نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو از افزایش ۱۵ درصدی قیمت خودرو، ضمن توقف خرید و فروش در بازار خودرو خبر داد.
نعمت الله کاشانی نسب در خصوص وضعیت بازار خودرو طی هفته گذشته اظهار داشت: خریداری در بازار وجود ندارد و در عین حال، شاهد افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی قیمت خودرو در بازار بودیم.

وی افزود: فروش خودرو به روش کارتکس (حواله ای)، بالاتر از قیمت مصوب از سوی برخی نمایندگی ها، منجر به افزایش قیمت خودروهای داخلی و وارداتی گردیده است.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه قیمت خودروهای داخلی به عنوان شاخص نرخ در بازار محسوب می شود،گفت: افزایش قیمت خودروهای داخلی بر قیمت سایر خودروهای داخلی و همچنین خارجی مؤثر است.

کاشانی نسب با اشاره به افزایش قیمت ۱۷ میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ دو در مقایسه با بازار شب عید تصریح کرد: پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۱۲۰ میلیون، تیپ ۵ با قیمت ۱۳۷ میلیون و پراید ۶۷ میلیون تومان، افزایش قیمت ۱۰ الی ۱۵ درصدی را در مقایسه با بازار شب عید تجربه کردند. سمند و تیبا نیز با افزایش ۱۰ الی ۱۲ درصدی قیمت روبرو شدند.

وی تصریح کرد: از میزان تقاضا در بازار، تحت تأثیر مقابله با ویروس کووید ۱۹ به عنوان اولویت اصلی جامعه، کاسته شده و این موضوع بر افزایش قیمت‌ها نیز بی تأثیر نبوده است.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در خصوص تأثیر آغاز به کار مراکز شماره گذاری خودرو بر بازار گفت: این موضوع، هیچ‌گاه بر قیمت‌ها و میزان تقاضا تأثیری نداشته و در حال حاضر نیز بی تأثیر است.

کاشانی نسب یادآور شد: علاوه بر اینکه در حال حاضر، تقاضای کاذب در بازار خودرو وجود ندارد، شرایط برای بورس بازی نیز فراهم نیست.

وی در خصوص وضعیت بازار در هفته های آتی تاکید کرد: پیش بینی می‌شود؛ در ماه رمضان، آرامش بر بازار حاکم و با کاهش قیمت ها و همچنین تداوم توقف خرید و فروش مواجه باشیم.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در پایان در خصوص زمان مناسب خرید و فروش خودرو خاطرنشان کرد: بازار خودرو در حال حاضر قابل پیش بینی نیست،زیرا با وجود اعلام خودروسازان مبنی بر افزایش تیراژ تولید، خریداری در بازار مشاهده نمی‌شود.

منبع: خبرخودرو

سرویس های مرتبط:

خرید اقساطی خودروی همراه ماشین

خدمات بیمه ای خودروی همراه ماشین

خدمات کارشناسی خودرو همراه ماشین

مطالب مرتبط

لوگوی همراه ماشین

همراه ماشین  یک سامانه خدمات خودرو می باشد که با هدف رفع نیازهای دارندگان خودرو به کاملترین و بهترین شکل، تشکیل شده است. بسیاری از خدمات خودرو از خرید و فروش و بیمه خودرو تا کارشناسی خودرو، خدمات شهروندی و خدمات در محل خودرو در این سامانه قرار دارد.

ما را حمایت کنید

اینستاگرام   تلگزام  لینکدین

سامانه خرید خودرو

خدمات خرید خودرو

خرید و فروش خودرو

شرایط خرید خودرو

خرید اینترنتی بیمه خودرو

استعلام بیمه ماشین

بیمه شخص ثالث

بیمه بدنه

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی فنی ماشین

پرداخت طرح ترافیک

پارک حاشیه ای خودرو

حمل خودرو با جرثقیل

یدک کش خودرو

تعمیر خودرو در منزل

مکانیک سیار

کرایه خودرو بدون راننده

مدارک اجاره خودرو

اجاره پارکینگ ماهانه

اجاره پارکینگ عمومی

هفت روز هفته پاسخگو هستیم
تلفن: ۸۸۷۲۸۲۳۶-۰۲۱
ایمیل: info[at]hamrah-machine[dot]com