کریمی‌سنجری، کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با میزان گفت: نمی‌توان خودروی استاندارد با شرایط روز تولید کرد در حالی‌که قیمت آن از پراید ارزان‌تر باشد.

وی درباره گمانه‌زنی‌ها برای تولید خودروی ارزان‌قیمت جایگزین پراید اظهار کرد: خودرو ارزان‌قیمت در ایران تعریف مشخص دارد، در اروپا خودروی اسمارت، خودرویی دو‌نفره است که طرفدار زیادی دارد البته ارزان نیست، اما با فرهنگ اروپایی و سطح درآمد آن‌ها همخوانی دارد.

کریمی سنجری با بیان اینکه این خودرو نمی‌تواند با شاخص‌های بازار ایران همخوانی داشته باشد، افزود: ما جامعه جوان پولداری نداریم که این خودرو بتواند نیاز جامعه را برطرف کند در حالی که پراید یک خودروی سدان معمولی و ارزان است.

وی با تاکید بر این‌که وقتی صحبت از خودروی ارزان می‌شود هیچکدام از شاخص‌های آن به جز قدرت خرید جزو شاخص‌های اصلی محسوب نمی‌شود، گفت: در کشور ما منظور از خودروی ارزان قیمت خودرو‌یی است که متناسب با قدرت پرداخت بخش زیادی از مردم باشد بنابراین با این تعریف خودروی دونفره نمی‌تواند خودرویی ارزان قیمت باشد و متناسب با فرهنگ ما نیز نیست. در کشور ما خانواده‌هایی که قدرت پرداخت زیادی ندارند و به دنبال خودروی ارزان قیمت هستند خانواده‌های 4 یا 5 نفره هستند بنابراین نمی‌توانیم سرنشین را به عنوان آپشن در نظر بگیریم و آن را حذف کنیم تا قیمت ارزان‌تر شود.

کریمی‌سنجری با بیان این‌که خودروی دونفره در بازار ایران جواب نخواهد داد، تصریح کرد: در هندوستان شرکت رنو اقدام به تولید خودروی ارزان قیمت 3500 دلاری کرد، اما بسیاری از آپشن‌های آن را حذف کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: نمی‌توان خودروی استاندارد با شرایط روز تولید کرد در حالی که قیمت آن از پراید ارزان‌تر باشد.

کریمی سنجری با بیان این‌که زمانی باید اقدام به حذف پراید صورت می‌گرفت که جایگزینی برای آن مشخص می‌شد، گفت: با حذف پراید بخشی از جامعه از داشتن خودرو محروم شدند و این از دید‌ها پنهان مانده‌است. تقاضای خودرو در کشور سالانه حدود یک میلیون و 300 هزار دستگاه خودرو است در حالی که طی دو سال اخیر خودروسازان بیشتر از 800 هزار دستگاه نتوانستند تولید کنند به همین دلیل هر میزان تولید کنند فروش می‌رود.

کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: اگر قرار بر تولید خودروی ارزان‌قیمت در کشور است ابتدا باید با فرهنگ کشور همخوانی داشته باشد در حالی که در حال حاضر جامعه ما از خودرو دو نفره استقبال نمی‌کند نکته دوم اینکه این خودرو به‌هیچ‌عنوان نمی‌تواند ارزان‌تر از پراید تولید شود و به‌همین‌دلیل حذف پراید اشتباه بود.

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه خودروی همراه ماشین

خدمات امداد خودروی همراه ماشین

خدمات شهروندی خودرو همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

خدمات تعمیر در محل همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com