ارسال خواهدشد.

همراه ماشین یک سامانه جامع خدمات خودرو است که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و مطمئن ترین شکل تشکیل شده است.

خدمات همراه ماشین

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com