tesla-roadster

 آینده امکانات تسلا همچنان با تکنولوژی‌های جدید تامین می‌شود! این کمپانی جسور تصمیم گرفته است تا از برف پاک کن‌های لیزری تسلا یعنی پرتو لیزر برای زدودن خاک و آلودگی شیشه جلوی خودرو بهره ببرد. این تکنولوژی می‌تواند برای دیگر سطوح نیز کاربردی باشد، همچنین برای خانه‌ها و یا صفحات خورشیدی این تکنولوژی، مناسب به نظر می‌رسد.

تسلا به عنوان نماینده خودروهای پیشرفته بازار خودرو همیشه امکاناتی نامتعارف و جذاب به همراه داشته است که با چاشنی تکنولوژی، فروش بسیار خوبی را هم برای این برند ده ساله فراهم آورده است! جالب اینکه مشتریان تسلا عملا با این امکانات جذاب و تکنولوژی سطح بالای تسلا، کیفیت پایین تولید این خودروها به چشمشان نمی‌آید!

اما خارج از بحث تکنولوژی‌های پیشرفته تسلا، امکاناتی جذاب و خلاقانه به خوبی توانسته مشتریان را به خود جذب کند، برای نمونه سکان فرمان، درهای گالوینگ برای خودروهای شاسی‌بلند و اهرم تعویض دنده فعال‌شونده با نمایشگر لمسی از جمله قابلیت‌های جدیدی بوده‌اند که اندکی نامتداول و شاید عجیب به نظر می‌رسند. اکنون نیز می‌توانیم برف پاک‌کن‌های لیزری تسلا را برای شیشه‌های جلو به این لیست اضافه کنیم!

برف-پاک-کن‌های-لیزری-تسلا

به نظر می‌رسد تسلا از برف پاک کن‌هایی که از سال ۱۹۰۳ وجود داشته‌اند خسته شده و قصد تحولی متفاوت دارد!

البته در سال های ابتدایی برف پاک‌کن‌ها با نیروی دست کار می‌کردند و بعدها از خلأ منیفولد ورودی پیشرانه برای کسب قدرت بهره می‌بردند و در ادامه از نیروی برق برای حرکت تیغه‌های برف‌ پاک‌کن استفاده شد؛ اما اصل فناوری کشیدن تیغه‌ی لاستیکی روی شیشه جلو برای پاک کردن آن واقعاً تغییر نکرده است و شاید هم باید این سازوکار تغییر کند که احتمالا توسط برف پاک کن‌های لیزری تسلا رخ خواهد داد!

حالا اگر لیزر بسیار بهتر عمل کند، چرا همچنان از لاستیک استفاده کنیم؟ دو سال پیش Elektrek برنامه‌های تسلا را برای پیاده‌سازی این فناوری گزارش کرد و روز سه‌شنبه نیز اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده سرانجام به تسلا پتنت سیستم پاک‌سازی خاک از شیشه جلو (و سایر سطوح مشابه) با استفاده از لیزر را اعطا کرد!

بر اساس این اختراع که با عنوان «تمیز کردن ذرات جمع شده روی شیشه در وسایل نقلیه و مجموعه‌‌های فتوولتائیک» ثبت شده است، سیستم جدید به‌طور خودکار گردوخاک روی سطح را تشخیص می‌دهد و سپس آن را با پرتو لیزری که با سرعت دقیق (برای اطمینان از اینکه لیزر هرگز از ضخامت شیشه نفوذ نکند) منتشر می‌کند، از روی سطح می‌زداید.

تسلا مدل۳ در تست ایمنی ضعیف است

واضح‌ترین کاربرد فناوری لیزر پاک‌سازی شیشه جلو است؛ اما می‌تواند در جاهای دیگر خودرو از ارزش بیشتری برخوردار باشد. همان‌طور که تسلا در متن مربوط به اختراع نیز توضیح می‌دهد، «آلودگی روی لنزهای دوربین نصب‌شده روی وسیله نقلیه ممکن است باعث ایجاد خطا در دستیابی به تصویر شود» و ما می‌دانیم فناوری دوربین در برنامه‌های آینده خودرو خودران تسلا چقدر مهم است. در ادامه‌ی متن می‌خوانیم: «به‌عنوان مثال، تجمع خاک روی صفحات فتوولتائیک طی یک دوره زمانی ممکن است باعث کاهش بازده جذب برق در صفحات خورشیدی شود». متن ادامه می‌یابد و نشان می‌دهد که این فناوری ممکن است در خودروها، خانه‌ها، کارخانه‌ها و هر جایی که انرژی خورشیدی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به کار برده شود. این عملا یک تکنولوژی جدید و مناسب برای رفع مشکلات است که تسلا را محبوب‌تر می‌کند هرچند به نظر قدمی کوچک و ساده باشد،‌ اما همین‌ها تسلا را در عرض ده سال به اوج صنعت خودرو رسانده است.

 

بدون دیدگاه

پیام بگذارید

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com