با دانلود اپلیکیشن همراه ماشین از خدمات بیمه بدنه خودرو بهره مند شوید.

بیمه بدنه خودرو چیست؟

بیمه بدنه یکی از انواع بیمه خودرو است که مربوط به خسارات وارده به خودرو می‌شود و خرید آن برای مالک خودرو بر خلاف بیمه شخص ثالث ، اختیاری است.

با این که داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است ولی در یک تصادف رانندگی هیچ خسارتی به راننده مقصر را پوشش نمی‌دهد و ضرر و آسیب جانی یا مالی به افراد دیگر را متقبل می‌شود بنابراین افراد سعی می‌کنند خودروی خود را تحت پوشش بیمه بدنه قرار دهند تا در تصادفات احتمالی دجار خسارت مالی کمتری شوند و شرکت بیمه بخشی از خسارات وارده به خودروی بیمه‌گذار را بپردازد.

برای مشاوره خرید بیمه بدنه، استعلام قیمت، مقایسه شرایط شرکت های بیمه و خرید بیمه به همراه ماشین مراجعه کنید.

نحوه‌ی محاسبه بیمه بدنه خودرو چگونه است؟

مبلغ اولیه حق بیمه بدنه خودرو، براساس ارزش خودرو محاسبه می‌شود بنابراین برخلاف بیمه شخص ثالث مقدار و نرخ پایه مشخصی ندارد و به دو متغیر انتخاب پوشش‌های مختلف توسط شخص بیمه‌گذار و تخفیف‌های متفاوتی که شرکت‌های بیمه بر آن اعمال می‌کنند، بستگی دارد.

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو در تصادفات:

پوشش اصلی که شامل موارد زیر است:

حادثه و تصادفات رانندگی

سرقت کلی

آتش سوزی‌، صاعقه و انفجار

واژگونی و سقوط خودرو

پوشش های اضافی بیمه بدنه:

شما میتوانید با پرداخت مبلغ بیشتری به شرکت‌بیمه، از پوشش‌های اضافی زیر هم استفاده کنید:

سرقت لوازم و قطعات خودروی بیمه شده

شکسته شدن شیشه

بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله

ریخته شدن مایعات شیمیایی روی بدنه ماشین

هزینه ایاب و ذهاب

نوسانات بازار

هزینه توقف خودرو هنگام بروز حادثه

پوشش حذف فرانشیز(فرانشیز بخشی از هر خسارت است که به عهده بیمه‌گذار است و میزان آن در بیمه‌نامه مشخص ‌می‌شود)

پوشش کشیده شدن میخ روی بدنه و اشیای نوک‌تیز

پوشش حذف استهلاک

خسارت‌هایی که خارج از مرزهای کشور به خودرو وارد می‌شود.

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرند:

خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجارهای هسته‌ای

خسارت‌هایی که در اثر مصرف مواد مخدر یا مواد روان‌گردان و یا مشروبات الکلی اتفاق بیفتد.

خسارت‌های ناشی از جنگ و شورش و یا اعتصاب و حمله

اگر هنگام بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر به خودرو آسیبی برسد، تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرد.

خسارات عمدی که توسط بیمه‌گذار، ذی‌نفع و یا خود راننده به خودرو وارد شود.

اگر به علت حمل بار بیش از حد مجاز به خورو خسارتی وارد شود، تحت پوشش بیمه بدنه قرار نمی‌گیرد.

خسارت‌‌هایی که در هنگام فرار از پلیس برای خودرو اتفاق بیفتد را بیمه بدنه متقبل نمی‌شود مگر اینکه خودروی تحت تعقیب پلیس، دزدیده شده یا به نحوی غیرقانونی در مالکیت راننده خاطی باشد.

بیمه بدنه خودرو خسارات ناشی از رانندگی بدون گواهینامه یا گواهینامه باطل شده را پوشش نمی‌دهد.

نکته‌ مهم درباره پوشش‌های اضافی بیمه بدنه این است که این پوشش‌ها همیشه توسط تمام شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود و بعضی از شرکت‌های بیمه تعدادی از این خدمات را اصلاً ارائه نمی‌دهند. شما می‌توانید با مراجعه  به سایت و اپلیکیشن خدمات خودروی همراه ماشین و با استعلام و محاسبه آنلاین بیمه بدنه متوجه شوید که هر کدام از شرکت های بیمه، کدام‌یک از پوشش‌ها را ارائه می‌دهند.

تخفیف‌های بیمه بدنه:

تخفیف‌های بیمه بدنه شامل دو نوع تخفیفات بیمه اصلی و فرعی است که مقدار مبلغ پرداختی برای حق بیمه نهایی پس از کسر تخفیف‌های مشترک بین شرکت‌های بیمه (تخفیف‌های اصلی) و تخفیف‌های مخصوص هر شرکت (تخفیف‌های فرعی) از حق‌بیمه کل بدست می‌آید.

تخفیف‌های اصلی بیمه بدنه:

خودرو های صفر کیلومتر معادل ۲۰ تا ۳۰درصد شامل تخفیف شرکت بیمه می‌شوند.

تمام شرکت‌های بیمه 10 درصد تخفیف بابت خرید نقدی خودرو را پوشش می‌دهند.

تخفیف سال های عدم خسارت که به‌این شرح است: سال اول معادل ۲۵ درصد، سال دوم معادل ۳۵ درصد، سال سوم معدل ۴۵ درصد، سال چهارم و بیشتز از آن معادل ۶۰ درصد.

تخفیفات فرعی:

تخفیفات فرعی بیمه بدنه در تمام شرکت‌های بیمه‌گر یکسان نیست و شرکت‌های بیمه تخفیف‌های خاص خود را دارند. مانند تخفیف ارزش خودرو مختص خودروهای گران‌قیمت و لوکس یا تخفیف مناسبت‌های خاص و …

مزایای بیمه بدنه خودرو:

پرداخت بخشی از هزینه های وارد شده هنگام تصادفات رانندگی، چه خود شما مقصر باشید و چه خودروی مقابل.

بیمه بدنه و تخفیفات آن قابلیت انتقال به خودروی دیگر رادارد. یعنی هنگام تعویض خودرویتان اگر از مدت زمان بیمه بدنه ماشین باقی مانده باشید می‌توانید بیمه و تخفیفات را به ماشین جدید منتقل کنید.

می‌توانید حق بیمه را به شکل اقساطی پرداخت کنید.

در صورت عدم خسارت خودرو از تخفیفات بهره‌مند می‌شوید.

در صورت سرقت، مبلغ خودرو با کسر فرانشیز خودرو به شما پرداخت می‌شود.

با داشتن بیمه بدنه، هنگام وقوع تصادفات رانندگی اگر پوشش مالی مقصر حادثه برای جبران خسارت کافی نبود، می‌توانید باقی خسارت را از محل بیمه بدنه دریافت کنید.

پرداخت کل مبلغ خسارت به صورت نقدی

  • در صورت هر گونه سوال یا ابهامی ‌در مورد موضوع بیمه بدنه با کارشناسان همراه ماشین تماس حاصل فرمایید.

اصطلاحات رایج در بیمه بدنه خودرو:

بیمه‌گر: شرکت بیمه‌‌ای است که مشخصات آن در ‌بیمه‌نامه نوشته شده است و در ازای دریافت ‌حق‌بیمه، مسئولیت جبران خسارت‌های احتمالی را طبق شرایط مندرج در ‌بیمه‌نامه بر عهده می‌گیرد.

بیمه‌‌گذار: شخص حقیقی یا حقوقی و مالک موضوع بیمه است یا به یکی از عناوین قانونی، وکالت مالک یا ذی‌نفع را داشته و طرف قرارداد با شرکت ‌بیمه‌گر بوده و متعهد به پرداخت ‌حق‌‌بیمه آن ‌است.

ذی‌نفع: شخصی است که به‌درخواست بیمه‌گذار نامش در ‌بیمه‌نامه نوشته شده است و تمام یا بخشی از خسارت به وی پرداخت می‌شود.

حق‌بیمه: مبلغ مشخص شده در ‌بیمه‌نامه است که بیمه‌گذار موظف است آن را هنگام صدور ‌بیمه‌نامه یا به هر شکلی که در ‌بیمه‌نامه مشخص می‌شود به شرکت‌بیمه‌گر پرداخت کند.

موضوع بیمه: وسیله نقلیه زمینی است که مشخصات آن در ‌بیمه‌نامه کاملا مشخص شده است. لوازمی که مطابق کاتالوگ وسیله نقلیه بیمه‌شده به خریدار تحویل و یا در ‌بیمه‌نامه درج شده است نیز جزو موضوع بیمه محسوب می‌شود.

مدت اعتبار ‌بیمه‌نامه: مدت بیمه‌نامه‌ها معمولا یک ساله است اما شروع و پایان مدت اعتبار ‌بیمه‌نامه به ترتیبی خواهد بود که در ‌بیمه‌نامه مشخص می‌شود.

استعلام بیمه بدنه خودرو

در اپلیکیشن و وب‌سایت همراه‌ماشین با وارد کردن اطلاعات، به راحتی می‌توانید قیمت و شرایط بیمه مورد نظر خود را در تمام شرکت‌های بیمه محاسبه کنید. پس از بررسی قیمت و شرایط شرکت‌ها، بیمه خود را به‌راحتی انتخاب و بصورت آنلاین خریداری کنید و به این ترتیب تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد انواع بیمه‌های خودرو به صورت جامع در اختیار خواهید داشت.

خدمات دیگر همراه‌ماشین برای خرید بیمه بدنه:

کاربرد، قیمت و شرایط استفاده از بیمه بدنه را در اختیار شما قرار می‌دهیم و معتبرترین شرکت‌های بیمه را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید به‌راحتی و به‌صورت آنلاین، بیمه خودرویتان را بخرید یا تمدید کنید.

با همراه‌ماشین تمام کارهای مربوط به بیمه خودرویتان را غیرحضوری انجام دهید و از راهنمایی و همراهی کارشناسان متخصص و حرفه‌ای در تمام مراحل بررسی و مقایسه و خرید بهره‌مند شوید.

مراحل خرید بیمه از همراه‌ماشین:

  1. از طریق سایت یا اپلیکیشن همراه‌ماشین وارد صفحه استعلام بیمه‌نامه موردنظرتان شوید و اطلاعات و جزییات درخواستی را در کادرهای مربوط به صورت صحیح برای دست‌یابی به بهترین نتیجه وارد کنید.
  2. با کلیک کردن روی دکمه استعلام، فهرستی از شرکت‌های بیمه‌گر و شرایط مربوطه نمایش داده می‌شود که شرکت بیمه متناسب با نیازتان را انتخاب کنید.
  3. اطلاعات هویتی و جزییات بیمه‌نامه درخواستی را در کادر مربوطه وارد کنید. در صفحه پرداخت وجه بیمه‌نامه، مشخصات شرکت بیمه و پوشش‌های بیمه‌ای دیده می‌شوند.
  4. با دریافت کد رهگیری فرایند خرید بیمه‌نامه شما به اتمام رسیده است. بیمه‌نامه شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به محل تعیین شده توسط شما بدون هیچ هزینه ای توسط شرکت بیمه‌گر ارسال خواهدشد.

همراه ماشین یک سامانه جامع خدمات خودرو است که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و مطمئن ترین شکل تشکیل شده است.

خدمات همراه ماشین

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com